Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Belgrad

Oferty lotów do Belgradu

Ciekawostki o Belgradzie

Być może w ciągu ostatnich miesięcy słyszeliście o tym mieście jako o „Nowym Berlinie”. Belgrad przekształcił się w tętniące życiem miasto na Bałkanach, znane z wcześnie zaczynającego się życia nocnego, kwitnącej sztuki i zróżnicowanej sztuce designu.

Nie powinniśmy jednak zapominać o bogatej historii Belgradu, która tworzy miasto od setek lat. Skierujcie swoje kroki do starożytnej fortecy Beogradska Tvrđava, położonej u zbiegu rzeki Sawy i Dunaju.

Tanie loty do Belgradu można zarezerwować z Warszawy. Tanie bilety lotnicze do Belgradu kupicie z linią lotniczą LOT Polish Airlines, Austrian Airlines, Air France oraz SWISS. Są one dostępne w większości z jednym transferem. Z Katowic do Belgradu polecicie z przewoźnikiem LOT Polish Airlines oraz Lufthansa.

Wiedeńskie lotnisko ma idealne połączenie lotami bezpośrednimi z Austrian Airlines i Air Serbia. Bezpośredni lot do Belgradu trwa około godziny. Możesz latać z Budapesztu z Belavią, a także z Air Serbia.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Serbii

Wiza i dokumenty podróżne do Serbii

Do wjazdu na teren Serbii obywatele Polski powinni posiadać ważny paszport lub ważny dowód osobisty. Dokumenty tożsamości powinny być aktualne przez minimalnie 90 dni. Nie musimy posiadać wizy, przy pobycie na terenie Serbii do czasu 90 dni. Obcokrajowcy są objęci obowiązkiem meldunkowym w ciągu 24 godzin od czasu przekroczenia granicy.

Pogoda w Serbii

Na klimat Serbii znaczny wpływ ma położenie kontynentalne. Dlatego pogoda przynosi obfite deszcze. Średnie roczne opady wynoszą 500 mm, a w górach od 800 do 1600 mm. Średnie temperatury na nizinach wynoszą około 22 °C i około 0 °C do -2 °C w miesiącach zimowych.

Kiedy więc podróżować do Serbii? Najlepsza pogoda jest tutaj w okresie od maja do września.

Ceny w Serbii

Oficjalną walutą w Serbii jest dinar serbski.

Dla Polaków Serbia jest bardzo tanim miejscem na wakacje. Ceny potraw są tutaj mniej więcej o połowę niższe, niż w naszym kraju.

Ceny zakwaterowania w Serbii są często kuszące. Zakwaterowanie w hotelu można zarezerwować od 20 PLN (5 euro) za noc. W Belgradzie można znaleźć super luksusowe hotele o światowych nazwach, ale także bardzo proste i tanie apartamenty. Szukasz hotelu w Serbii? Ceny i miejsce zakwaterowania możesz sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujesz się na zwiedzenie okolic całkowicie według własnego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Serbii

W Serbii jest taka sama godzina jak w Polsce. Znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Serbii

Przed podróżą do Serbii nie są wymagane żadne szczepienia. W tym kraju nie występują żadne szczególne zagrożenia epidemiologiczne.

W nadzwyczajnych wypadkach usługi medyczne są wykonywane bezpłatnie na podstawie dokumentów tożsamości.

Miejsca, które warto zobaczyć w Belgradzie

10 faktów i ciekawostek o Serbii

1
Belgrad jest jednym z najstarszych miast w Europie. Wykopaliska archeologiczne potwierdziły, że na terytorium dzisiejszej metropolii Serbii istniały osady już 7000 lat temu.
2
Prawie to samo dotyczy truskawek. Serbia jest jednym z największych światowych producentów truskawek, produkującym ponad 68 000 ton rocznie.
3
Serbia ma najgłębszy wąwóz w Europie, zwany wąwozem derdap, który przepływa przez Dunaj.
4
Aż 18 cesarzy rzymskich urodziło się na terytorium dzisiejszej Serbii, wśród nich najsłynniejszy Konstantyn I.
5
Olavolja Varoš lub „Miasto Diabła” to formacja skalna na południu Serbii. Jest to słup o wysokości od 2 do 15 metrów wystający z ziemi, powstały w wyniku silnej erozji.
6
Serbia jest największym eksporterem malin. Eksportuje do 30% całkowitej produkcji malin na świecie.
7
Pierwsza transmisja satelitarna (w 1963 roku), między Europą, a Ameryką Północną, wysłała tysiące mil nad oceanem zdjęcie fresku Białego Anioła ze ściany serbskiego klasztoru Milesev.
8
Serbskie słowo wampir zna i używa cały świat, pomimo tego, że jest postacią fikcyjną.
9
Katedra Świętego Sawy jest największą świątynią prawosławną na Bałkanach i jedną z największych na świecie.
10
Serbia dała światu jednego z największych geniuszy – nazywa się Nikola Tesla.
Czy ten artykuł jest pomocny?