Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Walencja

Oferty lotów do Walencji

Ciekawostki o Walencji

Czy lubisz podziwiać wspaniałą architekturę, piękne parki, egzotyczne zwierzęta, niezwykłą gastronomię i odpoczynek na naprawdę długich i szerokich plażach? Wszystko to znajdziecie w Walencji, trzecim co do wielkości mieście Hiszpanii - przynajmniej pod względem liczby ludności.

Podczas swojej wizyty zobaczysz tutaj wiele ciekawych miejsc i skosztujesz wielu lokalnych specjałów, w tym oczywiście doskonałego wina. Walencja podobnie jak słynne miasta Barcelona i Madryt, ma swoją własną, niezwykłą historię. Jest to historia tętniącego życiem miasta, z mocnymi punktami w postaci bogatej oferty kulturalnej, pysznego jedzenia i kolorowego nocnego życia.

Miasto rozciągające się nad rzeką Turia, z niesamowitą atmosferą i hiszpańskim temperamentem jest także idealnym miejscem na podróżowanie we dwoje. Wystarczy przejść się labiryntem zabytkowego centrum, aby zrozumieć wyjątkowość Walencji. I oczywiście warto wspomnieć, że Walencja to także miejsce, w którym powstało wspaniałe danie o nazwie paella.

Miasto nieustannie tętni życiem, jeśli chodzi o scenę kulturalną, ale również życiem nocnym. Wzdłuż całej Walencji przebiega zielony pas parkuna którym umieszczona jest także ścieżka rowerowa. Dostaniecie się nią na plażę. Jazda rowerem po parku, nad brzegiem morza, jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Park jest pełen posągów, fontann i podobnych artystycznych atrakcji.

Droga ta prowadzi również wzdłuż ogromnego futurystycznego kompleksu Ciudad de las Artes y las Ciencias, który wraz ze swoimi ogromnymi, płytkimi wodnymi zbiornikami, jest zdecydowanie wart Waszych odwiedzin. Oprócz wszystkich wymienionych atrakcji, w Walencji znajdą coś dla siebie także miłośnicy graffiti, które zdobią tutaj prawie każdy zakątek.

Tanie loty do Walencji najczęściej rezerwowane są z Warszawy i Krakowa. Bilety lotnicze do Walencji z tych destynacji, ma w swojej ofercie niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair. Loty do Walencji z Polski trwają mniej więcej 3 godziny i 20 minut. Z naszych stron do Walencji latamy najczęściej na lotnisko Valencia Airport (VLC).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Walencji

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Walencji

Walencja charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim, który odzwierciedla się w upalnych, suchych latach i łagodnych zimach. Dzięki temu znajdziesz tutaj bardzo przyjemny nadmorski klimat i stabilną pogodę przez cały rok. Jeśli lubisz słońce i ciepło, pokochasz Walencję.

Ceny w Walencji

Hiszpania jest częścią Unii Europejskiej, walutą Hiszpanii jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Walencji.

Szukasz hotelu w Walencji? Zakwaterowanie znajdziesz tutaj już od 80-120 PLN za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możesz sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujesz się na zwiedzenie okolic miasta, całkowicie według własnego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Walencji

W Walencji jest taki sam czas jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Walencji

10 faktów i ciekawostek o Hiszpanii

1
Oprócz piłki nożnej, hiszpańskie sporty narodowe obejmują także walki byków (corrida de torros). Nowoczesny kształt tego sportu rozpoczął się w mieście Ronda w 1784 roku.
2
Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.
3
Prawie połowa ilości oliwy z oliwek oraz 75% ilości szafranu wyprodukowana jest właśnie w Hiszpanii.
4
Słynna Paella, która praktycznie w całej Hiszpanii podawana jest z owocami morza, powstała w Walencji, gdzie po dziś dzień przygotowywana jest ona z warzywami, mięsem z królika (lub z kaczki) oraz ze ślimakami.
5
Barcelona ma swoje własne walentynki, w dniu świętego Juraja – 23 kwietnia. W tym dniu zakochani wymieniają się różami za książki.
6
Hiszpanie są właścicielami większej ilości samochodów, niż telefonów komórkowych.
7
Hiszpania jest jedynym krajem w Europie, w którym hodowane są banany.
8
Espana albo Spain pochodzi od słowa Ispania, co oznacza krainę zająców.
9
Jeśli będziecie chcieli wybrać się na obiad w Hiszpanii o 11.30, od razu o tym zapomnijcie. Obiad podawany jest tutaj około godziny 14-15 po południu, a kolacja dopiero o godzinie 21-22, więc na imprezę dostaniecie się dopiero około północy. Niektóre dyskoteki otwierane są dopiero o godzinie 2 nad ranem.
10
Fani słynnego katalońskiego klubu FC Barcelona nazywają się „Cules”, co po przetłumaczeniu odznacza „dupki”.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)