Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Brindisi

Oferty lotów do Brindisi

Ciekawostki o Brindisi

Jeśli chcecie udać się na wakacje i kochacie południowe Włochy, jedną z wielu opcji jest miasteczko Brindisi. Wśród turystów znane jest głównie jako miasto portowe, ale w rzeczywistości oferuje o wiele więcej, a jego ważna historia jest wyczuwalna w powietrzu.

Miasto portowe Brindisi, znajdujące się przy brzegach Morza Adriatyckiego, ma za sobą ważną i złożoną historię. Mówi się, że miasto Brindisi zostało założone przez mitycznego bohatera Diomedesa, a następnie było okupowane przez kolonistów z Grecji, ale tylko do czasu, gdy podbili je Rzymianie. Później dostało się ono także w ręce Imperium Bizantyjskiego. Wenecjanie, Hiszpanie, Francuzi i Austriacy też mieli je na jakiś czas w swoich rękach. Miasto znane jest również z tego, że przechodziło przez Krucjatę oraz z tego, że dotarła do niego Kleopatra, kiedy to przybyła odwiedzić Cezara.

W portowym mieście Brindisi znajdował się koniec jednej z pierwszych autostrad na świecie - Via Appia. Kończyła się ona za murami miasta Rzymu i prowadziła do odległego 195 km miasta Capua w Kampanii, gdzie łączyła się z następną - Via Latina. Później została przedłużona do portu Brindisi, gdzie dziś można zobaczyć słynną kolumnę Colonne Romane – miejsce, w którym kończyła się Via Appia.

Lokalny port w przeszłości był główną arterią biznesową i miał znacznie większe znaczenie, niż obecnie. Dziś turyści najczęściej przybywają do Brindisi, aby przesiąść się do promów płynących do Grecji. Miasto jest idealne na długie spacery. Podczas nich można podziwiać kościoły, świątynie, fontanny i najróżniejsze zabytki. Najpierw przywita Was zamek Aragon, potem Castello Svevo, w którym w przeszłości mieszkało wielu władców. Warto również odwiedzić chroniony park przyrody Torre Guaceto, położony 15 km na północ od Brindisi. Tam czeka na ciebie piękna, nietknięta przyroda.

Brindisi nie jest w naszych stronach zbyt znaną lokalizacją. Tanie loty do Brindisi z Warszawy oferuje linia lotnicza SWISS oraz Alitalia. Tanie loty z Wrocławia do Brindisi oferuje linia lotnicza SWISS oraz KLM Royal Dutch Airlines.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Brindisi

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda we Włoszech

Klimat Włoch jest bardzo rozmaity. Na północną część kraju wpływają Alpy. Klimat jest alpejski, a temperatury spadają znacznie poniżej zera w czasie zimy. Stopniowo przechodzi w łagodny, kontynentalny do subtropikalnego klimatu śródziemnomorskiego na południu kraju.

Południowy czubek półwyspu rozciąga się na Morze Śródziemne i prawie osiąga poziom kontynentu afrykańskiego. Z Afryki przybywa suche i gorące powietrze z temperaturami, które w lece osiągają nawet 40ºC. Najcieplejszymi miesiącami w roku są lipiec oraz sierpień z maksymalną średnią temperaturą 30ºC.

Ceny we Włoszech

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech. Ceny we Włoszech są oczywiście dość wysokie. W dużych sklepach sieciowych zrobicie tańsze i lepszej jakości zakupy, niż u nas. Jest tutaj duża i gęsta sieć supermarketów takich jak Coop, Lidl i Penny Market.

Tanie hotele we Włoszech

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego czy chcecie mieszkać w luksusowym hotelu, czy też wystarczy Wam skromniejszy apartament z małą ilością gwiazdek. Słoneczne Włochy jest bardzo często wyszukiwaną destynacją nie tylko na letnie, ale też zimowe wakacje. Zakwaterowanie w apartamentach we włoskich ośrodkach zimowych, lub rekreacyjne domy i wille w nadmorskich kurortach, są częścią wyboru wakacji wielu turystów. Wybrać sobie jednak możecie również luksusowe hotele, czy apartamenty za bardzo przystępne ceny. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Podczas głównego sezonu można zarezerwować zakwaterowanie w cenie już od 40 PLN.

Jeśli chcielibyście zwiedzić Włochy według własnego scenariusza i z pełną swobodą, to polecamy Wam wypożyczenie auta, co możecie zrobić bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas we Włoszech

We Włoszech jest taki sam czas jak w Polsce, znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Miejsca, które warto zobaczyć w Brindisi

10 ciekawostek i faktów o Włoszech

1
Do znanej na całym świecie fontanny w Di Trevi w Rzymie turyści codziennie wrzucają “na szczęście” 3000 euro.
2
We Włoszech znajdują się jedynie trzy aktywne wulkany w Europie - Etna, Stromboli i Wezuwiusz.
3
Duża ilość sztuk Shakespeara została umieszczona we Włoszech, na przykład Romeo i Julia, Othello lub Kupiec w Wenecji.
4
Makarony jako posiłek istnieją we Włoszech od IV wieku p.n.e.
5
Włochy są największym eksporterem wina na świecie.
6
Włochy są państwem tylko 153 lata.
7
Watykan, który znajduje się w Rzymie jest oficjalnie najmniejszym państwem na świecie.
8
Pizza została pierwszy raz upieczona w Neapolu w 1860 roku.
9
Oryginalna nazwa Włoch “Italia”, pochodzi od greckiego słowa “Italos”.
10
Włosi piją 14 bilionów filiżanek kaw rocznie. Każdy Włoch konsumuje 3,7 kg kawy rocznie.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)