Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Belgia

Oferty lotów do Belgii

Ciekawostki o Belgii

Szukacie tanich biletów do Belgii? Chcecie zobaczyć Brukselę, Antverpy lub Bruggy? Na tej stronie znajdziecie zawsze świeże i tanie bilety lotnicze i hotele od Flipo.pl. Mamy dla Was kilka rad w obszarach, na których znamy się najlepiej - super wakacje, wynajęcie auta czy też zakup ubezpieczenia na wakacje w Belgii.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Belgii

Bruksela

Wiedzieliście, że istnieje stolica Europy? Metropolia na brzegach rzeki Senne, Bruksela, jest stolicą Belgii. Uważana jest za głowę całej Europy, ponieważ siedzibę ma tutaj wiele znaczących instytucji jak Unia Europejska czy też NATO, które znajdziecie w części europejskiej. W kosmopolitycznym mieście czekolady i wafli dniem i nocą słychać jest wiele języków. Wielokulturowość jest dlatego jedną z głównych charakterystycznych cech miasta. Narodowość nie liczy się przy piwie, a w tym Bruksela dyktuje trendy całej planecie. Do tego dodajcie bogatą historię, znakomite restauracje czy też wyborne zakupowe możliwości i macie mieszankę, która daje miastu pozycję unikatu na światową skalę. Bruksela jest po prostu wyjątkowa.

Kochają ją również Polacy. Tanie bezpośrednie loty do Brukseli najczęściej kupicie z Warszawy linią lotniczą Ryanair i Wizzair. Z Krakowa tanie bilety lotnicze oferuje linia lotnicza Ryanair lotami bezpośrednimi oraz LOT Polish Airlines, lotami z przesiadką - najczęściej w Warszawie. Z Wrocławia tanie loty oferuje przewoźnik Ryanair, KLM i LOT. Z naszych stron do Brukseli najczęściej lata się na lotnisko Brussels South Charleroi i Brussels National.

Antwerpia

Miasto, które możecie znać jako zakupową stolicę Belgii. Rywalizuje ze stylem Art Deco w Brukseli, Gandawie i Brugii. Jeśli dostaniecie się jednak głęboko do jego istoty, zrozumiecie, że skrywa w sobie pulsującego młodego ducha.

To drugie największe miasto portowe w Europie czasem stoi w cieniu pobliskiej Brukseli. Z tego powodu tym bardziej kochają je miejscowi, którzy uważają Antwerpię za najbardziej stylowe miasto w całej Brukseli. Miasto to oferuje wiele ciekawych atrakcji, nie tylko na długi weekend, ale również na dłuższe wakacje. Możecie tu podziwiać wspaniałą architekturę, wstąpić do wielu galerii i stylowych sklepów i posmakować pyszną kuchnię w wielu wykwintnych restauracjach.

Jak polecieć do Antwerpii w dobrej cenie? Bardzo wygodne połączenie lotnicze ma linia lotnicza KLM Royal Dutch Airlines. Podróż lotnicza do Antwerpii z Wrocławia trwa jedynie 4 godziny. Port lotniczy Antwerpia, czyli Internationale Luchthaven Antwerpen, oznaczony jest skrótem ANR.

Brugia

Brugia jest miastem jak z bajki. Miastem książąt i księżniczek. Na ulicach miasta łatwo jest sobie wyobrazić karetę, w której Kopciuszek pojechał na bal. Zakupy możecie wykonać w tradycyjnych przyulicznych miejscach sprzedaży, a sprzedawcy chętnie Wam doradzą. To, co najpiękniejsze w mieście Brugia, zostało wybudowane tam w w czasie XII do XV wieku. Również z tego powodu czasem możecie odnieść wrażenie, że znajdujecie się w przepięknej starodawnej bajce.

Spacer po mieście Brugia, które często jest nazywane, podobnie jak Sztokholm, Wenecją północy, z pewnością Was urzeknie. Miasto również dziś oddycha nadal romantycznym powietrzem belgijskiego średniowiecza, które będziecie czuć na każdym kroku. Przepiękna plątanina krzywych średniowiecznych ulic, tradycyjne domy z typowymi “schodkowymi” dachami, czy też wspaniałe restauracje, to jedynie ułamek tego, co oferuje Wam Brugia.

Jak tanio polecieć do Brugii? Tanie połączenie lotnicze oferuje lotnisko w Bratysławie i linia lotnicza Ryanair. Niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair lata do niedalekiego lotniska Charleroi (155 km) w bardzo przystępnych cenach.

Przydatne info o Belgii

Dokumenty podróżne do Belgii

Belgia jest członkiem Unii Europejskiej. Do wstępu do kraju i pobyt do 3 miesięcy wystarczy Wam dowód osobisty lub paszport. Przy pobycie turystycznym pobyt w kraju nie może przekroczyć trzech miesięcy w ciągu półrocza.

Pogoda w Belgii

Dla Belgii są charakterystyczne chłodne, lecz niezbyt mroźne zimy. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 3°C. Lata mają średnią temperaturą wynoszącą w sierpniu 17 °C.

Kiedy więc wakacje w Belgii są dobrym pomysłem? Idealnym czasem na odwiedziny Belgii jest sezon tulipanów, który zaczyna się w połowie marca i trwa aż do początku maja. Wtedy zaczyna się również sezon turystyczny. Temperatura wtedy waha się na średnio 13-18°C.

Najwięcej opadów deszczu występuje w listopadzie. Średnio w tym czasie spada tu do 90 mm deszczu. Bruksela ma średnio aż 200 deszczowych dni w roku. Kiedykolwiek zabierzcie ze sobą do Brukseli parasol, swojej decyzji prawdopodobnie nie pożałujecie.

Ceny w Belgii

Narodową walutą jest euro, pieniądze możecie wymienić sobie więc w punkcie wymiany walut w Polsce lub w Belgii.

Szukacie hotelu w Belgii? Ceny zakwaterowania w centrach miast mogą być wysokie, przykładowo w Brukseli odzwierciedlają one obecność w mieście wysoko postawionych europejskich urzędników i przedsiębiorców. Miasto opłaca się odwiedzić podczas weekendów i letnich wakacji, kiedy się nie pracuje, a ceny są niższe. Ceny zakwaterowania możecie sobie skontrolować a hotele zarezerwować bezpośrednio przez Flipo.

Jeśli zdecydujecie się dla swojej wygody wynająć sobie auto do zwiedzania Belgii - polecamy to zrobić po przylocie, na lotnisku. Auto możecie zarezerwować sobie również przez Flipo.

Aktualny czas w Belgii

W Belgii jest taki sam czas jak w Polsce.

10 faktów o Belgii

1
Obywatele Belgii należą do grona największych miłośników piwa na świecie. Rocznie każdy z nich wypija średnio około 150 litrów piwa.
2
Kraj ma najwyższą gęstość dróg i najwyższą gęstość torów kolejowych na świecie.
3
Saksofon powstał w Belgii. Jako pierwszy skonstruował go Adolphe Sax w mieście Dinanti w 1840 roku.
4
Belgia ma najniższe różnice w zarobkach pomiędzy kobietami, a mężczyznami w Unii Europejskiej.
5
Belgia ma trzy oficjalne języki. Północ (Flamia) rozmawia po holendersku, południe (Valonia) rozmawia po francusku, a mała część ludzi na wschodzie rozmawia po niemiecku (jedynie 0,6% z całkowitej liczby obywateli).
6
Belgia produkuje 220 000 ton czekolady rocznie, co daje 22 kilogramy czekolady rocznie na jednego obywatela.
7
W Belgii znajduje się najgłębszy basen na świecie (Nemo33), jego głębokość dosięga 35 metrów i wyszukują go najwięksi pasjonaci nurkowania na świecie.
8
Największą atrakcją stolicy Belgii - Brukseli, jest posąg małego chłopca sikającego do fontanny (Manneken Pis).
9
1,6 miliona ludzi z 10-cio milionowej populacji Belgii to przybysze z innych krajów, dzieci lub wnuki imigrantów.
10
Belgia należy do nabardziej liberalnych europejskich krajów. Eutanazja została tutaj zalegalizowana w 2002 roku, małżeństwa jednej płci w 2003 roku, a posiadanie aż 3 gramów marhihuany jest w kraju legalne.
Czy ten artykuł jest pomocny?