Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Władywostok

Oferty lotów do Władywostoku

Ciekawostki o Władywostoku

Miasto na końcu legendarnej autostrady Transsyberyjskiej lub znajdujące się „tam, gdzie tory kończą się w morzu”. Z geograficznego punktu widzenia Władywostok ma świetne położenie. Znajduje się tak blisko Japonii i Korei Południowej, że można dostać się do tych krajów statkiem wycieczkowym. Oprócz pięknej stacji kolejowej możecie tutaj podziwiać również ulicę Svetlanskaju, czy też most Zolotoy.

Ciekawostką jest fakt, że Władywostok jest ulubionym miejscem rosyjskich turystów, którzy przyjeżdżają w to miejsce z powodu pysznej rosyjskiej kuchni z owocami morza, ale również kuchni chińskiej. Oprócz Japonii i Korei Południowej „za rogiem” znajdują się również Chiny.

Bilety lotnicze do miasta Władywostok możecie zarezerwować z jedną przesiadką w Moskwie, dzięki linii lotniczej Aeroflot. Loty bezpośrednie do Władywostoku niestety nie istnieją z naszych stron. Czekają Was około 2 godziny lotu do Moskwy, skąd polecicie na lotnisko we Władywostoku.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Władywostoku

Wiza do Rosji

Polscy obywatele do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej powinni posiadać ważną wizę. Paszport musi być aktualny minimum 6 miesięcy po dacie opuszczenia terytorium Rosji. Przy wjeździe na teren Federacji Rosyjskiej nie musicie okazywać biletu powrotnego, ani określonej kwoty pieniędzy, jaką dysponujecie.

Na granicy należy obowiązkowo wypełnić kartę migracyjną, która jest podstawą do zameldowania w miejscu pobytu. Jeżeli zgubicie kartę migracyjną, ten fakt należy zgłosić w ciągu trzech dni w najbliższym urzędzie migracyjnym, aby wyrobić jej duplikat.

Polacy, którzy w trakcie pobytu w Federacji Rosyjskiej utracili dokumenty, mogą wyjechać z kraju na podstawie nowych dokumentów. Nowe dokumenty muszą zostać wydane przez urząd konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne, bez obowiązku uzyskania wiz.

Odbiór nowego dokumentu paszportowego (nie dotyczy paszportów krótkoterminowych) wiąże się z koniecznością uzyskania wizy rosyjskiej do nowego dokumentu. Należy w tym celu złożyć pisemny wniosek osoby lub instytucji zapraszającej. Po więcej informacji polecamy skontaktować się z przedstawicielami Służby Migracyjnej MSW FR.

Polacy podróżujący tranzytem przez terytorium Rosji muszą posiadać ważną rosyjską wizę tranzytową. Wiza tranzytowa jest wystawiana na czas 10-ciu dni.

Z obowiązku posiadania wizy zwolnieni są pasażerowie którzy podróżują samolotem, przelatując tranzytem przez terytorium Rosji i posiadają dokumenty uprawniające ich do wjazdu do państwa docelowego, wraz z biletem lotniczym, z potwierdzoną datą wylotu z przesiadkowego portu lotniczego na terytorium Rosji w ciągu 24 godzin od chwili przybycia. Osoby te mogą przebywać jedynie na terytorium portu lotniczego. Mogą je opuścić jedynie ze stosownym zezwoleniem właściwych służb migracyjnych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Rosja.

Pogoda we Władywostoku

Najprzyjaźniejsza i najcieplejsza pogoda we Władywostoku występuje w letnich miesiącach – w lipcu i sierpniu. Polecamy Wam przede wszystkim podróż do Władywostoku w sierpniu, ponieważ lipiec z punktu widzenia opadów deszczu jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku w tym miejscu. Temperatura w ciągu dnia średnio waha się pomiędzy 21 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy miesiąc to styczeń, kiedy to średnia temperatura wynosi -13 stopni Celsjusza.

Ceny we Władywostoku

Narodową walutą w Rosji jest rubel, a jego oznaczenie to MKD. Wymiana pieniędzy nie powinna być problemem, gdziekolwiek będziecie się znajdować. Niektóre restauracje i sklepy tolerują również zapłatę w euro. Pieniądze najlepiej jest wymienić w banku lub kantorze. Uważajcie na oszustów, którzy wymieniają pieniądze bezpośrednio na ulicy. Jeśli planujecie podróż do Władywostoku pieniądze na wszelki wypadek wymieńcie sobie w Moskwie. W miastach są banki, ale kursy mogą nie być już tak korzystne.

Tanie hotele we Władywostoku

Ceny i położenie zakwaterowania oraz odległość od lotniska, możecie sprawdzić sobie i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele. We Władywostoku można zarezerwować hotel już od 120 PLN za osobę za noc.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Rosji

Według informacji Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Rosji występuje zagrożenie AIDS, gruźlicą oraz chorobami układu pokarmowego (szczególnie na prowincji). Odnotowano ogniska występowania ptasiej grypy. Zalecane szczepienia: przeciwko gruźlicy, żółtaczce typu A i B, dyfterytowi, tężcowi, oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.

Między Polską a Rosją obowiązuje umowa gwarantująca wzajemną bezpłatną pomoc medyczną w przypadku nagłych wypadków i zachorowań. W razie konieczności dłuższego leczenia i wykonywania skomplikowanych zabiegów trzeba liczyć się z koniecznością pokrycia ich kosztów oraz zakupu drogich lekarstw i preparatów. Polecamy zatem wykupienie sobie do podróży ubezpieczenia.

Aktualny czas we Władywostoku

W lokalizacji Władywostok jest o 10 godzin więcej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć we Władywostoku

10 ciekawostek i faktów o Rosji

1
Powierzchnia Rosji to 17,1 milionów km2, w przypadku planety Pluton jest to 16,6 km2. Aż 70 % powierzchni Rosji tworzy Syberia.
2
Populacja Rosji każdego roku maleje. Od 1993 roku spadła o 6,6 milionów ludzi, co jest naprawdę wysoką liczbą. Być może odpowiada za to niższa liczba mężczyzn, ponieważ kobiet w Rosji jest aż o 10 milionów więcej.
3
Nigdy w Rosji nie kąpcie się w jeziorze Karachay. Jest ono wysoko radioaktywne. Już tylko zwyczajne stanie przy jego brzegu potrafi Was “wzbogacić” o 600 rentgenowych jednostek w godzinę.
4
Rosjanie sprzedali Alaskę praktycznie za darmo. Konkretnie chodzi o 7.2 miliona dolarów. Za jeden akr (4047 km2) policzyli sobie jedynie 2 centy.
5
Największa restauracja McDonalds nie znajduje się w Ameryce, ale w Moskwie.
6
Alkohol w Rosji jest bardzo popularny. Ukazuje to smutna statystyka. 15,1 litrów czystego alkoholu rocznie na jedną osobę, przy czym badania zostały przeprowadzone na obywatelach w wieku od 15 lat.
7
Bardzo wysoka miara korupcji. Statystycznie aż 50% rosyjskich policjantów bierze łapówki.
8
Mroźna zima daje tu o sobie zapomnieć nie tylko za pomocą alkoholu, ale również gorącej herbaty. Rosjanie piją aż 3,5 razy więcej herbaty od Anglików.
9
Jeżeli doszłoby do kolejnego konfliktu formatu światowego, przeciwnicy Rosji powinni brać pod uwagę fakt, że Rosja posiada ponad 7000 głowic jądrowych.
10
Piwo nie było w Rosji uważane za napój alkoholowy do 2013 roku.
Czy ten artykuł jest pomocny?