Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Burgas

Oferty lotów do Burgas

Ciekawostki o Burgas

Burgas jest piątym największym miastem Bułgarii z liczbą obywateli wynoszącą około 212 000. W Burgas znajdziecie również drugi największy port w Bułgarii. Miasto jest dostępne cenowo, a wieczorami bardzo żywe turystycznie, z mnóstwem kawiarni, restauracji, czy też kościołów.

Najważniejsze z punktu widzenia turystyki jest dla miasta międzynarodowe lotnisko, ponieważ do Burgas przylatują turyści z podróżujący na południe Bułgarii do kolejnych miejsc takich jak Kiten, Nesebar, Primorsko, czy też Słoneczny brzeg.

Centrum miasta jest dla Polaków naprawdę atrakcyjne, a jego głównym punktem stał się Bulwar Alexandrovska, prowadzący od południowego dworca autobusowego na północ. Burgas bardziej od historycznych miejsc i zabytków, kusi turystów wyjątkowo barwnym i intensywnym nocnym życiem. Znajduje się tutaj mnóstwo świetnych restauracji z tradycyjnym bułgarskim jedzeniem, ale również i połączeniem fantazji kuchennych z całego świata, często cieszącym się niezwykłym powodzeniem turystów. Znajduje się tutaj również duża ilość muzeów i kościołów.

Jedna z rzeczy, która z pewnością spodoba się turystom to wyjątkowe ceny za usługi i towary. Te w Burgas są naprawdę świetne, przynajmniej jeżeli chodzi o zakup pożywienia i produktów spożywczych. Zakwaterowanie w mieście jest nieco droższe. Jeśli jest dla Was problemem zapłata za hotel, proponujemy skorzystanie z kempingu. Najbliższy kemping znajduje się 14 kilometrów od Burgasu, a stosunek jakości do usług jest naprawdę zadawalający.

Polacy często podróżują do Burgas. Coraz częściej wybierają wygodny transport lotniczy. Tanie bilety z Warszawy do Burgas kupicie na Flipo lotami bezpośrednimi z linią lotniczą Wizzair. Loty do Burgas trwają około 2 godziny. Z Warszawy do Burgas bilety w dobrej cenie oferuje również przewoźnik Czech Airlines. Loty z Gdańska do Burgas są dostępne jedynie z dwiema przesiadkami liniami lotniczymi Air Baltic. Tanie loty z Katowic do Burgas proponuje linia lotnicza Wizzair. Długość lotu to około 2 godziny, a cena lotów w dwie strony to około 800 PLN.

Tanie bilety lotnicze do Burgas kupicie również z Bratysławy lub Koszyc. Możecie z tych miejsc polecieć lotami bezpośrednimi, liniami lotniczymi Smartwings, Ryanair lub lotami czarterowymi agencji turystycznych.

Do Burgas dolecicie na główne międzynarodowe lotnisko w Burgas lub na starsze lotnisko znajdujące się w południowo-wschodniej części miasta, które jest drugim największym lotniskiem w kraju. Od Burgas dzieli je 10 km, a mieści się w miejskiej części Sarafovo. Między lotniskiem, a centrum miasta znajduje się Jezioro Atanasowskie. Lotnisko Burgas ma czwartą największą drogę startową na Bałkanach – 3200 m, jest również dostępne dla wszystkich sposobów transportu. Co około 30 min dla podróżujących do Burgas jest tam dostępny miejski transport publiczny do miasta. Bilet kosztuje około 1 Leva (około 2 PLN) i jest możliwy do zakupu dopiero po wejściu do autobusu.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o mieście Burgas

Dokumenty podróżne do Bułgarii

Do Bułgarii nie potrzebujecie paszportu, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Ważność dowodu osobistego musi wynosić minimalnie 6 miesięcy po powrocie. Dzieci powinny mieć swój własny paszport.

Pogoda w Burgas

Bułgaria ma podobną pogodę do Polski, jest ona jednak cieplejsza. Dla tego kraju typowe są przyjemne lata z temperaturami wahającymi się pod 30°C. Największa ilość turystów przybywa na wybrzeże Morza Czarnego w sierpniu, kiedy warunki do morskich kąpieli są najbardziej przyjazne, a woda w morzu ma 25°C.

Lato w Bułgarii potrafi być naprawdę gorące. Słoneczna i ciepła pogoda ze średnią temperaturą 23°C trwa od kwietnia do września. W lecie osiąga nawet do 34°C. W silnym południowym przepływie tropikalnego powietrza, cieplej jest w głębi lądu niż na wybrzeżu. Temperatura wody Morza Czarnego od czerwca do września wynosi średnio 23°C.

Ceny w Burgas

Narodową walutą w Bułgarii jest lew. Możecie mieć przy sobie gotówkę lub kartę. Złotówki w dobrym kursie wymienicie zarówno w Polsce, jak i w Bułgarii.

Pieniądze możecie sobie wymienić w obojętne którym banku, w kantorze, na poczcie oraz we wszystkich agencjach turystycznych, hotelach oraz kempingach. Praktycznie we wszystkich instytucjach publicznych i w bankomatach jest możliwość płatności kartą taką jak Visa, MasterCard, American Express, Diners itd.

Płatność kartą jest najwygodniejszym sposobem płatności, jednak zazwyczaj w restauracji przy płatności kartą sprzedawcy mogą oczekiwać od Was płatności kartą dopiero po przekroczeniu sumy 5 lewów za posiłek.

Jedna z rzeczy, która z pewnością spodoba się turystom to wyjątkowe ceny za usługi i towary. Te w Burgas są naprawdę świetne, przynajmniej jeżeli chodzi o zakup pożywienia i produktów spożywczych. Zakwaterowanie w mieście jest nieco droższe. Jeśli jest dla Was problemem zapłata za hotel, proponujemy skorzystanie z kempingu. Najbliższy kemping znajduje się 14 kilometrów od Burgasu, a stosunek jakości do usług jest naprawdę zadawalający.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Bułgarii

Przy podróżowaniu do Bułgarii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia.

Aktualny czas w Burgas

W Burgas czas przesuwamy o godzinę do przodu, w porównaniu do czasu w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w Burgas

10 ciekawostek i faktów o Bułgarii

1
Potakiwanie z aprobatą głową ma w Bułgarii dokładnie odwrotne znaczenie niż u nas. Bułgarskie „tak” znaczy „nie”.
2
Bułgaria należy do najbardziej znaczących światowych producentów win. W tym kraju rocznie wyrabia się aż 200 000 ton wina.
3
Bułgarzy mogą pochwalić się bardzo ciekawymi wynalazkami ze świata techniki. Pierwszy zegarek cyfrowy wynalazł bułgarski inżynier Peter Petroff.
4
Po dźwięku dud każdy kojarzy je od razu z krajami takimi jak Szkocja, czy też Irlandia. Jednak mało kto wie, że Bułgaria też ma swoją tradycję z tego typu muzyką. Bułgarskie dudy nazywają się „kaba gajdy”.
5
Jedną trzecią Bułgarii pokrywają tereny leśne.
6
Od 70 do 80 procent oleju z róży w perfumach świata pochodzi z Bułgarii.
7
Jogurty w Bułgarii mają specyficzny smak, którego pragnie wielu turystów. Odpowiada za niego bakteria o nazwie Lactobacillus bulgaricus, która występuje tylko w Bułgarii.
8
Jeżeli jesteście miłośnikami wód mineralnych, bez wątpienia w tym kraju poczujecie się jak u siebie. Bułgaria ma ponad 700 źródeł wody mineralnej.
9
Sofia jest drugim najstarszym miastem w Europie. Ma ponad 9000 lat.
10
Najbardziej znani Bułgarzy wszystkich czasów to Cyryl i Metody.
Czy ten artykuł jest pomocny?