Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Węgry

Oferty lotów na Węgry

Ciekawostki o Węgrzech

Piękny kraj, pełen łaźni, dworków, wina i pikantnych potraw. Takie są Węgry. Nizinny krajobraz, którego najwyższe wzgórze ma 1015 m n.p.m. i między innymi największe jezioro w Europie Środkowej - Jezioro Balaton. Ten atrakcyjny region przyciąga wielu Polaków, Europejczyków, a właściwie - cały świat. Wynika to głównie z bogatej oferty spa i doskonałej obsługi.

Oprócz jeziora Balaton charakterystycznym miejscem na Węgrzech jest jego stolica - Budapeszt. Budapeszt jest piękny. Pojedynczy spacer brzegiem Dunaju przekona cię, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Ponadto jest bardzo łatwo dostępne z Polski i oferuje wiele atrakcji przez cały rok. Po prostu zaplanujcie sobie na nie jeden weekend i z pewnością zdążycie zobaczyć naprawdę wiele.

Nie potrzebujecie biletów lotniczych na Węgry. Po prostu wsiądźcie do samochodu i sami odkryjcie piękno naszych południowych sąsiadów. Możecie także wypożyczyć samochód za pośrednictwem Flipo Samochody.

Jeśli jednak chcielibyście wybrać się na Węgry samolotem, to tanie loty do Budapesztu z Warszawy obsługiwane są przez przewoźnika Wizzair i trwają średnio 1 godzinę i 15 minut. Jeśli wolicie odlecieć z Poznania to tanie loty do Budapesztu oferuje linia lotnicza Ryanair. Do stolicy Węgier dolecicie w około 1 godzinę i 25 minut na lotnisko Budapest Airport (BUD).

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca na Węgrzech

Budapeszt

Budapeszt jest przepiękny. Jeden spacer brzegiem Dunaju wystarczy do tego, aby przekonać Was, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Ponadto jest bardzo łatwo dostępny z Polski i oferuje wiele ciekawych atrakcji przez cały rok. Po prostu zaplanujcie sobie jeden weekend na wypad do Budapesztu, a zdążycie zobaczyć naprawdę wiele.

Do Budapesztu można bardzo wygodnie dojechać autobusem Flixbus, pociągiem lub samochodem - w mieście znajduje się kilka większych parkingów. Szukasz tanich lotów do Budapesztu? Bezpośrednie loty do Budapesztu z polskich miast zapewniają niskobudżetowe linie lotnicze. Tanie loty do Budapesztu z Warszawy obsługiwane są przez przewoźnika Wizzair i trwają średnio 1 godzinę i 15 minut. Jeśli wolicie odlecieć z Poznania to tanie loty do Budapesztu oferuje linia lotnicza Ryanair. Do stolicy Węgier dolecicie w około 1 godzinę i 25 minut na lotnisko Budapest Airport (BUD).

Przydatne info o Węgrzech

Dokumenty podróżne do Węgier

Węgry należą do Unii Europejskiej, a obywatele Polski mogą więc korzystać z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Każdy powinien mieć przy sobie aktualny dokument tożsamości w postaci paszportu lub dowodu osobistego. Na Węgrzech można przebywać przez okres do 90 dni.

Pogoda na Węgrzech

Klimat na Węgrzech jest bardzo podobny do klimatu w Polsce. Nieznacznie różni się temperaturą – jest ona troszkę wyższa, z bardzo ciepłym i suchym latem oraz chłodnymi zimami.

Ceny na Węgrzech

Waluta obowiązująca na Węgrzech to forint. Międzynarodowy kod forinta to HUF, a na Węgrzech używany jest skrót Ft. Małe monety nazywane są fillerami (100 fillerów = 1 Ft), ale mają one bardzo niską wartość, więc raczej się z nimi nie spotkacie.

Pieniądze możecie wymienić w dowolnym kantorze w Polsce, to samo dotyczy kantorów na Węgrzech. Zawsze warto jest mieć przy sobie gotówkę, ale płatność kartą nie stanowi tutaj problemu, szczególnie w restauracjach i barach w centrum miasta.

Tanie noclegi w Budapeszcie? Na Flipo Hoteleznajdziesz bardzo tanie zakwaterowanie w apartamentach i hotelach, przez cały rok w niezwykle korzystnych cenach. Za 1 nocleg dla 1 osoby zapłacisz nawet 40 PLN.

Wynajem samochodu w Budapeszcie? Dzięki Flipo Samochodymożesz porównać ceny i zarezerwować samochód w Budapeszcie. Poznaj Budapeszt i jego okolice podróżując autem, w najlepszych cenach.

Aktualny czas na Węgrzech

W Budapeszcie jest taka sama godzina, jak w Polsce.

Co trzeba zobaczyć w Budapeszcie

10 faktów i ciekawostek o Węgrzech

1
Język węgierski jest wyjątkowy ze względu na swoje pochodzenie – był on używany przez Hunów. W Europie jest najbliższy językowi fińskiemu i estońskiemu.
2
Do najsłynniejszych wynalazków pochodzenia węgierskiego, oprócz popularnej kostki rubika, należą również ciche zapałki, podstawy holografii, długopis oraz język programowania.
3
Węgrzy są bardzo utalentowanymi sportowcami. Udowadniają to szczególnie na letnich igrzyskach olimpijskich, na których zawsze znajdują się w pierwszej dziesiątce zawodników z największą ilością złotych medali.
4
Kolejka linowa na Zamek Królewski Buda została otwarta w Budapeszcie w 1870 roku i była drugą taką kolejką w Europie (zaraz po kolejce w Lyonie).
5
Węgrzy mają doskonałą owocową brandy – a szczególnie tę morelową. W przeciwieństwie do Słowacji, wyrób własnego alkoholu jest tutaj legalny. W domu można legalnie pędzić 86 litrów 42% destylatu lub 72,2 litrów 50% destylatu.
6
Ze względu na nizinny typ terenu tego kraju oraz jego historię, Węgrzy należą do najlepszych „kowbojów” w Europie. Hodowla koni do dziś ma bogatą tradycję.
7
Jeśli kochacie wellness, na Węgrzech naprawdę Wam się sposoba. Przyciągnie Was tutaj ponad 1000 źródeł termalnych i setki kąpielisk i spa.
8
Festiwal Muzyczny Sziget jest jednym z największych w Europie. Odbywa się on co roku na wyspie Óbudai-sziget, nad Dune River.
9
Względnie małe Węgry nie mają gór – ich najwyższy szczyt ma nieco ponad 1000 metrów - ale jest pełen innych atrakcji, na przykład znajduje się tutaj największe naturalne jezioro termalne na świecie.
10
Nazwa stolicy węgierskich sąsiadów, pochodzi od połączenia jej dwóch części, które rozciągają się po obu stronach Dunaju. Buda, Peszt i Óbuda były różnymi miastami do 1872 roku, które właśnie w tym roku połączyły się, tworząc Budapeszt.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)