Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Tenerife

Oferty lotów na Teneryfę

Ciekawostki o Teneryfie

Największa z Wysp Kanaryjskich - Teneryfa, przyciąga turystów jak magnes. Nic dziwnego, że połączenie unikatowych czarnych i złocistych plaż, cudów natury, parków rozrywki i tętniącego życiem wieczorami miasta sprawia, że ​​wyspa ta jest wymarzonym miejscem do spędzenia wakacji.

W cieniu ogromnego wulkanu Teide, życie w ciągu dnia płynie bardzo spokojnie, ale w nocy może być już całkiem wesoło. Znakomita hiszpańska kuchnia, wspaniałe wino i liczne pokazy karnawałowe, ułatwiają mieszkańcom prawdziwie cieszyć się życiem. Na Teneryfie mieszkańcy mają do tego dodatkowy powód. W końcu na „Wyspie Wiecznej Wiosny” jest piękna pogoda przez cały rok.

Wyspa jest niezwykle popularna wśród mieszkańców naszego kraju. Tanie loty na Teneryfę zapewni Wam niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair oraz Wizzair. Z tymi przewoźnikami polecicie na Teneryfę z Wrocławia, Katowic oraz z Warszawy.

Na wyspie są dwa lotniska. Santa Cruz de Tenerife znajduje się 11 km od północnego lotniska Teneryfy (Los Rodeos Airport). Lotnisko Teneryfa Południe (Lotnisko Teneryfa Południe-Reina Sofia) znajduje się w Granadilla de Abona.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Teneryfie

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda na Teneryfie

Teneryfa ma subtropikalny, przyjemny klimat, który utrzymuje przez cały rok. Najcieplejszym miesiącem jest tutaj sierpień, ze średnią temperaturą wynoszącą 24 °C, ale w ciągu dnia może ona wzrosnąć do powyżej 30 °C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą 17 °C. Temperatura morza wynosi w ciągu roku od 19 do 24 °C. Najwięcej opadów deszczu pojawia się w grudniu, kiedy opady wynoszą średnio 56 mm.

Kiedy więc wakacje na Teneryfie są najlepszym wyborem? Możesz odwiedzić Teneryfę w ciągu całego roku. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo z temperaturą około 30 °C, unikaj okresu od lipca do września. Aby uniknąć deszczu, nie podróżuj na Teneryfę w grudniu.

Ceny na Teneryfie

Walutą narodową jest euro, więc przed podróżą powinniście wymienić sobie pieniądze.

Szukasz hotelu na Teneryfie? Zakwaterowanie na wyspie oferuje szeroki wybór opcji, od tańszych hosteli po luksusowe apartamenty. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Na wyspie transport publiczny zapewnia sieć autobusowa TITSA. Cena przejazdu jest zależna od wybranej trasy. Możecie to wcześniej zweryfikować na stronie internetowej przewoźnika. Bilet można zakupić u kierowcy, ale nie jest on zobowiązany do wydania reszty z banknotu o nominale wynoszącym ponad 10 euro. Na wyspie znajdują się również tramwaje kursujące między Santa Cruz de Tenerife, a La Laguna. Jeśli planujecie odwiedzić na wyspie bardziej odległe wioski, zaplanujcie podróż z wyprzedzeniem, ponieważ częstotliwość połączeń nie jest bardzo wysoka. W przypadku wielu podróży, rozważcie zakup karty Bono Bus, czyli karty z możliwością doładowania, która zapewnia zniżkę. Można ją kupić na dworcu autobusowym lub w wybranych kioskach.

Z podróżowaniem taksówkami na Teneryfie nie ma żadnego problemu. Rozpoznacie je po białym kolorze - zielone światło na kabinie wskaże Wam, czy kabina jest wolna.

Idealnym sposobem na zwiedzanie wyspy jest zdecydowanie podróżowanie samochodem. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie wyspy w ten sposób, polecamy rezerwację aut dostępną na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas na Teneryfie

Na Teneryfie jest o godzinę mniej, niż w Polsce.

Co trzeba zobaczyć na Teneryfie

10 faktów i ciekawostek o Teneryfie

1
Teneryfa liczy około 900 000 mieszkańców.
2
Teneryfa ma doskonałe wino. Jego wielkim fanem był William Shakespeare, który wspomniał o nim w dwóch swoich sztukach.
3
Drugi najpopularniejszy karnawał na świecie odbywa się co roku w lutym w stolicy Santa Cruz de Tenerife, tuż po karnawale w Rio de Janeiro.
4
Bliskość równika i niski poziom zanieczyszczenia sprawiły, że Teneryfa jest jednym z najlepszych miejsc do obserwacji gwiazd. Odbywa się tu nawet festiwal astronomiczny Starmus, wspierany przez legendę współczesnego świata - Stephena Hawkinga.
5
Na wyspie powstało wiele znanych filmów, takich jak Starcie Tytanów (2010) i Szybcy i wściekli 6 (2013) lub Jason Bourne 5 (2016).
6
Teneryfa jest największą z Wysp Kanaryjskich. Jej powierzchnia wynosi około 2034 km2.
7
Stolicą wyspy jest Santa Cruz de Tenerife, które jest jedną z dwóch stolic Wysp Kanaryjskich. Drugim z nich jest miasto Las Palmas na Gran Canarii.
8
Teneryfa to świetne miejsce do oglądania wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Wycieczki statkiem w celu ich obserwacji z Puerto Colón odbywają się każdego dnia.
9
W 1797 roku słynny brytyjski admirał Horatio Nelson, stracił rękę podczas dowodzenia atakiem na wyspę.
10
Na Teneryfie są naprawdę wyjątkowe plaże. Niektóre z nich są czarne - wulkaniczne (El Socorro), inne zostały utworzone przez ludzi, którzy przywieźli do tego miejsca złoty piasek Sahary (Las Teresitas). W obszarach turystycznych (Los Cristianos, Playa de las Américas i Costa Adeje) przeważa piasek w jaśniejszych odcieniach.
Czy ten artykuł jest pomocny?