Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Belfast

Oferty lotów do Belfastu

Ciekawostki o Belfaście

Belfast jest największym miastem w Irlandii Północnej. Jest to jedno z krajów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, a ponieważ Belfast jest również stolicą, stamtąd zarządza całym stanem, jest także miastem parków i leży w malowniczej zatoce nad rzeką Lagan nad Morzem Irlandzkim.

Trochę ciekawostek? Słynny Titanic został zbudowany w wielkich stoczniach Belfastu. Belfast jest również otoczony zielonymi wzgórzami, które zainspirowały Jonathana Swifta podczas pisania „Podróży Guliwera”.

Prestiż miasta wzrósł głównie po podziale wyspy, ale naznaczony był także historią. Na początku I wojny światowej żyło w tym miejscu około 400 000 ludzi, ale podczas II wojny światowej miasto zostało zbombardowane, a w wyniku tego całkowicie zniszczone. Jednocześnie Belfast był miejscem największych niepokojów religijno-politycznych w Irlandii Północnej, które zakończyły się zawarciem porozumienia w 1998 roku.

Tanie loty do Belfastu możecie zarezerwować również z Polski. Niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair oferuje tanie loty do Belfastu z Warszawy, Gdańska oraz Krakowa. Czas lotu do Belfastu to około 2 godziny i 30 minut. Lotnisko w Belfaście, na którym odbywają się lądowania to Belfast International Airport. Jest ono oznaczane skrótem BFS.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Irlandii

Dokumenty podróżne do Irlandii

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Irlandii jest paszport bądź dowód osobisty. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu. W przypadku pobytu nieprzekraczającego trzech miesięcy obywatele UE uzyskują prawo pobytu w innym państwie członkowskim bez żadnych dodatkowych warunków i formalności poza koniecznością posiadania ważnego dowodu osobistego bądź paszportu.

Pogoda w Irlandii

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 16°C, podczas którego maksymalna temperatura może osiągnąć 19°C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 5°C. Kiedy więc należy się wybrać na wakacje do Irlandii? Idealny czas to okres od maja do czerwca oraz wrzesień. W tym okresie temperatury sięgają 15-17°C, a opady są znacznie mniejsze niż w podczas innych miesięcy. Warto jest jednak zabrać ze sobą parasol.

Ceny w Irlandii

Walutą narodową w Irlandii jest euro, więc przed podróżą należy wymienić pieniądze.

Szukasz hotelu w Irlandii? Ceny zakwaterowania oraz odległość od centrum możesz sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio przez Flipo - Hotele.

Prowadzenie pojazdów w większych miastach jest mniej wymagające niż w innych miastach europejskich. Unikaj jednak porannych i wieczornych godzin szczytu. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne zwiedzanie Irlandii samochodem, zalecamy wypożyczenie auta na lotnisku. Samochód można zarezerwować bezpośrednio przez Flipo Samochody, gdzie macie możliwość porównania cen, wyboru i rezerwacji aut do dyspozycji w czasie Waszych wakacji.

Aktualny czas w Irlandii

W Irlandii jest o godzinę wcześniej niż w Polsce.

Co warto zobaczyć i przeżyć w Belfaście

10 ciekawostek i faktów o Irlandii

1
Więcej Irlandczyków mieszka za granicą, niż w samej Irlandii.
2
Pierwsi ludzie zawitali do Irlandii już w roku 12 800 p.n.e.
3
Chociaż piwo Guinness pochodzi z Irlandii, jest najczęściej spożywane w afrykańskiej Nigerii.
4
W Dublinie jest jeden pub na każdych 100 mieszkańców.
5
Wiele irlandzkich imion zaczyna się od przyimka „Mac”, co oznacza „Syn” lub „O”, co oznacza „Dziecko”.
6
Irlandia jest jednym z niewielu krajów, w którym nie występują węże.
7
Mniej niż 10% osób mówi dziś językiem oryginalnym (iryjskim). W Irlandii iryjski jest językiem obowiązkowym w szkołach, nazwy przystanków autobusowych także są zapisane w narodowym języku.
8
Aby uzyskać obywatelstwo irlandzkie, wystarczy, że jeden z twoich dziadków był Irlandczykiem.
9
Najstarszy bar w Europie (i na świecie) znajduje się w Irlandii, nazywa się Sean's Bar.
10
W zamian za oddanie krwi w Irlandii otrzymasz szklankę piwa.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)