Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Alghero

Oferty lotów do Alghero

Ciekawostki o Alghero

Przepiękne miasto na zachodnim wybrzeżu wyspy, które przyciąga odwiedzających swoim pięknie zachowanym historycznym centrum. Miasto może pochwalić się wieloma średniowiecznymi kościołami, długimi wąskimi uliczkami i wspaniałym portem. Podczas odwiedzin nie pomińcie Grotta di Nettuno, czyli z pewnością ulubionej przez wszystkich przybrzeżnej jaskini naciekowej.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Sardynii

Pogoda na Sardynii

Najcieplejszym miesiącem w roku jest sierpień ze średnią temperaturą 25°C, która jednak podczas dnia wzrasta do 30°C. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą wynoszącą 10°C. Kiedy więc wakacje na Sardynii są najlepszym wyborem? Sardynia spodoba Wam się w czasie całego roku. Jeśli jednak Waszym celem są morskie kąpiele, najlepszym okresem na odwiedziny tego miejsca będzie lato. Temperatura morza osiąga wtedy przyjemnych 20°C do 24°C. Sezon na wyspie zaczyna się w maju i trwa do końca października.

Dokumenty podróżne do Włoch

Ponieważ Włochy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Ceny na Sardynii

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Neapolu.

Hotele w Alghero

Hotel w Sardynii? Jeśli nie porozumiewacie się w języku włoskim, szukanie zakwaterowania może być problematyczne. Hotele więc zarezerwujcie sobie z odpowiednim wyprzedzeniem. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Wyspa jest połączona siecią autobusową. Główna firma transportowa to firma ARST, której autobusy są w kolorze niebieskim, z czerwonym pasem po środku samochodu. Połączenia z mniejszych miejscowości lub wsi nie są jednak zbyt częste. W przypadku autobusów mogą zdarzyć się spóźnienia. Problemem może być również brak rozkładu jazdy na przystanku. Bilety możecie sobie zakupić u kierowcy lub na stacji autobusowej. Pociągi łączą jedynie niektóre części wyspy. Jeśli zdecydujecie się wypróbować sardyńskie pociągi, nie omińcie ciekawej trasy pociągiem Trenino Verde, który przebiega przez przepiękne górskie oraz przybrzeżne scenerie. Przy podróżach taksówkami polecamy Wam wcześniej ustalić z kierowcą cenę za transport i upewnić się, że kierowca ma włączony taksometr. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzanie wyspy samodzielnie, bez żadnych ograniczeń, idealnym środkiem transportu będzie dla Was auto. Auto polecamy Wam wypożyczyć już przy lotnisku. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Zabytki na Sardynii (5 miejsc, które powinniście zobaczyć)

10 ciekawostek o Sardynii

1
Sardynia ma ponad 1,6 milionów obywateli.
2
Sardynia jest wyjątkowa dzięki swoim nuragom, które są kamiennymi konstrukcjami w kształcie koła. Mają one kilka tysięcy lat. Na Sardynii znajdziecie ponad 7000 takich konstrukcji. Niektórzy naukowcy sądzą, że nuragi były kiedyś wieżami patrolowymi. Jednak jest to jedynie przypuszczenie, prawdziwe przeznaczenie nuragów jak narazie pozostaje tajemnicą.
3
Sardynia jest znana jako kraj długowieczności. Na Sardynii jest niesamowita ilość ludzi, którzy dosięgneli wieku 100 lat. Żył tutaj nawet najstarszy mężczyzna na naszej planecie - Antonio Todde, który zmarł w 2002 roku w wieku 113 lat.
4
Na Sardynii możecie często znaleźć w górach morskie fosille. Sardynia jest bowiem jednym z najstarszych miast Europy, które przed milionami lat było zanurzone pod morzem.
5
Specjalnością kulinarną wyspy jest „czas marszu”, czyli ser z robakami. Miejscowi uważają go za silny afrodyzjak.
6
Powierzchnia Sardynii to około 24 090 km2.
7
Na Sardynii znajdziecie aż 400 typów chleba. Każda wieś może pochwalić się własnym chlebem. Specjalny chleb przygotowywuje się podczas świąt oraz wydarzeń jakimi są na przykład ślub czy też Boże Narodzenie.
8
Na Sardynii znajdziecie wspaniałe klify - Punta Cristallo, które wznoszą się na ponad 300 metrów nad poziomem morza, wzdłuż wybrzeża Coral Riviera.
9
W północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii znajduje się mała wyspa Asinara, w której mieszka około 250 miniaturowych osłów - albinosów.
10
Konsumpcja piwa na wyspie to około 60 litrów na osobę rocznie, co oznacza mniej więcej dwa razy tyle, ile konsumuje się piwa we Włoszech.
Czy ten artykuł jest pomocny?