Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Tallinn

Oferty lotów do Tallina

Ciekawostki o Tallinie

Najpiękniejsze miasto krajów nadbałtyckich. Tak zazwyczaj charakteryzowany jest Tallin, stolica Estonii. Jest ona jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie, ale Polacy dopiero zaczynają ją odkrywać.

Jest odnowiona, przyjazna i otwarta dla gości z całego świata. Jego bogata i okrutna historia przyciąga coraz większą ilość turystów. W Vanalinn, czyli w Starym Mieście, poczujecie się jak w średniowieczu. Kręte i wąskie uliczki, romantyczne zakątki, piękne widoki oraz pięknie zdobione świątynie – to wszystko oferuje doskonale zachowane centrum Tallinna.

Tallinn ma nadal taką samą atmosferę jak przed wieloma wiekami. To właśnie w średniowieczu miasto przeżywało swój największy dobrobyt i czasy ogromnego bogactwa. Tallin był liczącym się i bogatym miastem, dlatego większość jego zabytków pochodzi właśnie z okresu średniowiecza.

Ciszę znajdzecie w jednym z wielu kościołów lub świątyń. W niedalekich od siebie odległościach znajdują się świątynie protestanckie i bogato zdobione świątynie prawosławne. Większość Estończyków twierdzi, że należy do jednego z kościołów protestanckich, podczas gdy liczna mniejszość rosyjska zamieszkująca Tallinn, jest prawosławna. Obecność Rosjan w Estonii sięga 1710 roku, kiedy to wschodni sąsiedzi przejęli władzę w tym niewielkim kraju bałtyckim.

Tanie loty do Tallina można zarezerwować z Warszawy. Bezpośrednie loty z Warszawy zapewnia linia lotnicza LOT Polish Airlines. W czasie około 1 godziny i 40 minut komfortowo i w dobrej cenie dolecicie do stolicy Estonii. Możecie również polecieć liniami SAS Scandinavian Airlines, Lufthansa, Belavia lub KLM Royal Dutch Airlines. Jednak są to loty w większości z jedną przesiadką. Główne lotnisko w Tallinie nazywa się Ulemiste Airport (TLL).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Tallinnie

Dokumenty podróżne do Estonii

Podczas podróży do Estonii obywatel Polski musi posiadać ważny paszport lub dokument tożsamości w postaci dowodu osobistego. Ustawodawstwo nie przewiduje minimalnego okresu ważności dokumentu podróży. Dokumenty muszą być ważne zarówno przy wjeździe, jak i wyjeździe z kraju. Możesz pozostać w Estonii maksymalnie przez 90 dni, bez konieczności wykonania rejestracji.

Pogoda w Estonii

Na klimat w Estonii ma wpływ Morze Bałtyckie i lodowate wiatry wiejące z Rosji. Są nieprzyjemne zimą, gdy towarzyszy im zaledwie kilka godzin pojawiających się promieni słonecznych. Od maja do września temperatury wahają się od 15-20 °C. Noce są często zimne. Zimą często pada śnieg. Podczas kolejnych pór roku opady deszczu są regularne. Na wiosnę jednak nieco silniejsze.

Ceny w Estonii

W Estonii od 2011 roku płaci się walutą euro. W większości restauracji, sklepów i hoteli jest możliwość płatności kartą. Lepiej jest wymieniać euro w Polsce, kurs wymiany jest korzystniejszy.

Tallinn jako stolica kraju, jest najdroższym miastem w Estonii. Kolacja dla dwojga w jednych z tańszych restauracji to koszt około 25 euro. Jedno piwo lub kieliszek wina kosztuje 3,5 €.

Szukasz hotelu w Estonii? W ogromnej ofercie łatwo jest się pogubić. Ceny możesz sprawdzić, a nocleg zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Hotele.

Jeśli chcesz wynająć samochód, polecamy zarezerwować go bezpośrednio na lotnisku. Wcześniej możesz sprawdzić dostępne auta na Flipo w zakładce Samochody.

Aktualny czas w Estonii

W Estonii jest o 1 godzinę później, niż w Polsce.

Miejsca, które polecamy zobaczyć w Tallinnie

10 ciekawostek o Estonii

1
Estonia jest prawdziwą potęgą olimpijską. Kraj ten zdobył aż 25,5 medali, w przeliczeniu na milion mieszkańców, w całej jego historii.
2
Estończycy stworzyli sport o nazwie kiiking. Można to łatwo przetłumaczyć na polski jako - huśtanie. Został stworzony w 1996 roku i jest porządną dawką adrenaliny, szczególnie w momencie, w którym huśtawka obraca się o 360 stopni.
3
Estonia jest pierwszym krajem na świecie, w którym wybory przeszły z lokali wyborczych do domów, Ludzie mogą tutaj głosować na swoich politycznych przedstawicieli kraju ze swoich domów od 2015 roku.
4
W Estonii nowoczesne technologie są obecne w codziennym życiu mieszkańców tego kraju. Estończycy uwzględnili nawet technologię w programie nauczania już od pierwszego roku.
5
Z drugiej strony, zamiast nich, znajdziesz tutaj dokładnie 2222 wyspy i wysepki na Morzu Bałtyckim.
6
Estonia jest jednym z „najlepiej połączonych” krajów na świecie. A to wszystko za sprawą doskonałej bezpłatnej sieci Wi-Fi, zanjdującej się w każdym zakątku kraju.
7
Każdy obywatel stolicy ma od 2013 roku dostępny całkowicie bezpłatnie transport publiczny.
8
Ze względów bezpieczeństwa wszyscy piesi i rowerzyści muszą mieć elementy odblaskowe, które pozwolą kierowcy ich zobaczyć podczas długich i ciemnych zimowych dni.
9
Jeśli kochasz góry, nie spodoba ci się Estonia. Najwyższy szczyt w Suur Munamägi ma tylko 318 m n.p.m.
10
Estonia bardzo ucierpiała podczas II wojny światowej. Znajdowała się bezpośrednio między nazistowskimi Niemcami, a socjalistyczną Rosją. Znalazło to odzwierciedlenie głównie w liczbie cywilnych ofiar wojny, które wspięły się na 7,3% populacji Estonii.
Czy ten artykuł jest pomocny?