Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Santorini

Oferty lotów do Thiry

Ciekawostki o Thirze

Santorini znajduje się na lazurowych wodach Morza Egejskiego. Dla prawdziwie wyjątkowej wyspy, szczególnie kultowa jest wulkaniczna dziura (kaldera), zalana przez morze. Tworzy ona wspaniałą naturalną scenerię. Santorini jest uważane za jedną z najbardziej fotogenicznych i romantycznych destynacji na naszej planecie. Z takimi widokami zachodzącego słońca może konkurować mało miejsc na świecie. Wielu ludzi uważa, że jest to najpiękniejsze miejsce w całej Grecji. Klify kaldery, które mocno wpadają do morza, biało-niebieskie kościoły z niebieskimi kopułami, wąskie wąskie uliczki i wyśmienita kuchnia grecka - Santorini to gwarancja romantycznych wakacji pierwszej klasy.

Wyspa jest bez dwóch zdań jednym z ulubionych miejsc Polaków. Tanie bilety na Santorini najczęściej kupicie z Warszawy. Bilety lotnicze na Santorini z Warszawy oferują linie lotnicze Aegean oraz SWISS. Z Katowic na Santorini polecicie linią lotniczą Lufthansa, a z Krakowa na Santorini loty oferuje linia lotnicza SWISS oraz Lufthansa. Głównym lotniskiem na Santorini jest lotnisko Santorini Airport.

Tanie bilety lotnicze na Santorini z pobliskich lotnisk kupicie na Flipo najczęściej z Wiednia, Budapesztu, Berlina oraz Pragi. Loty są bezpośrednie lub z jedną przesiadką. Linie lotnicze, które oferują loty z tych krajów na Santorini to: Eurowings, Niki Luftfahrt, Air Berlin, Vueling Airlines oraz SWISS International Air Lines.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Santorini

Dokumenty podróżne do Grecji

Nie potrzebujesz wizy, aby wjechać do Grecji. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego możesz podróżować do Grecji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Pogoda na Santorini

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą wynoszącą 26°C, która często podnosi się do 30°C. Przeciwnie, najchłodniejszym miesiącem w roku jest styczeń ze średnią temperaturą około 12°C. Kiedy więc wakacje na Santorini są najlepszym pomysłem z punktu widzenia pogody? Na tej słonecznej wyspie przyjemna pogoda jest podczas całego roku. Dlatego Santorini opłaca się odwiedzić kiedykolwiek. Jeśli waszym celem są kąpiele, idealnym czasem na wakacje tam z punktu widzenia temperatury wody jest czas od czerwca do października, kiedy temperatura morskiej wody wynosi od 22 do przyjemnych 25°C.

Ceny na Santorini

Narodową walutą jest euro, przed podróżą musicie więc wymienić pieniądze. Możecie zrobić to w kantorze na terenie Polski lub bezpośrednio na Santorini, również na lotnisku.

Zakwaterowanie na wyspie oferuje szerokie możliwości - od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Na wyspie jest dostępny transport autobusowy. Autobusy jeżdżą ze stolicy Fira do wszystkich większych miast i wsi, dojeżdżają również do portu. Do znanych wakacyjnych destynacji, jaką jest na przykład Oia,autobusy jeżdżą w czasie głównego sezonu co pół godziny. Cena biletu wynosi około 2-3 euro. Bilety kupicie sobie bezpośrednio u kierowcy. Negatywem transportu autobusowego jest to, że autobusy nie jeżdżą do bardziej odległych plaż. W taksówkach polecamy umówić się na cenę wcześniej. Jeśli chcecie być prawdziwym panem własnego czasu, polecamy wypożyczenie sobie auta. Auto jest najlepszym sposobem transportu na wyspie. Auto polecamy wypożyczyć sobie bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Grecji

Grecja nie wymaga od odwiedzających kraj żadnych dodatkowych szczepień. Podczas gorących letnich miesięcy należy chronić się przed upałami i pamiętać o nawodnieniu. Chociaż woda z publicznego wodociągu jest pitna, polecamy pić wodę butelkowaną.

Aktualny czas na Santorini

Na Santorini jest o godzinę więcej niż w Polsce.

Zabytki na Santorini (5 miejsc, które musicie zobaczyć)

10 ciekawostek i faktów o Santorini

1
Terminem Santorini nazywany jest również archipelag, który składa się z wyspy Thera (Santorini), Therasia, ulubionych wysp Kameni (Palia i Nea) oraz bezludnej wyspy Aspronisi.
2
Wybuch wulkanu Thera 3600 lat temu sprawił, że wyspa została rozbita na mniejsze wysepki. Część wyspy znalazła się pod wodą.
3
Santorini to jedyny zamieszkany wulkan (kaldera) świata.
4
Właśnie z powodu erupcji wulkanu, który łączony jest z gniewem bożym, wielu ludzi wierzy, że właśnie na Santorini znajdowała się kiedyś mityczna Atlantyda.
5
Wyspa ma jednak niedostateczną ilość zasobów wodnych i bardzo popularna jest tutaj uprawa winorośli. Dlatego ludzie często żartują, że jest tutaj więcej wina niż wody.
6
Archipelag był kiedyś jedną wielką okrągłą wyspą, dlatego nazywała się ona Strongyli (Okrągła).
7
Upadek murów wulkanu zmienił centrum wyspy w ogromną dziurę wulkaniczną (kalderę), która została zalana przez morze.
8
Erupcja wulkanu Thera spowodowała zanik cywilizacji minojskiej, której serce znajdowało się na oddalonej o 110 km Krecie.
9
Wulkaniczny charakter wyspy objawia się w niezwykle kolorowym spektrum plaży. Znajdziecie tutaj plażę białą, czerwoną oraz czarną. Pomiędzy ulubione plaże należy na przykład plaża Monolithos lub czarne plaże Avis, Perissa i Perivolos.
10
Santorini może pochwalić się aż 400 kościołami. Ich śnieżnobiała barwa i mocno niebieskie kopuły z krzyżami pięknie kontrastują z czarnym czy też kolorowym, powulkanicznym charakterem wyspy.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)