Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Tbilisi

Oferty lotów do Tbilisi

Ciekawostki o Tbilisi

Miasto, które położone jest na rozdrożu między Azją a Europą. Można nie uwierzyć w to, ile niesamowitych atrakcji mieści się w tak małym kraju, jak Gruzja. Od ośnieżonych górskich szczytów, przez piaszczyste wybrzeża, po pagórkowate winnice, starożytne miasta i klasztory, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym roku naród gruziński obchodzi dziewięćdziesiątą rocznicę niepodległości od Imperium Rosyjskiego.

Gruziński naród niedawno obchodził dziewięćdziesiątą rocznicę niepodległości od Imperium Rosyjskiego. Gdzie można zacząć podróż do Gruzji, jeśli nie w jego stolicy? Z ponad milionową populacją i zapierającym dech w piersiach starym miastem, rozciągającym się do naturalnych dolin otaczających miasto, Tbilisi ma do zaoferowania znacznie więcej, niż wiele innych europejskich miast.

W Gruzji w ciągu ostatnich kilku tysiącleci, zmieniało się ze sobą kilka różnych cywilizacji. Czy byli to Persowie, Mongołowie, Rzymianie, różne irańskie dynastie, czy Imperium Rosyjskie; każda z nich zostawiła w Gruzji swój ślad. W połączeniu z gruzińską kulturą narodową, można dziś spacerować brukowanymi uliczkami Europy Środkowej, architekturą inspirowaną architekturą arabską lub średniowieczną fortecą nad starym miastem, która łączy historyczną i kulturową różnorodność sklepów, restauracji i barów na świeżym powietrzu. No i do tego jeszcze charakterystyczna cudowna gruzińska gościnność.

Szukacie taniego biletu do Tbilisi? Z naszych stron najtaniej dostaniecie się tam z Warszawy. Polecamy tanie loty do Tbilisi z linią lotniczą Ukraine International Airlines, z Warszawy. Do Tbilisi z Krakowa dolecicie również z przewoźnikiem Ukraine International Airlines. Tanie loty do Tbilisi z Poznania ma w swojej ofercie LOT Polish Airlines, a także Lufthansa. Tanie loty do Kutaisi z Warszawy, Poznania, Katowic, Krakowa, Wrocławia oraz Gdańska możecie zakupić z niskobudżetową linią lotniczą Wizzair. Loty do Tbilisi trwają około 3 godziny. Polecamy zajrzeć również do naszych Ofert specjalnych w poszukiwaniu tej właśnie destynacji.

Międzynarodowe lotnisko Tbilisi jest głównym gruzińskim lotniskiem. Znajduje się około 17 kilometrów na południowy wschód od stolicy państwa – Tbilisi. Z usług lotniska rocznie korzysta około 2 milionów pasażerów.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Tbilisi

Dokumenty podróżne do Gruzji

Od czerwca 2015 roku obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej do wjazdu na teren Gruzji potrzebują posiadać aktualny dokument podróżny w postaci paszportu lub kartę identyfikacyjną (dowód osobisty) wydany przez kraj członkowski Unii Europejskiej. Karta musi posiadać dane w postaci imienia, nazwiska, daty urodzenia i fotografii. Dokument podróżny musi być aktualny w trakcie pobytu w Gruzji. Nie jest wymagana określona długość ważności paszportu przy wjeździe na teren kraju.

Wiza nie będzie Wam potrzebna. Obywatele UE oraz osoby bez obywatelstwa mieszkający w państwach członkowskich UE mogą przebywać w Gruzji przez jeden pełny rok bez posiadania wizy.

Pogoda w Gruzji

Na subtropikalnym południowym zachodzie, do którego należy Tbilisi, występuje największa ilość opadów deszczu, są tutaj gorące lata i łagodne zimy. Niskie temperatury są gwarantowane na obszarach górskich przez cały rok.

Ceny w Tbilisi

Narodową walutą Gruzji jest jedno gruzińskie lari o międzynarodowym skrócie GEL. Jest on podzielony na 100 tetri, podczas gdy tetri oznacza dosłownie „biały”. Pieniądze możecie wymienić spokojnie na miejscu. Płatność dolarami nie stanowi żadnego problemu, można wypłacać pieniądze z bankomatów.

Ceny żywności, transportu i zakwaterowania są bardzo korzystne dla polskich turystów. Jedzenie w lokalnych restauracjach jest wyjątkowo tanie, kolacja w stolicy z napojem to koszt do 10 lari (4 euro). Transport z kierowcą (w zasadzie wynajętą taksówką) to w Tbilisi koszt około 20 lari (8 euro) za cały samochód dla 4 osób na 3-godzinną wycieczkę do Mcchety i Jvari.

Szukacie taniego zakwaterowania na Tbilisi?Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.Koszt zakwaterowania za noc spędzoną w hotelu jest dość niewielki. Za noc spędzoną w 2-osobowym pokoju w hotelu w centrum Tbilisi zapłacicie około 120 PLN.

Jeśli zdecydujecie się zwiedzić Tbilisi samochodem, polecamy rezerwację auta przez zakładkę Samochody. Warto wypożyczyć auto bezpośrednio po przylocie, na lotnisku.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Gruzji

Gruzja nie wymaga od przyjezdnych żadnych dodatkowych szczepień. Zaleca się szczepienie przeciwko tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i błonicy. Zaleca się pobyt w dużych miastach i centrach turystycznych ze zorganizowanymi wycieczkami śródlądowymi z zakwaterowaniem i wyżywieniem o średnim lub wysokim standardzie. Podczas podróży w głąb lądu w prostych warunkach, z prostym zakwaterowaniem, długim pobytem i bliskim kontaktem z miejscową ludnością, zaleca się szczepienia ze zwiększonym ryzykiem, tj. przeciwko durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Aktualny czas w Gruzji

W Gruzjiprzesuwamy zegarki o 3 godziny do przodu, w porównaniu do czasu środkowoeuropejskiego. W Tbilisi są 3 godziny więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Tbilisi

10 ciekawostek i faktów o Gruzji

1
Miejscowi nazywają swój kraj Sakartvelo.
2
Flaga nazywana jest „Flagą z pięcioma krzyżami”. Została wprowadzona w takiej formie w 2004 roku, a inspiracją była flaga średniowiecznego królestwa Gruzji.
3
Katedra Świętej Trójcy w Tbilisi ma 100 metrów wysokości. Jest to trzecia najwyższa katedra prawosławna na świecie.
4
Gruziński alfabet ma 41 znaków, z czego aż osiem z nich nie jest w codziennym użytku.
5
Tajemniczy kościół na skale o wysokości 40 metrów. To miejsce nazywa się kolumną Kacchi i jest to monolit wapienny. Na jego szczycie znajduje się mały kościółek.
6
Gruzja ma około 3,7 miliona obywateli, jedna trzecia z nich żyje w stolicy państwa – Tbilisi.
7
Ponad 80 procent Gruzinów wyznaje religię prawosławną. Podobnie jest w sąsiednim kraju – w Armenii.
8
Język gruziński nie jest podobny do żadnego innego języka na świecie.
9
Najwyższą górą jest Szchara. Jej wysokość to 5193 metry nad poziomem morza. Jest trzecią najwyższą górą na Kaukazie.
10
Narodową potrawą Gruzji jest chlebek wypełniony twarogiem, jajkiem oraz masłem zwany Chaczapuri.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)