Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Serbia

Oferty lotów do Serbii

Ciekawostki o Serbii

Z jednej strony hałaśliwe i rozwijające się miasta, z drugiej - piękna i bogata przyroda, którą można znaleźć na większości terytorium - w parkach narodowych i rezerwatach przyrody. Znajdziecie tutaj wiele historycznych zabytków z przeszłości - szczególnie te wyjątkowe, pochodzące z czasów istnienia Imperium Rzymskiego.

Serbia jest jednym z potomków Jugosławii. Zapisała się w dziejach także krwawą wojną za czasów ubiegłego wieku, ale dziś w kraju nastąpiły duże zmiany i Serbia jest po prostu inna. Jest to widoczne zwłaszcza na jego młodym pokoleniu. To ono czyni Serbię bardzo atrakcyjnym celem na Bałkanach.

Tanie loty do Serbii można zarezerwować z Warszawy. Najlepsze połączenia są dostępne na lotnisko w Belgradzie. Tanie bilety lotnicze do Belgradu kupicie z linią lotniczą LOT Polish Airlines, Austrian Airlines, Air France oraz SWISS. Są one dostępne w większości z jednym transferem. Z Katowic do Belgradu polecicie z przewoźnikiem LOT Polish Airlines oraz Lufthansa.

Wiedeńskie lotnisko ma idealne połączenie lotami bezpośrednimi z Austrian Airlines i Air Serbia. Bezpośredni lot do Belgradu trwa około godziny. Możecie polecieć do Belgradu z Budapesztu z Belavią, a także z linią lotniczą Air Serbia.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Serbii

Belgrad

Być może w ciągu ostatnich miesięcy słyszeliście o tym mieście jako o „Nowym Berlinie”. Belgrad przekształcił się w tętniące życiem miasto na Bałkanach, znane z wcześnie zaczynającego się życia nocnego, kwitnącej sztuki i zróżnicowanej sztuce designu.

Nie powinniśmy jednak zapominać o bogatej historii Belgradu, która tworzy miasto od setek lat. Skierujcie swoje kroki do starożytnej fortecy Beogradska Tvrđava, położonej u zbiegu rzeki Sawy i Dunaju.

Tanie loty do Belgradu można zarezerwować z Warszawy. Tanie bilety lotnicze do Belgradu kupicie z linią lotniczą LOT Polish Airlines, Austrian Airlines, Air France oraz SWISS. Są one dostępne w większości z jednym transferem. Z Katowic do Belgradu polecicie z przewoźnikiem LOT Polish Airlines oraz Lufthansa.

Wiedeńskie lotnisko ma idealne połączenie lotami bezpośrednimi z Austrian Airlines i Air Serbia. Bezpośredni lot do Belgradu trwa około godziny. Możesz latać z Budapesztu z Belavią, a także z Air Serbia.

Nisz

Chociaż nie jest to Belgrad, do Serbii można wygodnie i szybko dostać się z lotnisk w Berlinie, Bratysławie i Wiednia, bezpośrednio do serbskiego miasta Nisz.

Nisz leży na południu Serbii i ma bardzo bogatą i burzliwą historię. Jest to jedno z najstarszych miast bałkańskich i jest ono uważane za bramę między wschodem, a zachodem kraju. Szczyci się tym, że to właśnie tutaj narodził się bizantyjski cesarz Konstantyn Wielki!

Odwiedzając Nisz, nie przegap Twierdzy Nisz, Wieży Czaszek, Medijanu, Obozu Koncentracyjnego Czerwonego Krzyża i pobliskiego pasma górskiego Suva Planina.

Tanie loty do Nisz można zarezerwować z Warszawy, Katowic i Wrocławia z liniami lotniczymi LOT Polish Airlines, Lufthansa, Austrian Airlines, z powrotem z przewoźnikiem Air Serbia. Nie są to loty bezpośrednie. Do Niszu polecicie z jedną lub dwiema przesiadkami. Fantastyczne połączenie dostępne jest z Berlina, Bratysławy i Wiednia. Ryanair i Wizz Air zapewniają z tych miast bezpośrednie loty do miasta Nisz. Czas lotu wynosi półtorej godziny.

Prisztina

Prisztina zachowała swój orientalny charakter, ale intensywna modernizacja pod socjalistyczną Jugosławię całkowicie zmieniła wygląd tego miasta. Stare wąskie kamienne uliczki i gliniane domy zostały zniszczone i zastąpione nowoczesnymi budynkami i szerokimi bulwarami.

Najpopularniejsze lokalizacje w Prisztinie to Kurrizi w Dardanii i Qafa w pobliżu centrum.

Prisztina jest stolicą i największym miastem Kosowa. Służy jako administracyjne, gospodarcze i kulturowe centrum kraju. Historia Prisztiny sięga jednak czasów prehistorycznych! Wykopaliska archeologiczne odkryły tutaj ślady osadnictwa z epoki neolitu.

Tanie loty do Prisztiny możecie zarezerwować także z naszego kraju. Z Austrian Airlines i Lufthansą z Warszawy i Poznania polecicie lotem z jedną przesiadką do Prisztiny. Z Warszawy tanie loty do Prisztuny obsługuje także przewoźnik SWISS. Możecie także polecieć z Budapesztu, gdzie Wizz Air ma do tego miasta bezpośrednie połączenie.

Przydatne info o Serbii

Wiza i dokumenty podróżne do Serbii

Do wjazdu na teren Serbii obywatele Polski powinni posiadać ważny paszport lub ważny dowód osobisty. Dokumenty tożsamości powinny być aktualne przez minimalnie 90 dni. Nie musimy posiadać wizy, przy pobycie na terenie Serbii do czasu 90 dni. Obcokrajowcy są objęci obowiązkiem meldunkowym w ciągu 24 godzin od czasu przekroczenia granicy.

Pogoda w Serbii

Na klimat Serbii znaczny wpływ ma położenie kontynentalne. Dlatego pogoda przynosi obfite deszcze. Średnie roczne opady wynoszą 500 mm, a w górach od 800 do 1600 mm. Średnie temperatury na nizinach wynoszą około 22 °C i około 0 °C do -2 °C w miesiącach zimowych.

Kiedy więc podróżować do Serbii? Najlepsza pogoda jest tutaj w okresie od maja do września.

Ceny w Serbii

Oficjalną walutą w Serbii jest dinar serbski.

Dla Polaków Serbia jest bardzo tanim miejscem na wakacje. Ceny potraw są tutaj mniej więcej o połowę niższe, niż w naszym kraju.

Ceny zakwaterowania w Serbii są często kuszące. Zakwaterowanie w hotelu można zarezerwować od 20 PLN (5 euro) za noc. W Belgradzie można znaleźć super luksusowe hotele o światowych nazwach, ale także bardzo proste i tanie apartamenty. Szukasz hotelu w Serbii? Ceny i miejsce zakwaterowania możesz sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujesz się na zwiedzenie okolic całkowicie według własnego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Serbii

W Serbii jest taka sama godzina jak w Polsce. Znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Serbii

Przed podróżą do Serbii nie są wymagane żadne szczepienia. W tym kraju nie występują żadne szczególne zagrożenia epidemiologiczne.

W nadzwyczajnych wypadkach usługi medyczne są wykonywane bezpłatnie na podstawie dokumentów tożsamości.

Statystyki lotnicze dotyczące Serbii

  • Czy wiesz, że najtańszy lot do Serbii kosztuje tylko 29,00 € w tym tygodniu?

  • Jeśli zdecydujesz się na podróż do Serbii , polecamy odwiedzić takie miasta jak Belgrad, Nis, Prisztina, Pancevo, Nowy Sad.

  • Lubisz statystyki? Być może zainteresuje Cię informacja, że w Serbii liczba międzynarodowych portów lotniczych to: 0.

10 faktów i ciekawostek o Serbii

1
Belgrad jest jednym z najstarszych miast w Europie. Wykopaliska archeologiczne potwierdziły, że na terytorium dzisiejszej metropolii Serbii istniały osady już 7000 lat temu.
2
Prawie to samo dotyczy truskawek. Serbia jest jednym z największych światowych producentów truskawek, produkującym ponad 68 000 ton rocznie.
3
Serbia ma najgłębszy wąwóz w Europie, zwany wąwozem derdap, który przepływa przez Dunaj.
4
Aż 18 cesarzy rzymskich urodziło się na terytorium dzisiejszej Serbii, wśród nich najsłynniejszy Konstantyn I.
5
Olavolja Varoš lub „Miasto Diabła” to formacja skalna na południu Serbii. Jest to słup o wysokości od 2 do 15 metrów wystający z ziemi, powstały w wyniku silnej erozji.
6
Serbia jest największym eksporterem malin. Eksportuje do 30% całkowitej produkcji malin na świecie.
7
Pierwsza transmisja satelitarna (w 1963 roku), między Europą, a Ameryką Północną, wysłała tysiące mil nad oceanem zdjęcie fresku Białego Anioła ze ściany serbskiego klasztoru Milesev.
8
Serbskie słowo wampir zna i używa cały świat, pomimo tego, że jest postacią fikcyjną.
9
Katedra Świętego Sawy jest największą świątynią prawosławną na Bałkanach i jedną z największych na świecie.
10
Serbia dała światu jednego z największych geniuszy – nazywa się Nikola Tesla.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)