Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Bolonia

Oferty lotów do Bolonii

Ciekawostki o Bolonii

Z jednej strony bogate miasto, które jest sytuowane jednym z najbardziej zaawansowanych gospodarczo regionów Włoch. Miasto, w którym wieczorami lokalni magnaci wychodzą do opery i jadają kolacje w najbardziej luksusowych restauracjach. Z drugiej zaś strony, Bolonia jest miastem, które jest namiętne politycznie, w którym znajduje się najstarszy uniwesytet na świecie oraz które jest miejscem doskonałym dla młodych ulicznych artystów oraz włoskich „fashionistów”.

Bolonia ma we Włoszech trzy nazwy. Miejscowi nazywają ją „Rossa” (czerwona) z powodu jej charakterystycznych budowli z nieotynkowanej cegły. Inni nazywają ją „Dotta” (wykształcona) z powodu posiadania najstarszego na świecie uniwersytetu i bycia symbolem dobrego wykształcenia nie tylko we Włoszech, ale również i w całej Europie. Pozostali nazywają ją „grassa” (gruba) ze względu na jej tradycyjną gastronomię.

Wspaniała sieć arkad, jedna z największych na świecie. W ilości 666 arkad i długości 35 kilometrów. Zobaczenie wszystkich za jednym razem może być dla Was problemem. Nawiasem mówiąc, tutejsza Portico San Luca jest największą arkadą na świecie. Arkady to gwarancja wspaniałej przestrzeni na spacery, nawet w czasie mało przyjemnej pogody. Zaprowadzą Was one w kierunku najlepszych sklepów we Włoszech. Dlatego o Bolonii mówi się, że jest to miasto, w którym niepotrzebny jest parasol.

Bolonia zasłynęła swoimi średniowiecznymi wieżami. Dwiema przekrzywionymi wieżami. Nazywają się Asinelli i Garisenda i są symbolem tego uroczego miasta. Wystarczy przejść jedynie kilkaset schodów, a odpłacą się Wam widokiem przepięknej panoramy miasta. Ciekawostką jest to, że wieże Asinelli i Garisenda w latach 60 poprzedniego wieku posłużyły jako inspiracja do budowy dziś niesetety już nieistniejących bliźniaczych wież Nowego Jorku – The World Trade Center.

Bolonia posiadała również największy chrześcijański kościół na świecie. Jego budowa trwała ponad trzysta lat, jednak prace budowlane pozostały niedokończone. Dlaczego? Powodem było pierwszeństwo budowy Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Bolońska kuchnia jest niesamowicie wyjątkowa. Wasze kubki smakowe będą szaleć na myśl o legendarnym tortellini i tagliatelle polanymi bajkowym mięsnym ragu.

Także dlaczego wakacje w Bolonii są świetnym pomysłem? Wspaniała historia, niesamowita kuchnia i szansa na satysfakcjonujące zakupy.

Bolonia jest coraz bardziej popularną destynacją wśród Polaków, kochających Włochy. Przyczynia się do tego z pewnością bardzo dobra cenowo oferta niskobudżetowych linii lotniczych z bezpośrednimi lotami do Bolonii. Tanie bilety do Bolonii z Warszawy oferuje linia lotnicza Ryanair. Najtaniej z Katowic do toskańskiej Bolonii polecicie z linią lotniczą Wizzair oraz Ryanair. Tanie bilety do Bolonii z Krakowa oraz Wrocławia oferuje przewoźnik Ryanair.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Bolonii

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda we Włoszech

Klimat Włoch jest bardzo rozmaity. Na północną część kraju wpływają Alpy. Klimat jest alpejski, a temperatury spadają znacznie poniżej zera w czasie zimy. Stopniowo przechodzi w łagodny, kontynentalny do subtropikalnego klimatu śródziemnomorskiego na południu kraju.

Południowy czubek półwyspu rozciąga się na Morze Śródziemne i prawie osiąga poziom kontynentu afrykańskiego. Z Afryki przybywa suche i gorące powietrze z temperaturami, które w lece osiągają nawet 40ºC. Najcieplejszymi miesiącami w roku są lipiec oraz sierpień z maksymalną średnią temperaturą 30ºC.

Ceny we Włoszech

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut we Włoszech. Ceny we Włoszech są oczywiście dość wysokie. W dużych sklepach sieciowych zrobicie tańsze i lepszej jakości zakupy, niż u nas. Jest tutaj duża i gęsta sieć supermarketów takich jak Coop, Lidl i Penny Market.

Tanie hotele we Włoszech

Cena zakwaterowania oczywiście zależy od tego czy chcecie mieszkać w luksusowym hotelu, czy też wystarczy Wam skromniejszy apartament z małą ilością gwiazdek. Słoneczne Włochy jest bardzo często wyszukiwaną destynacją nie tylko na letnie, ale też zimowe wakacje. Zakwaterowanie w apartamentach we włoskich ośrodkach zimowych, lub rekreacyjne domy i wille w nadmorskich kurortach, są częścią wyboru wakacji wielu turystów. Wybrać sobie jednak możecie również luksusowe hotele, czy apartamenty za bardzo przystępne ceny. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. Podczas głównego sezonu można zarezerwować zakwaterowanie w cenie już od 40 PLN.

Jeśli chcielibyście zwiedzić Włochy według własnego scenariusza i z pełną swobodą, to polecamy Wam wypożyczenie auta, co możecie zrobić bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas we Włoszech

We Włoszech jest taki sam czas jak w Polsce, znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Miejsca, które warto zobaczyć w Bolonii

10 ciekawostek i faktów o Włoszech

1
Do znanej na całym świecie fontanny w Di Trevi w Rzymie turyści codziennie wrzucają “na szczęście” 3000 euro.
2
We Włoszech znajdują się jedynie trzy aktywne wulkany w Europie - Etna, Stromboli i Wezuwiusz.
3
Duża ilość sztuk Shakespeara została umieszczona we Włoszech, na przykład Romeo i Julia, Othello lub Kupiec w Wenecji.
4
Makarony jako posiłek istnieją we Włoszech od IV wieku p.n.e.
5
Włochy są największym eksporterem wina na świecie.
6
Włochy są państwem tylko 153 lata.
7
Watykan, który znajduje się w Rzymie jest oficjalnie najmniejszym państwem na świecie.
8
Pizza została pierwszy raz upieczona w Neapolu w 1860 roku.
9
Oryginalna nazwa Włoch “Italia”, pochodzi od greckiego słowa “Italos”.
10
Włosi piją 14 bilionów filiżanek kaw rocznie. Każdy Włoch konsumuje 3,7 kg kawy rocznie.
Czy ten artykuł jest pomocny?