Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Florencja

Oferty lotów do Miasta Florencja

Ciekawostki o Mieście Florencja

Florencja jest dumą Włoch i corocznym celem tysięcy turystów. Ma ponad 380 000 mieszkańców i około trzy razy więcej dzieł sztuki renesansowej. Jest także miejscem narodzin światowej sławy marek modowych (w tym Gucci i Ferragamo). Po wyjściu z centrum, i przejściu niedalekiej odległości od miasta, znajdziesz się w otoczeniu przepięknej przyrody, pełnej toskańskich zamków, gajów oliwnych i starych klimatycznych willi. Od starożytnego miasta Arezzo (gdzie Piazza Grande nakręcił popularny film Roberta Benigni – „Życie jest piękne”), aż do wioski Montalcino, która słynie z pysznego wina.

Po wakacjach spędzonych we Florencji prawdopodobnie będziecie chcieć przywieźć do domu coś więcej, niż tylko wspomnienia. To jedno z największych i najlepszych zakupowych miejsc na świecie, które szczyci się dziedzictwem rzemieślniczym sięgającym średniowiecza. Oprócz tego oferuje ono doskonałą okazję do odkrywania regionu Toskanii.

Tanie loty do Florencji można zarezerwować z Warszawy oraz Katowic. Tanie bilety lotnicze ma w swojej ofercie linia lotnicza Brussels Airlines, Lufthansa oraz Air France. Są to loty bezpośrednie do Florencji. Czas lotu do Florencji z Polski wynosi około 55 minut.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Włoszech

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda we Włoszech

Klimat Włoch jest bardzo rozmaity. Na północną część kraju wpływają Alpy. Klimat jest alpejski, a temperatury spadają znacznie poniżej zera w czasie zimy. Stopniowo przechodzi w łagodny, kontynentalny do subtropikalnego klimatu śródziemnomorskiego na południu kraju.

Południowy czubek półwyspu rozciąga się na Morze Śródziemne i prawie osiąga poziom kontynentu afrykańskiego. Z Afryki przybywa suche i gorące powietrze z temperaturami, które w lece osiągają nawet 40ºC. Najcieplejszymi miesiącami w roku są lipiec oraz sierpień z maksymalną średnią temperaturą 30ºC.

Ceny we Włoszech

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech. Ceny we Włoszech są oczywiście dość wysokie. W dużych sklepach sieciowych zrobicie tańsze i lepszej jakości zakupy, niż u nas. Jest tutaj duża i gęsta sieć supermarketów takich jak Coop, Lidl i Penny Market.

Tanie hotele we Włoszech

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego czy chcecie mieszkać w luksusowym hotelu, czy też wystarczy Wam skromniejszy apartament z małą ilością gwiazdek. Słoneczne Włochy jest bardzo często wyszukiwaną destynacją nie tylko na letnie, ale też zimowe wakacje. Zakwaterowanie w apartamentach we włoskich ośrodkach zimowych, lub rekreacyjne domy i wille w nadmorskich kurortach, są częścią wyboru wakacji wielu turystów. Wybrać sobie jednak możecie również luksusowe hotele, czy apartamenty za bardzo przystępne ceny. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Podczas głównego sezonu można zarezerwować zakwaterowanie w cenie już od 40 PLN.

Jeśli chcielibyście zwiedzić Włochy według własnego scenariusza i z pełną swobodą, to polecamy Wam wypożyczenie auta, co możecie zrobić bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas we Włoszech

We Włoszech jest taki sam czas jak w Polsce, znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Największe atrakcje we Florencji

10 ciekawostek i faktów o Włoszech

1
Do znanej na całym świecie fontanny w Di Trevi w Rzymie turyści codziennie wrzucają “na szczęście” 3000 euro.
2
We Włoszech znajdują się jedynie trzy aktywne wulkany w Europie - Etna, Stromboli i Wezuwiusz.
3
Duża ilość sztuk Shakespeara została umieszczona we Włoszech, na przykład Romeo i Julia, Othello lub Kupiec w Wenecji.
4
Makarony jako posiłek istnieją we Włoszech od IV wieku p.n.e.
5
Włochy są największym eksporterem wina na świecie.
6
Włochy są państwem tylko 153 lata.
7
Watykan, który znajduje się w Rzymie jest oficjalnie najmniejszym państwem na świecie.
8
Pizza została pierwszy raz upieczona w Neapolu w 1860 roku.
9
Oryginalna nazwa Włoch “Italia”, pochodzi od greckiego słowa “Italos”.
10
Włosi piją 14 bilionów filiżanek kaw rocznie. Każdy Włoch konsumuje 3,7 kg kawy rocznie.
Czy ten artykuł jest pomocny?