Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Piza

Oferty lotów do Pizy

Ciekawostki o Pizie

Kiedy mówi się o Pizie, wszyscy wyobrażają sobie znaną Krzywą Wieżę na Placu Cudów - Campo dei Miracoli. Ponadto oprócz niej, znajduje się tam również chrzcielnica, katedra i Camposanto, który jest średniowiecznym cmentarzem.

Warto również odwiedzić Uniwersytecki Ogród Botaniczny, który został założony tutaj w połowie XVI wieku, jako pierwszy w Europie. Polecamy zobaczyć mały Piazza dei Cavalieri, którego ozdobą są średniowieczne domy. Plac ten miał ogromne znaczenie zwłaszcza w średniowieczu i podczas renesansu. Znaczącymi budowlami na tym placu są Palazzo della Carovana, Palazzo dell'Orologio i Palazzo dei Dodic - taka ciekawostka - są one w większości niedostępne dla turystów, więc ich piękno można podziwiać tylko z zewnątrz.

Przez miasto przepływa rzeka Arno, której brzegi są wzmocnione w centrum miasta wykonanym tam nabrzeżem, idealnym na romantyczny spacer. Spaceruj wzdłuż nabrzeży Lungarno Medicea, Lungarno Pacinotti, Lungarno Galilei lub Lungarno Gambacorti, gdzie znajdziesz ciekawe kościoły, urocze przyległe place z wieloma sklepami, a także muzeami.

W poszukiwaniu odświeżenia podczas letnich dni, wybierz się z Pizy nad morze - Marina di Pisa, z przyjemnymi plażami znajduje się niecałe 15 km od miasta!

Z lotniska Galileo Galiley najlepszym sposobem na dotarcie do centrum miasta jest autobus czerwonej linii LAM, który kursuje co 15 minut do dworca głównego i bezpośrednio do centrum na Plac Cudów. Nocny ruch zapewnia linia 21, która nie prowadzi bezpośrednio do Krzywej Wieży, ale przebiega przez większość przystanków w centrum. Bilety można kupić w automacie na przystanku lub na stoisku w hali przylotów. Autobusy mają klasyczny 70-minutowy bilet komunikacji miejskiej za 1,20 €. Większość zabytków w Pizie jest skoncentrowana na niewielkim obszarze, więc zazwyczaj można dostać się do nich bez konieczności użycia transportu publicznego. Jednak jeśli chcesz zaoszczędzić czas, możesz skorzystać z lokalnych autobusów.

Piza może nie musi być Twoim ostatecznym celem podróży. Możesz wyjechać z niej w dowolnym kierunku, zawsze ze wspaniałymi atrakcjami i wrażeniami tej podróży. Jedną z ciekawszych alternatyw jest wizyta w pobliskiej Florencji. Aby tam dojechać, możesz wsiąść do autobusu Terravisionsa bezpośrednio z lotniska za jedyne 4,99 € (w jedną stronę). Podróż zajmuje 70 minut.

Najpiękniejsze miasta Toskanii: Sienna i jej wspaniała katedra, ufortyfikowane miasto Lucca, zachody słońca w Alpach Apuańskich, niebiańska gastronomia Florencji, wreszcie malownicze pagórkowate miasteczka Montalcino i Montepulciano, znane z legendarnych win.

Piza jest popularnym miejscem wśród Polaków. Najtańsze loty do Pizy są najczęściej rezerwowane z Warszawy, skąd lata niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair. Tanie loty do Pizy można również kupić z Krakowa oraz Gdańska, skąd również można polecieć z przewoźnikiem Ryanair w bardzo korzystnej cenie. Bilety do Pizy w świetnej cenie kupicie również na loty liniami Alitalia oraz Lufthansa.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Pizie

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda we Włoszech

Klimat Włoch jest bardzo rozmaity. Na północną część kraju wpływają Alpy. Klimat jest alpejski, a temperatury spadają znacznie poniżej zera w czasie zimy. Stopniowo przechodzi w łagodny, kontynentalny do subtropikalnego klimatu śródziemnomorskiego na południu kraju.

Południowy czubek półwyspu rozciąga się na Morze Śródziemne i prawie osiąga poziom kontynentu afrykańskiego. Z Afryki przybywa suche i gorące powietrze z temperaturami, które w lece osiągają nawet 40ºC. Najcieplejszymi miesiącami w roku są lipiec oraz sierpień z maksymalną średnią temperaturą 30ºC.

Ceny w Pizie

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech. Ceny we Włoszech są oczywiście dość wysokie.

Hotel w Pizie? Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić, porównać i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcielibyście zwiedzić Pizę lub po prostu Włochy, według własnego scenariusza i z pełną swobodą, to polecamy Wam wypożyczenie auta. Możecie to zrobić bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Pizie

W Pizie czas jest środkowoeuropejski. Jest tam taki sam czas jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Pizie

10 ciekawostek i faktów o Włoszech

1
Do znanej na całym świecie fontanny w Di Trevi w Rzymie turyści codziennie wrzucają “na szczęście” 3000 euro.
2
We Włoszech znajdują się jedynie trzy aktywne wulkany w Europie - Etna, Stromboli i Wezuwiusz.
3
Duża ilość sztuk Shakespeara została umieszczona we Włoszech, na przykład Romeo i Julia, Othello lub Kupiec w Wenecji.
4
Makarony jako posiłek istnieją we Włoszech od IV wieku p.n.e.
5
Włochy są największym eksporterem wina na świecie.
6
Włochy są państwem tylko 153 lata.
7
Watykan, który znajduje się w Rzymie jest oficjalnie najmniejszym państwem na świecie.
8
Pizza została pierwszy raz upieczona w Neapolu w 1860 roku.
9
Oryginalna nazwa Włoch “Italia”, pochodzi od greckiego słowa “Italos”.
10
Włosi piją 14 bilionów filiżanek kaw rocznie. Każdy Włoch konsumuje 3,7 kg kawy rocznie.
Czy ten artykuł jest pomocny?