Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Genua

Oferty lotów do Genui

Ciekawostki o Genui

Największy port morski we Włoszech jest pełen sprzeczności. Łączy ze sobą bogactwo i nędzę, mieniącego się światła i głębokiego mroku. To miejsce, które jest uważane za bramę do Riwiery, posiada dziedzictwo architektoniczne, opowiadające o jego dawnej świetności. Najjaśniejsza republika Genui, znana również jako Republika Ligurii, rządziła wśród fal Morza Śródziemnego w XII i XIII wieku. Jej historia widoczna jest w labiryntach krętych, wąskich uliczek (caruggi) starego miasta. Genua, stolica regionu Ligurii, jest najbardziej wysuniętym na zachód nadmorskim miastem kraju.

Geografia dodała miastu charakterystyczny kształt - pierwsze strumienie Apeninów, sięgające północy i południowego wybrzeża Morza Śródziemnego, zmusiły miasto do rozbudowania się wzdłuż wybrzeża do tego stopnia, że ​​rozszerzyło się do trzydziestu dwóch kilometrów ze wschodu na zachód i na jedynie dziewięć - z północy na południe.

Wąskie uliczki i tło historyczne. W ciągu dnia Genua zamienia się w ruchliwe skrzyżowanie, na którym wyprzedzają się motocykle z autami przeważnie małych rozmiarów, ponieważ parkowanie jest stałym problemem we Włoszech. Ruch uliczny działa dość energicznie, choć chaotycznie, autobusy pokonują strome powierzchnie miasta, ludzie na przemian wskakują i wyskakują na przystankach, znajdujących się stosunkowo blisko siebie.

Tanie loty do Genui można zarezerwować z Wiednia, Budapesztu i Pragi. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu. Można jednak latać z Austrian Airlines, Air Dolomiti, Lufthansa, Alitalia lub KLM za pomocą jednego transferu.

Tanie loty do miasta Genua dostępne są z Warszawy. Do włoskiego miasta polecicie z przewoźnikami Air France, Alitalia lub KLM Royal Dutch Airlines z jedną lub dwiema przesiadkami. Lotnisko w mieście Genua nazywa się Christoforo Colombo Airport i jest oznaczane skrótem GOA

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Włoszech

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda we Włoszech

Klimat Włoch jest bardzo rozmaity. Na północną część kraju wpływają Alpy. Klimat jest alpejski, a temperatury spadają znacznie poniżej zera w czasie zimy. Stopniowo przechodzi w łagodny, kontynentalny do subtropikalnego klimatu śródziemnomorskiego na południu kraju.

Południowy czubek półwyspu rozciąga się na Morze Śródziemne i prawie osiąga poziom kontynentu afrykańskiego. Z Afryki przybywa suche i gorące powietrze z temperaturami, które w lece osiągają nawet 40ºC. Najcieplejszymi miesiącami w roku są lipiec oraz sierpień z maksymalną średnią temperaturą 30ºC.

Ceny we Włoszech

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech. Ceny we Włoszech są oczywiście dość wysokie. W dużych sklepach sieciowych zrobicie tańsze i lepszej jakości zakupy, niż u nas. Jest tutaj duża i gęsta sieć supermarketów takich jak Coop, Lidl i Penny Market.

Tanie hotele we Włoszech

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego czy chcecie mieszkać w luksusowym hotelu, czy też wystarczy Wam skromniejszy apartament z małą ilością gwiazdek. Słoneczne Włochy jest bardzo często wyszukiwaną destynacją nie tylko na letnie, ale też zimowe wakacje. Zakwaterowanie w apartamentach we włoskich ośrodkach zimowych, lub rekreacyjne domy i wille w nadmorskich kurortach, są częścią wyboru wakacji wielu turystów. Wybrać sobie jednak możecie również luksusowe hotele, czy apartamenty za bardzo przystępne ceny. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Podczas głównego sezonu można zarezerwować zakwaterowanie w cenie już od 40 PLN.

Jeśli chcielibyście zwiedzić Włochy według własnego scenariusza i z pełną swobodą, to polecamy Wam wypożyczenie auta, co możecie zrobić bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas we Włoszech

We Włoszech jest taki sam czas jak w Polsce, znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Co trzeba zobaczyć w mieście Genua

10 ciekawostek i faktów o Włoszech

1
Do znanej na całym świecie fontanny w Di Trevi w Rzymie turyści codziennie wrzucają “na szczęście” 3000 euro.
2
We Włoszech znajdują się jedynie trzy aktywne wulkany w Europie - Etna, Stromboli i Wezuwiusz.
3
Duża ilość sztuk Shakespeara została umieszczona we Włoszech, na przykład Romeo i Julia, Othello lub Kupiec w Wenecji.
4
Makarony jako posiłek istnieją we Włoszech od IV wieku p.n.e.
5
Włochy są największym eksporterem wina na świecie.
6
Włochy są państwem tylko 153 lata.
7
Watykan, który znajduje się w Rzymie jest oficjalnie najmniejszym państwem na świecie.
8
Pizza została pierwszy raz upieczona w Neapolu w 1860 roku.
9
Oryginalna nazwa Włoch “Italia”, pochodzi od greckiego słowa “Italos”.
10
Włosi piją 14 bilionów filiżanek kaw rocznie. Każdy Włoch konsumuje 3,7 kg kawy rocznie.
Czy ten artykuł jest pomocny?