Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Glasgow

Oferty lotów do Glasgow

Ciekawostki o Glasgow

Glasgow jest największym miastem w Szkocji, a także jednym z największych miast w Wielkiej Brytanii. Chociaż Edynburg jest stolicą Szkocji, Glasgow jest jednocześnie jej centrum finansowym i gospodarczym. Miasto to ma bogatą historię i piękną architekturę. Z pewnością warto zobaczyć uniwersytet Glasgow z XV wieku. Udaj się do Glasgow z tanimi biletami od Flipo.

Atrakcje turystyczne:

  • University of Glasgow - uniwersytet pochodzący z XV wieku
  • St. Katedra św. Andrzeja - katedra, która zaskoczy Cię swoją przestronnością i otwartymi przestrzeniami
  • Glasgow Tower - najwyższy budynek, który obraca się o 360 stopni
  • Centrum nauki w Glasgow - centrum edukacji i rozrywki dla dzieci i dorosłych

Tanie loty do Glasgow są dostępne z kilu Polskich miast. Z Wrocławia, Warszawy i Krakowa tanie loty obsługuje linia lotnicza Ryanair. Są to loty bezpośrednie. Czas lotu do Glasgow wynosi około 2 godziny i 40 minut. Tanie loty do Glasgow z Poznania obsługuje przewoźnik Lufthansa. Z Lufthansą wygodnie dolecicie do Glasgow z jedną przesiadką.

Szeroką ofertę lotów do Liverpoolu i pozostałych miast Wielkiej Brytanii w specjalnej cenie, polecamy sprawdzić także w naszych ofertach specjalnychFlipo.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Wielkiej Brytanii

Dokumenty podróżne do Wielkiej Brytanii

Ponieważ Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Wielkiej Brytanii

Na pogodę w Wielkiej Brytanii ogromny wpływ ma Ocean Atlantycki. Charakteryzuje się ona mokrymi zimami, przeważnie bez śniegu i mroźnymi deszczowymi latami.

Wiatry zachodnie przynoszą duże opady deszczu do Wielkiej Brytanii, powietrze jest nasycone parą wodną, która zderza się często z bardzo gęstą mgłą. Pomimo faktu, że wyspy położone są stosunkowo daleko na północy, ich klimat jest łagodny i występują na nich stosunkowo niewielkie wahania temperatury.

Ceny i zakwaterowanie w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest częścią Unii Europejskiej, lecz walutą Wielkiej Brytanii jest funt brytyjski. Z wymianą złotówek na funty nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Wielkiej Brytanii. Londyn i Edynburg należą do najdroższych stolic europejskich. Weźcie zatem pod uwagę wysokie ceny zakwaterowania i wyżywienia. Z drugiej strony zaoszczędzicie pieniądze, odwiedzając zabytki, ponieważ wstęp do muzeów i kościołów jest zazwyczaj bezpłatny.

Szukasz hotelu w Wielkiej Brytanii? Jeśli wybierasz się do dużych miast - obowiązuje zasada - im bliżej centrum, tym wyższa cena. Transport publiczny w miastach jest dobrze zorganizowany, ale często drogi. Polecamy zakupienie wygodnych, wielodniowych biletów transportowych, aby jak najczęściej korzystać z metra. Taksówki należą do droższych form transportu.

Bezpośrednio przez Flipo możesz sprawdzić ceny, lokalizację i referencje użytkowników oraz zarezerwować nocleg w zakładce Hotele. Jeśli zastanawiasz się nad pobytem w Wielkiej Brytanii i szukasz najtańszej oferty biletów lotniczych, warto również zapoznać się z aktualną ofertą ofert specjalnych.

Aktualny czas w Wielkiej Brytanii

Południk zerowy w Greenwich w Londynie, jest podstawą czasu GMT (Greenwich Mean Time), na podstawie którego obliczane są strefy czasowe i od którego się je ustala. Ujemne na zachodzie i dodatnie na wschodzie. Ponieważ Polska leży po wschodniej stronie, w naszym kraju jest o godzinę więcej, niż w Wielkiej Brytanii.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania nie wymaga od odwiedzających żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko infekcji w tym kraju jest minimalne. Wystarczy zatem obserwować ważność zwykłych szczepionek, które są również ważne w UE oraz w Polsce.

Letecké zaujímavosti o Glasgow

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Glasgow za posledný týždeň stála iba 49,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk w Glasgow je: 0.

10 ciekawostek i faktów o Wielkiej Brytanii

1
Od ponad trzystu lat język francuski jest językiem urzędowym Wielkiej Brytanii
2
Słynne oznaczenie Jamesa Bonda jako agenta 007, pochodzi od numeru autobusu, którym autor - Ian Flamming, podróżował do Canterbury z Londynu.
3
Londyńscy taksówkarze przed egzaminami muszą nauczyć się na pamięć nazw i położenia ponad tysiące ulic.
4
Anglicy piją największe ilości herbaty na świecie, prawie 3 razy więcej od Japończyków i 22 razy więcej, niż Francuzi.
5
Kiedy w Wielkiej Brytanii osiągniesz wiek 100 lat, otrzymasz gratulacje od królowej Elżbiety.
6
Metro w Londynie to najstarsze metro na świecie. Zostało ono stworzone przed wszystkimi innymi jakie istnieją.
7
Elżbieta I była pierwszym monarchą, który miał w pełni funkcjonalną toaletę, z funkcją spłukiwania.
8
Angielska pisarka J.K. Rowling, autorka znanego na całym świecie Harrego Pottera, została pierwszą pisarką, która zarobiła na sprzedaży książek miliard dolarów.
9
W Wielkiej Brytanii co 40 km występuje inny akcent języka angielskiego.
10
W Wielkiej Brytanii nie ma miejsca, w którym można znaleźć się w odległości ponad 120 km od morza.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)