Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Szwajcaria

Oferty lotów do Szwajcarii

Ciekawostki o Szwajcarii

Krásne fotky švajčiarskej krajiny plnej zelených lúk z pohľadníc a internetu poznáme snáď všetci. Nie je to len reklama! Švajčiarsko skutočne je jednou z najzelenších krajín sveta. Krajina sa zameriava na výrobu zdrojov využívaním obnoviteľnej energie a pravidelne zavádza rôzne opatrenia na zabezpečenie čistoty životného prostredia. Švajčiarsko dokonca recykluje takmer polovicu svojho celkového odpadu.

Švajčiarsko sa považuje za jednu z najbezpečnejších a najčistejších destinácii sveta. So svojimi obrovskými horami, ktorých vrcholy pokrývajú čiapočky snehu, a krištáľovo čistými jazerami, je Švajčiarsko perfektná voľba najmä pre milovníkov prírody a outdoorových športov. Robustná ekonómia krajiny a efektívna legislatívna priťahuje do Švajčiarska mnoho vysoko kvalifikovaných ľudí.

Švajčiarsko je zaujímavé medzi inými aj tým, že má až 4 úradné jazyky. Hovorí sa tu po nemecky, francúzsky, taliansky a aj románčinou.

Lacné letenky do Švajčiarska viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti a Prahy. Priame letecké spojenie zabezpečuje spoločnosť Austrian Airlines a SWISS.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Szwajcarii

Zurych

Największe miasto w Szwajcarii i jedno z najciekawszych miejsc turystycznych w kraju. Jego piękno polega głównie na połączeniu ze sobą historycznego centrum, ciekawych muzeów i pięknej przyrody w okolicy. Zurych wygląda jak malownicze miasto w górach, ale jednocześnie ma ogromną siłę ekonomiczną, jako jedno ze światowych centrów finansowych.

Zurych regularnie wygrywa różne rankingi jakości życia, w których porównywane i oceniane są miasta na całym świecie, pod względem tego jak dobrze się w nich żyje jego mieszkańcom. Wynika to głównie z wysokich zarobków tutejszych mieszkańców, ale także z towarzyszącej im każdego dnia pięknej alpejskiej scenerii.

Do Zurychu można z naszego kraju dojechać samochodem, ale jednak połączenie lotnicze jest znacznie wygodniejsze. Tanie loty do Zurychu można zarezerwować głównie z Warszawy. Linie lotnicze LOT Polish Airlines i SWISS obsługują bezpośredni lot do Zurychu. SWISS lata także z Budapesztu i Pragi, a Praga ma również ciekawą bezpośrednią usługę Sichuan Airlines. Lot bez przesiadki trwa około półtorej godziny.

Genewa

Centrum dyplomacji, wysokiej rangi biznesu i luksusu. Tak w skrócie można opisać Genewę, fascynujące eleganckie połączenie różnych europejskich kultur. Pozostałe europejskie miasta mogą jedynie pozazdrościć przepięknej metropolii o nazwie Genewa mieszczącej się na brzegach Jeziora Genewskiego. Klejnot na brzegach rzeki Rhony błyszczy dzięki swojej wspaniałej architekturze i bogatej historii połączonej z z reformacją i tradycyjną neutralnością polityczną kraju. Miasto słynie z naprawdę niesamowitych muzeów i zabytków historycznych. Bliska odległość do majestatycznych Alp spodoba się każdemu miłośnikowi przyrody i sportu. Genewa jest po prostu idealnym miastem na spędzenie długiego weekendu.

Genewę powoli poznają również Polacy. Tanie bilety do Genewy polecamy kupić z Warszawy. Tanie bilety lotnicze oferuje linia lotnicza LOT. Loty do Genewy z Warszawy trwają około 2 godzin. Tanie loty do Genewy z Wrocławia proponuje przewoźnik LOT oraz KLM Royal Dutch Airlines i są to loty z jedną przesiadką. Głównym lotniskiem w Genewie jest lotnisko Geneve Cointrin.

Bazylea

Bazylea jest trzecim co do wielkości miastem Szwajcarii i często jest uważana za miasto trzech krajów. Dlaczego? Bo znajduje się na granicy Niemiec, Szwajcarii i Francji. Jeśli więc masz zamiar wybrać się na wycieczkę multicity, Bazylea będzie idealnym punktem wyjścia.

Jednak tego zbudowanego nad Renem miasta, położonego w północno-zachodniej Szwajcarii, nie da się tak łatwo zaszufladkować. Ma ono bogatą historię i z pewnością ma wiele do zaoferowania. Kiedyś dominowali w nim katolicy, następnie było domem dla protestantów, a dziś miasto to ma pieczęć szwajcarskiej stolicy kultury.

Oczywiście do Bazylei można dostać się pociągiem lub samochodem, ale najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest podróż samolotem. Tanie loty do Bazylei można zarezerwować z Warszawy. Tanie bilety lotnicze do Bazylei zarezerwujecie z Warszawy w najlepszej cenie z linią lotniczą Wizzair. Czas podróży samolotem do Bazylei to około 2 godziny i 5 minut. Wylądujecie na lotnisku Basel Mulhouse Airport oznaczanym symbolem BSL.

Przydatne info o Szwajcarii

Dokumenty podróżne do Szwajcarii

Szwajcaria jest członkiem Unii Europejskiej dlatego Polacy mogą korzystać z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Dokument uprawniający do podróży bez wizy, wjazdu i pobytu w celach turystycznych, do maksymalnie 90-ciu dni na terytorium Szwajcarii to aktualny paszport lub też dowód osobisty.

Pogoda w Szwajcarii

Klimatu Szwajcarii nie da się uogólnić. Ma on zróżnicowany mikroklimat. Ze względu na górzystą powierzchnię, pogoda może się znacznie różnić. Południe Szwajcarii charakteryzuje się ciepłym klimatem śródziemnomorskim, a reszta kraju ma typowy klimat środkowoeuropejski.

Średnie temperatury wiosną i jesienią wynoszą od 5 do 22 stopni Celsjusza. Lata są cieplejsze od 18 do 28 stopni Celsjusza, ale zimą spadają do 7 do -2 stopni Celsjusza.

Ceny w Szwajcarii

Narodową walutą jest frank szwajcarski. Pieniądze należy więc wymienić sobie przed wyjazdem w kantorze w Polsce, lub też w kantorze na miejscu. Niektóre prywatne firmy akceptują również płatności w euro, jednak często za płatność w takiej walucie pobierają opłatę.

Szukacie hotelu w Szwajcarii? Ceny za noclegi w hotelach w dużym mieście podczas dni roboczych są dość wysokie. W czasie weekendów większość hoteli oferuje niższe ceny. Ceny i położenie zakwaterowania możecie sprawdzić sobie i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Miejską sieć transportu publicznego zapewniają autobusy, tramwaje i pociągi miejskie (CFF).

Jeśli zdecydujecie się zwiedzać miasto samochodem, polecamy Wam wypożyczenie pojazdu już przy lotnisku. Ceny rezerwacji samochodów możecie sprawdzić oraz porównać na Flipo, w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Szwajcarii

W Szwajcarii jest taki sam czas jak w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Szwajcarii

Szwajcaria nie wymaga do wstępu na teren kraju żadnych dodatkowych szczepień. Wystarczy jedynie sprawdzić aktualność szczepień obowiązujących w Polsce.

10 ciekawostek i faktów o Szwajcarii

1
Szwajcaria ma do 4 języków urzędowych (niemiecki, francuski, włoski i romański).
2
Berno jest stolicą Szwajcarii. Jednak największym miastem jest Zurych.
3
Najwyższa góra w Szwajcarii - Monte Rosa – ma wysokość 4634 m n.p.m. i znajduje się na granicy z Włochami.
4
Eutanazja jest w Szwajcarii dozwolona. Oprócz Szwajcarii jest to dozwolone także w Belgii, Luksemburgu i Holandii.
5
Szwajcaria nie uważa prezydenta za głowę państwa. Funkcja ta zmienia się co roku między członkami rządu.
6
Szwajcaria znana jest na całym świecie ze swojego systemu bankowego, czekoladek, wysokiej jakości szwajcarskich noży, zegarków i alpejskich obszarów górskich
7
23% całej populacji Szwajcarii to cudzoziemcy.
8
Szwajcaria ma rozległą sieć schronów antyatomowych zdolnych ukryć całą populację.
9
W Szwajcarii jest ponad 1500 jezior.
10
Połowa luksusowych zegarków na świecie pochodzi ze Szwajcarii.
Czy ten artykuł jest pomocny?