Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Estonia

Oferty lotów do Estonii

Ciekawostki o Estonii

Dużo muzyki za małe pieniądze. Nawet prestiżowy Lonely Planet poleca Estonię i Tallin wszystkim, którzy chcą poznać jedno z najpiękniejszych starych miast w Europie i zdobyć dużo wrażeń, za niewielką ilość pieniędzy.

Najbardziej wysunięte na północ kraje regionu bałtyckiego, niestety nie oczarują Was swoim klimatem, lecz mimo tego czekają Was tutaj przyjemne wrażenia warte zobaczenia. Wielka część ciekawej historii, a zwłaszcza niesamowita przyroda.

Tanie loty do Estonii można zarezerwować z Warszawy. Bezpośrednie loty z Warszawy do Tallinna zapewnia linia lotnicza LOT Polish Airlines. W czasie około 1 godziny i 40 minut komfortowo i w dobrej cenie dolecicie do stolicy Estonii. Możecie również polecieć liniami SAS Scandinavian Airlines, Lufthansa, Belavia lub KLM Royal Dutch Airlines. Jednak są to loty w większości z jedną przesiadką. Główne lotnisko w Tallinie nazywa się Ulemiste Airport (TLL).

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Estonii

Tallinn

Najpiękniejsze miasto krajów nadbałtyckich. Tak zazwyczaj charakteryzowany jest Tallin, stolica Estonii. Jest ona jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie, ale Polacy dopiero zaczynają ją odkrywać.

Jest odnowiona, przyjazna i otwarta dla gości z całego świata. Jego bogata i okrutna historia przyciąga coraz większą ilość turystów. W Vanalinn, czyli w Starym Mieście, poczujecie się jak w średniowieczu. Kręte i wąskie uliczki, romantyczne zakątki, piękne widoki oraz pięknie zdobione świątynie – to wszystko oferuje doskonale zachowane centrum Tallinna.

Tallinn ma nadal taką samą atmosferę jak przed wieloma wiekami. To właśnie w średniowieczu miasto przeżywało swój największy dobrobyt i czasy ogromnego bogactwa. Tallin był liczącym się i bogatym miastem, dlatego większość jego zabytków pochodzi właśnie z okresu średniowiecza.

Ciszę znajdzecie w jednym z wielu kościołów lub świątyń. W niedalekich od siebie odległościach znajdują się świątynie protestanckie i bogato zdobione świątynie prawosławne. Większość Estończyków twierdzi, że należy do jednego z kościołów protestanckich, podczas gdy liczna mniejszość rosyjska zamieszkująca Tallinn, jest prawosławna. Obecność Rosjan w Estonii sięga 1710 roku, kiedy to wschodni sąsiedzi przejęli władzę w tym niewielkim kraju bałtyckim.

Tanie loty do Tallina można zarezerwować z Warszawy. Bezpośrednie loty z Warszawy zapewnia linia lotnicza LOT Polish Airlines. W czasie około 1 godziny i 40 minut komfortowo i w dobrej cenie dolecicie do stolicy Estonii. Możecie również polecieć liniami SAS Scandinavian Airlines, Lufthansa, Belavia lub KLM Royal Dutch Airlines. Jednak są to loty w większości z jedną przesiadką. Główne lotnisko w Tallinie nazywa się Ulemiste Airport (TLL).

Przydatne info o Estonii

Dokumenty podróżne do Estonii

Podczas podróży do Estonii obywatel Polski musi posiadać ważny paszport lub dokument tożsamości w postaci dowodu osobistego. Ustawodawstwo nie przewiduje minimalnego okresu ważności dokumentu podróży. Dokumenty muszą być ważne zarówno przy wjeździe, jak i wyjeździe z kraju. Możesz pozostać w Estonii maksymalnie przez 90 dni, bez konieczności wykonania rejestracji.

Pogoda w Estonii

Na klimat w Estonii ma wpływ Morze Bałtyckie i lodowate wiatry wiejące z Rosji. Są nieprzyjemne zimą, gdy towarzyszy im zaledwie kilka godzin pojawiających się promieni słonecznych. Od maja do września temperatury wahają się od 15-20 °C. Noce są często zimne. Zimą często pada śnieg. Podczas kolejnych pór roku opady deszczu są regularne. Na wiosnę jednak nieco silniejsze.

Ceny w Estonii

W Estonii od 2011 roku płaci się walutą euro. W większości restauracji, sklepów i hoteli jest możliwość płatności kartą. Lepiej jest wymieniać euro w Polsce, kurs wymiany jest korzystniejszy.

Tallinn jako stolica kraju, jest najdroższym miastem w Estonii. Kolacja dla dwojga w jednych z tańszych restauracji to koszt około 25 euro. Jedno piwo lub kieliszek wina kosztuje 3,5 €.

Szukasz hotelu w Estonii? W ogromnej ofercie łatwo jest się pogubić. Ceny możesz sprawdzić, a nocleg zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Hotele.

Jeśli chcesz wynająć samochód, polecamy zarezerwować go bezpośrednio na lotnisku. Wcześniej możesz sprawdzić dostępne auta na Flipo w zakładce Samochody.

Aktualny czas w Estonii

W Estonii jest o 1 godzinę później, niż w Polsce.

Miejsca, które polecamy zobaczyć w Tallinnie

10 ciekawostek o Estonii

1
Estonia jest prawdziwą potęgą olimpijską. Kraj ten zdobył aż 25,5 medali, w przeliczeniu na milion mieszkańców, w całej jego historii.
2
Estończycy stworzyli sport o nazwie kiiking. Można to łatwo przetłumaczyć na polski jako - huśtanie. Został stworzony w 1996 roku i jest porządną dawką adrenaliny, szczególnie w momencie, w którym huśtawka obraca się o 360 stopni.
3
Estonia jest pierwszym krajem na świecie, w którym wybory przeszły z lokali wyborczych do domów, Ludzie mogą tutaj głosować na swoich politycznych przedstawicieli kraju ze swoich domów od 2015 roku.
4
W Estonii nowoczesne technologie są obecne w codziennym życiu mieszkańców tego kraju. Estończycy uwzględnili nawet technologię w programie nauczania już od pierwszego roku.
5
Z drugiej strony, zamiast nich, znajdziesz tutaj dokładnie 2222 wyspy i wysepki na Morzu Bałtyckim.
6
Estonia jest jednym z „najlepiej połączonych” krajów na świecie. A to wszystko za sprawą doskonałej bezpłatnej sieci Wi-Fi, zanjdującej się w każdym zakątku kraju.
7
Każdy obywatel stolicy ma od 2013 roku dostępny całkowicie bezpłatnie transport publiczny.
8
Ze względów bezpieczeństwa wszyscy piesi i rowerzyści muszą mieć elementy odblaskowe, które pozwolą kierowcy ich zobaczyć podczas długich i ciemnych zimowych dni.
9
Jeśli kochasz góry, nie spodoba ci się Estonia. Najwyższy szczyt w Suur Munamägi ma tylko 318 m n.p.m.
10
Estonia bardzo ucierpiała podczas II wojny światowej. Znajdowała się bezpośrednio między nazistowskimi Niemcami, a socjalistyczną Rosją. Znalazło to odzwierciedlenie głównie w liczbie cywilnych ofiar wojny, które wspięły się na 7,3% populacji Estonii.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)