Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Malmö

Oferty lotów do Miasta Malmo

Ciekawostki o Mieście Malmo

Kiedy mówimy o Szwecji, większość z nas prawdopodobnie wyobraża sobie Sztokholm lub jeden z 28 parków narodowych, które kraj ma pod swoimi skrzydłami. Malmö, pierwotnie duński obszar, a obecnie trzecie co do wielkości miasto w Szwecji, jest często pomijany. Jednocześnie jest to wspaniałe miejsce, które łączy starodawność i nowoczesność z łatwością i urokiem. Historyczne budynki i uliczki Starego Miasta naturalnie przekształcają się w spektakularne eksperymenty architektoniczne, więc nie będziesz wiedzieć, co podziwiać jako pierwsze. Warto przejść do końca artykułu, mamy świetną wskazówkę dotyczącą lotów do Malmö. Damy Wam także wskazówki dotyczące miejsc, których nie możesz przegapić.

Gamla Staden lub jeśli chcecie - Stare Miasto. Gęsto ułożone kostki brukowe, pod starymi kolorowymi domami, prowadzą do Starego Miasta i jego rynku głównego Tor Torget, a także do nieco mniejszego rynku, ale zdecydowanie żywszego - Lilla Torget. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, poczujesz się tutaj jak w niebie. Stare miasto jest pełne małych palarni kawy i kawiarni, które można łatwo znaleźć - po prostu podążaj za pięknym zapachem. Zalecanym przystankiem jest zwiedzenie lokalnego ratusza, najlepiej z przewodnikiem, mieszczącego się w pięknym zabytkowym budynku, w odległości krótkiego spaceru od Stor Torget.

Plac Lilla Torget zdecydowanie zasługuje na swój własny akapit. Od 1590 r. jest on jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Malmö i nadal służy do organizowania regularnych lokalnych targów towarowych. Jest również nazywany centrum projektowym, ponieważ w tym miejscu, w niepozornym żółtym skrzywionym budynku, znajduje się założone w 1964 roku Form Design Center. Kiedy poczujesz chęć na napicie się drinka, Lilla Torget będzie idealnym wyborem. Bar Moosehead, z dużym tarasem słonecznym to tylko jedno z wielu miejsc, w których można zaspokoić pragnienie.

Nie musisz wierzyć, aby lokalny kościół Sankt Petri Kyrka olśnił Cię swoim pięknem już z daleka. Ten najstarszy budynek w Malmö, pochodzący z XIII wieku, jest utrzymany w zaskakująco dobrej kondycji. Oprócz wspaniałych organów i gotyckiej wieży warto zobaczyć również przylegające do niego ogrody.

Niekonwencjonalny wieżowiec architekta Santiago Calatravy, jest typowym przykładem modernizmu, który w ostatnich latach tak bardzo się rozwinął w tym mieście. Od 2005 roku symbolem miasta nie jest już dźwig portowy Kockums Crane, lecz ten gigant, który składa się z dziewięciu nieregularnych pięciokątnych części. Części te obracają się wokół rdzenia, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jednak jego piękno można zobaczyć tylko z zewnątrz (z wyjątkiem okresu trzech tygodni, w czasie letnim), ponieważ jest to prywatny budynek zajmowany przez biura i luksusowe apartamenty, które są zwykle niedostępne dla publiczności.

Ribersborg to sztucznie stworzona plaża, która rozciąga się wzdłuż wybrzeża Malmö i pomimo niezupełnie letniego klimatu występującego w tym mieście, jest nazywana Szwedzką Riwierą lub Riwiera Północną. Ponadto znajdziesz tu ekskluzywne spa, z dwoma odkrytymi basenami i pięcioma saunami. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania w tym miejscu z usług masażu. Jeśli więc jesteś wystarczająco zmęczony poruszaniem się pieszo, jest to idealne miejsce na odpoczynek.

Mówi się, że Malmö najlepiej się smakuje się podczas rejsu łodzią. Zabierze Cię ona wodami lokalnych kanałów i ukaże Ci miasto z zupełnie innej perspektywy. Jeśli chcesz aktywnie spędzić wakacje, wypożycz rower i udaj się do Malmöhus Slott. Park Kungsparken (Park Królewski) w okolicy, jest rajem dla rowerzystów. Nie tylko ma doskonale utrzymane szlaki, ale także trawnik, który przyciąga do krótkiego odpoczynku, ale także spacerowiczów. Nawiasem mówiąc, do września temperatury w Malmö wynoszą około dwudziestu stopni, co jest idealne do jazdy na rowerze po mieście.

Malmö nie jest tak popularną destynacją jak Sztokholm lub Göteborg, lecz powoli zaczyna być coraz częściej odwiedzane przez Polaków. Tanie bilety do lotnicze do Malmö kupicie z Warszawy, niskobudżetową linią lotniczą Wizzair, lotem bezpośrednim o długości około 1 godziny i 20 minut. Tanie loty do Malmö z Katowic oraz Gdańska oferuje również przewoźnik Wizzair.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Malmö

Dokumenty podróżne do Szwecji

Do wjazdu na teren Szwecji wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty, ponieważ Szwecja to jeden z członków Unii Europejskiej.

Pogoda w Malmö

Malmö ma bardzo przyjemny klimat pomiędzy wszystkimi krajami skandynawskimi. Najgorętszym miesiącem w tym mieście jest lipiec, ze średnią temperaturą wynoszącą około 17 °C, która w ciągu dnia może przekroczyć 25 °C.

Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą około 0 °C. Najwięcej opadów deszczu występuje w czerwcu, z około 60 mm opadów. Nie jest to zbyt wiele. Latem w mieście jest wielu turystów. Jeśli wolisz mniej zatłoczone ulice to idealnym czasem na wizytę będą miesiące maj, czerwiec lub wrzesień.

Ceny w Malmö

Narodową walutą jest korona szwedzka, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Szwecji, na którymkolwiek lotnisku. Jednak nie musicie wymieniać sobie pieniędzy w dużej ilości, ponieważ praktycznie wszędzie w Szwecji jest możliwość płacenia kartą. Nawet w bardzo niewielkich kwotach.

Szukacie hotelu w Malmö? W czasie lata miasto jest pełne turystów, co odbija się na cenie zakwaterowania. Polecamy więc wykonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli zarezerwujecie sobie zakwaterowanie wystarczająco wcześnie, to noc w Malmö może Was kosztować około 120-160 PLN (30-40 EUR) za osobę. Jest to całkiem przyjazna cena, jak na to miasto. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Przy wypożyczaniu auta przed wyjazdem, zorientujcie się, czy cena za wynajem obejmuje także wjazd do centrum Malmö.Polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Szwecji

W Szwecji jest taka sama godzina jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Malmö

10 ciekawostek i faktów o Szwecji

1
Między Sztokholmem a Helsinkami pływa statek wycieczkowy, który jest przeznaczony wyłącznie do zakupu taniego alkoholu.
2
Od średniowiecza, aż po rok 1809 Finlandia była częścią Szwecji.
3
Oficjalne konto Szwecji na Twitterze (@Sweden) każdego tygodnia administruje wybrany losowo obywatel Szwecji.
4
Szwedzi nie mogą nazwać swoich dzieci imionami „Elvis” oraz „Ikea”.
5
Dzień 3.9.1967 roku w Szwecji był „dniem H” (Dagen H). Kierunek jazdy zmienił się z lewej, na prawą stronę dróg.
6
89% Szwedów rozmawia w języku angielskim.
7
W Szwecji rodzice mają prawo do 480 dni płatnego urlopu rodzicielskiego, gdy urodzi im się dziecko lub gdy rodzice adoptują dziecko.
8
Król Karol XIV miał tatuaż z napisem „śmierć królom” (Death to Kings).
9
Tylko jedno szwedzkie nazwisko z TOP 20 nie kończy się na „son”: Lindberg.
10
Na granicy Szwecji i Finlandii znajduje się klub golfowy, którego jedna połowa znajduje się w Szwecji, a druga w Finlandii.
Czy ten artykuł jest pomocny?