Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Göteborg

Oferty lotów do Göteborga

Ciekawostki o Göteborgu

Most, który powali Cię na kolana, i rynek, na którym miłośnicy owoców morza poczują prawdziwą głębię smaków skarbów Morza Północnego. A po piątkowej wizycie w lokalnych słynnych klubach i barach, miejmy nadzieję, że staniecie następnego dnia na nogi. Witamy w Göteborgu!

Göteborgzajmuje pozycję drugiego co do wielkości miasta w Szwecji i cieszy się opinią przyjaznego miejsca, które wielu uważa za bardziej otwarte i przyjazne niż sam Sztokholm. Przyjacielski i pogodny Göteborg jest atrakcyjny zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

Neoklasyczna architektura łączy liniami tramwajowymi gwarne uliczki, głośne urocze kawiarnie i sztukę, która przyciąga uwagę. Z liczbą blisko 60 000 studentów, Uniwersytet w Göteborgu jest największym w Skandynawii.

Göteborg, znany również jako Little Swedish London, jest najbardziej społecznym i otwartym miastem na świecie, według Social Cities Index. Jego obywatele zajmują pierwsze miejsce, jeśli chodzi o posługiwanie się portalami społecznościowymi i są trzecim w kolejności narodem, który u przyjaciół stawia na zaufanie.

Tanie loty do Göteborgu kupicie najczęściej z Warszawy, niskobudżetowymi liniami lotniczymi Ryanair lub Wizzair. Lotem bezpośrednim dolecicie do szwedzkiego miasta w około godzinę i 30 minut. Z Katowic do Göteborgu polecicie z przewoźnikiem Lufthansa lub LOT, lotami z jedną przesiadką. Tanie loty z Poznania do Göteborgu oferuje przewoźnik LOT Polish Airlines.

Z niedalekich lotnisk do Göteborgu dolecicie w około 45 minut. Przykładowo z Wiednia istnieje połączenie bezpośrednie z linią lotniczą Austrian Airlines, a z Pragi z przewoźnikiem Air Shuttle. Kolejne linie lotnicze oferują loty z Pragi, Wiednia lub Budapesztu, z jedną przesiadką. Są to linie: Lufthansa, SWISS, SAS, Brussels Airlines, KLM oraz ČSA.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Göteborgu

Dokumenty podróżne do Szwecji

Do wjazdu na teren Szwecji wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty, ponieważ Szwecja to jeden z członków Unii Europejskiej.

Pogoda w Göteborgu

Pomimo położenia na północy, Göteborg ma stosunkowo umiarkowane temperatury w ciągu roku. Widoczne są jednak dramatyczne zmiany w liczbie godzin światła dziennego. Zimą w Göteborgu będziesz cieszyć się tylko 6 godzinami światła dziennego. Za to latem światło dzienne jest tutaj przez około 18 godzin dziennie.

Kiedy więc jest najlepszy czas na wakacje w mieście Göteborg? Idealnym czasem na wizytę będzie okres od połowy maja do połowy września. Jednak uściślając, najlepszymi miesiącami na przyjazd jest lipiec oraz sierpień. Latem Göteborg ma przyjemną średnią temperaturę, która wynosi od 20 do 25 ° C. Jesień i wiosna bywają stosunkowo zimne. W tym okresie często pada deszcz. Zimą przygotuj się na przygnębiającą pogodę, kiedy przeważnie cały czas jest ciemno (słońce świeci tylko kilka godzin dziennie), a temperatura waha się od -3 do 3 ° C Od listopada do początku kwietnia często występują opady śniegu.

Ceny w Göteborgu

Narodową walutą jest korona szwedzka, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Szwecji, na którymkolwiek lotnisku. Jednak nie musicie wymieniać sobie pieniędzy w dużej ilości, ponieważ praktycznie wszędzie w Szwecji jest możliwość płacenia kartą. Nawet w bardzo niewielkich kwotach.

Szukacie hotelu w Göteborgu? W czasie lata miasto jest pełne turystów, co odbija się na cenie zakwaterowania. Polecamy więc wykonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli zarezerwujecie sobie zakwaterowanie wystarczająco wcześnie, to noc w Göteborgumoże Was kosztować około 120-160 PLN (30-40 EUR) za osobę. Jest to całkiem przyjazna cena, jak na to miasto. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Przy wypożyczaniu auta przed wyjazdem, zorientujcie się, czy cena za wynajem obejmuje także wjazd do centrum Göteborgu.Polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Göteborgu

W Göteborgujest taka sama godzina jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Göteborgu

10 ciekawostek i faktów o Szwecji

1
Między Sztokholmem a Helsinkami pływa statek wycieczkowy, który jest przeznaczony wyłącznie do zakupu taniego alkoholu.
2
Od średniowiecza, aż po rok 1809 Finlandia była częścią Szwecji.
3
Oficjalne konto Szwecji na Twitterze (@Sweden) każdego tygodnia administruje wybrany losowo obywatel Szwecji.
4
Szwedzi nie mogą nazwać swoich dzieci imionami „Elvis” oraz „Ikea”.
5
Dzień 3.9.1967 roku w Szwecji był „dniem H” (Dagen H). Kierunek jazdy zmienił się z lewej, na prawą stronę dróg.
6
89% Szwedów rozmawia w języku angielskim.
7
W Szwecji rodzice mają prawo do 480 dni płatnego urlopu rodzicielskiego, gdy urodzi im się dziecko lub gdy rodzice adoptują dziecko.
8
Król Karol XIV miał tatuaż z napisem „śmierć królom” (Death to Kings).
9
Tylko jedno szwedzkie nazwisko z TOP 20 nie kończy się na „son”: Lindberg.
10
Na granicy Szwecji i Finlandii znajduje się klub golfowy, którego jedna połowa znajduje się w Szwecji, a druga w Finlandii.
Czy ten artykuł jest pomocny?