Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Antwerpia

Oferty lotów do Miasta Antwerpia

Ciekawostki o Mieście Antwerpia

Miasto, które możecie znać jako zakupową stolicę Belgii. Rywalizuje ze stylem Art Deco w Brukseli, Gandawie i Brugii. Jeśli dostaniecie się jednak głęboko do jego istoty, zrozumiecie, że skrywa w sobie pulsującego młodego ducha.

To drugie największe miasto portowe w Europie czasem stoi w cieniu pobliskiej Brukseli. Z tego powodu tym bardziej kochają je miejscowi, którzy uważają Antwerpię za najbardziej stylowe miasto w całej Brukseli. Miasto to oferuje wiele ciekawych atrakcji, nie tylko na długi weekend, ale również na dłuższe wakacje. Możecie tu podziwiać wspaniałą architekturę, wstąpić do wielu galerii i stylowych sklepów i posmakować pyszną kuchnię w wielu wykwintnych restauracjach.

Jak polecieć do Antwerpii w dobrej cenie? Bardzo wygodne połączenie lotnicze ma linia lotnicza KLM Royal Dutch Airlines. Podróż lotnicza do Antwerpii z Wrocławia trwa jedynie 4 godziny. Port lotniczy Antwerpia, czyli Internationale Luchthaven Antwerpen, oznaczony jest skrótem ANR.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Belgii

Dokumenty podróżne do Belgii

Belgia jest członkiem Unii Europejskiej. Do wstępu do kraju i pobyt do 3 miesięcy wystarczy Wam dowód osobisty lub paszport. Przy pobycie turystycznym pobyt w kraju nie może przekroczyć trzech miesięcy w ciągu półrocza.

Pogoda w Belgii

Dla Belgii są charakterystyczne chłodne, lecz niezbyt mroźne zimy. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 3°C. Lata mają średnią temperaturą wynoszącą w sierpniu 17 °C.

Kiedy więc wakacje w Belgii są dobrym pomysłem? Idealnym czasem na odwiedziny Belgii jest sezon tulipanów, który zaczyna się w połowie marca i trwa aż do początku maja. Wtedy zaczyna się również sezon turystyczny. Temperatura wtedy waha się na średnio 13-18°C.

Najwięcej opadów deszczu występuje w listopadzie. Średnio w tym czasie spada tu do 90 mm deszczu. Bruksela ma średnio aż 200 deszczowych dni w roku. Kiedykolwiek zabierzcie ze sobą do Brukseli parasol, swojej decyzji prawdopodobnie nie pożałujecie.

Ceny w Belgii

Narodową walutą jest euro, pieniądze możecie wymienić sobie więc w punkcie wymiany walut w Polsce lub w Belgii.

Szukacie hotelu w Belgii? Ceny zakwaterowania w centrach miast mogą być wysokie, przykładowo w Brukseli odzwierciedlają one obecność w mieście wysoko postawionych europejskich urzędników i przedsiębiorców. Miasto opłaca się odwiedzić podczas weekendów i letnich wakacji, kiedy się nie pracuje, a ceny są niższe. Ceny zakwaterowania możecie sobie skontrolować a hotele zarezerwować bezpośrednio przez Flipo.

Jeśli zdecydujecie się dla swojej wygody wynająć sobie auto do zwiedzania Belgii - polecamy to zrobić po przylocie, na lotnisku. Auto możecie zarezerwować sobie również przez Flipo.

Aktualny czas w Belgii

W Belgii jest taki sam czas jak w Polsce.

Najciekawsze atrakcje Antwerpii

10 faktów o Belgii

1
Obywatele Belgii należą do grona największych miłośników piwa na świecie. Rocznie każdy z nich wypija średnio około 150 litrów piwa.
2
Kraj ma najwyższą gęstość dróg i najwyższą gęstość torów kolejowych na świecie.
3
Saksofon powstał w Belgii. Jako pierwszy skonstruował go Adolphe Sax w mieście Dinanti w 1840 roku.
4
Belgia ma najniższe różnice w zarobkach pomiędzy kobietami, a mężczyznami w Unii Europejskiej.
5
Belgia ma trzy oficjalne języki. Północ (Flamia) rozmawia po holendersku, południe (Valonia) rozmawia po francusku, a mała część ludzi na wschodzie rozmawia po niemiecku (jedynie 0,6% z całkowitej liczby obywateli).
6
Belgia produkuje 220 000 ton czekolady rocznie, co daje 22 kilogramy czekolady rocznie na jednego obywatela.
7
W Belgii znajduje się najgłębszy basen na świecie (Nemo33), jego głębokość dosięga 35 metrów i wyszukują go najwięksi pasjonaci nurkowania na świecie.
8
Największą atrakcją stolicy Belgii - Brukseli, jest posąg małego chłopca sikającego do fontanny (Manneken Pis).
9
1,6 miliona ludzi z 10-cio milionowej populacji Belgii to przybysze z innych krajów, dzieci lub wnuki imigrantów.
10
Belgia należy do nabardziej liberalnych europejskich krajów. Eutanazja została tutaj zalegalizowana w 2002 roku, małżeństwa jednej płci w 2003 roku, a posiadanie aż 3 gramów marhihuany jest w kraju legalne.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)