Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Sydney

Oferty lotów do Sydney

Ciekawostki o Sydney

Sydney, największe i najbardziej zaludnione australijskie miasto, przyciąga turystów nie tylko unikatowym połączeniem ruchliwej metropolii z naturą, ale również serdecznością oraz optymizmem miejscowych, którzy potrafią wyczarować uśmiech na twarzy każdego.

Sydney jest wizytówką australijskich miast. Nic dziwnego. Dzięki swoim unikatowym barom i restauracjom, zapierającym dech w piersiach widokom i zabytkom oraz malowniczym plażom, prawie nie można się w nim nie zakochać od pierwszego wejrzenia. Jeśli szukasz słońca, surfingu, białego piasku, wspaniałych sklepów lub restauracji z widokiem na port w Sydney, jest to zdecydowanie miasto dla Ciebie. Sydney jest prototypem tętniącego życiem miasta, na każdym kroku kipiącego energią.

Chociaż Sydney, położone na wschodnim wybrzeżu Nowej Południowej Walii, nie jest stolicą Australii, to zdecydowana większość festiwali i ciekawych wydarzeń odbywa się właśnie tutaj. Wynika to nie tylko z jego wielkości, ale także z poziomu liczby obywateli, która w ostatnich latach wzrosła do pięciu milionów.

Połączenie szybkiego życia miejskiego ze swobodną przyrodą, znajduje również odzwierciedlenie w stylu życia miejscowej ludności. Markowe garnitury i surowość biznesmenów w centrum, przeplatają się z luźnym stylem przewiewnych podkoszulek i klapek, wraz z szerokim uśmiechem i mottem życiowym „no worries”.

Wyobraź sobie, że siedzisz właśnie na Bondi Beach, jednej z najbardziej znanych plaż w Sydney. Kilka metrów za Tobą wznoszą się wieżowce, ale na twarzy czujesz przyjemną morską bryzę. Dodatkowo te wrażenia potęguje wspaniały widok na wybrzeże, pokryte drobnym piaskiem i czyste morze z szumem nadchodzących fal. Kilku surferów, dla których Morze Tasmana obmywające brzegi Sydney jest idealne, z radością się na nich unosi. Po prawej stronie na końcu plaży, znajduje się lokalna atrakcja - rzeźbiony basen icebergs, wykłuty w skale, z odświeżającą wodą morską, wlewającą się do niego wraz z przybyciem każdej większej fali.

Nawet podczas każdego zwykłego spaceru po licznych plażach w mieście, przy spojrzeniu na morze zobaczycie zapierający dech w piersiach widok - delfiny skaczące nad morzem, wieloryby pomagające potomstwu na drodze migracji, wolno poruszające się płaszczki, a nawet te słynne rekiny, które od czasu do czasu tutaj przypływają, aby pokazać swój majestat. A jeśli po drodze zgłodniejesz lub z tych wszystkich emocji po prostu wyschnie Ci w gardle, na plażach znajduje się wiele barów i restauracji. Od świeżo złowionych owoców morza, po lokalne znane burgery.

Statki są powszechnym środkiem transportu publicznego w Sydney. Z ich pokładu można podziwiać oszałamiający widok nie tylko pięknej linii brzegowej, ale także wielu podwodnych zwierząt, które towarzyszą łodziom przez całą drogę. Słynna trasa to rejs łodzią zmierzająca na najpiękniejszą plażę Australii - Manly Beach.

Jeśli jednak masz już dość przyrody lub po prostu bardziej lubisz miejskie klimaty, Sydney oczaruje Cię swoim urokiem. Centrum jest specyficzne swoimi wznoszącymi się ku niebu drapaczami chmur, które są praktycznie wszędzie, gdzie się spojrzy i dzięki temu można poczuć się jak w Nowym Jorku.

Zwiedzanie opery przynosi kolejne doświadczenie w postaci wspaniałego widoku na most Harbour Bridge. Ten 75-letni najsłynniejszy most w Sydney, obejmuje wspomniany port Port Jackson. Zwłaszcza wczesnym wieczorem, kiedy zachodzi słońce i most się rozświetla, otwiera się przed Tobą fantastyczna sceneria, którą na długo zapamiętasz.

Sydney jest coraz bardziej popularną destynacją wśród Polaków. Tanie bilety do Sydney możecie zarezerwować z Warszawy, liniami lotniczymi LOT, Cathay Pacific Airways, British Airways, Emirates lub Qantas Airways. Głównie są to loty z dwiema przesiadkami, jest jednak możliwość, aby polecieć do Sydney z jedną przesiadką. Tanie bilety lotnicze do Sydney z Katowic oferuje linia lotnicza LOT oraz Lufthansa. Z Gdańska do Sydney polecicie z liniami SAS Scandinavian Airlines lub KLM Royal Dutch Airlines. Niestety loty bezpośrednie do Sydney z naszych stron na razie jeszcze nie istnieją. Tanie loty do Sydney można zarezerwować W naszych ofertach specjalnych często można znaleźć także świetne oferty lotów do Sydney z Londynu, więc zapraszamy do śledzenia ofert specjalnych Flipo. Spieszcie się, bo wyprzedają się one jak ciepłe bułeczki!

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Australii

Wiza do Australii

Polacy podróżujący do Australii w celach turystycznych na czas nie dłuższy niż 3 miesiące muszą posiadać wizę, o którą można aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza nie jest płatna. Wnioski o wizę można składać na stronie internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii.
Uzyskanie wizy musi zostać potwierdzone e-mailem. Wiza uprawnia do wjazdu do Australii. Informacje na temat wydanej wizy znajdują się w systemie elektronicznym. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej
http://www.homeaffairs.gov.au/aboutyourvisa.

Wszelkie konsultacje na temat wiz zaleca się wykonywać na podanej stronie internetowej.

W Australii na międzynarodowych lotniskach używane są skanery ciała. Jest to dodatkowy element bezpieczeństwa lotniczego. Pasażerowie wybierani są losowo do kontroli. Procedura nie jest zagrożeniem dla zdrowia pasażerów i nie narusza ich prywatności.

Pogoda w Australii

W Australii głównym sezonem jest okres od grudnia do lutego. Klimat różni się znacznie w zależności od lokalizacji. Oznacza to, że od wybrzeża do obszarów śródlądowych liczba opadów zmniejsza się, a temperatura wzrasta z południa na północ. W grudniu i lutym pogoda jest optymalna na południu kontynentu. Ważne i szczegółowe informacje o ulubionych i najpopularniejszych kurortach znajdują się w pobliżu najpopularniejszych lokalizacji.

Ceny w Australii

Walutą w Australii jest dolar australijski, oznaczany jako AUD. Jeden australijski dolar dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się banknoty o wartości 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów, a monety o wartości 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 dolarów. Australijskie banknoty są wyprodukowane z polimeru. Australia wprowadziła takie banknoty jako pierwszy kraj na świecie. Australijska waluta jest szóstą najbardziej wartościową walutą na świecie!

Dolary australijskie możecie wymienić w Polsce bez problemu, są one dostępne w kantorach oraz w bankach. Na podróż polecamy wymianę banknotów na kilka pierwszych dni, aby nie mieć przy sobie zbyt dużej sumy pieniędzy. Polecamy również używanie karty kredytowej. Zapłacicie nią praktycznie wszędzie, nawet w małych sklepikach w podziemnych przejściach. Oczywistością są w Australii również terminale z płatnościami bezdotykowymi. Bankomaty w kraju znajdują się praktycznie za każdym rogiem. Przed podróżą upewnijcie się jaką opłatę pobiera Wasz bank za wypłatę gotówki za granicą.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Adelaide? Im bliżej do centrum, tym oczywiście cena jest wyższa. Ceny hoteli w Adelaide możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy również wypożyczenie auta bezpośrednio przy lotnisku. Rezerwację auta możecie wykonać również przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Australii

Australia nie wymaga od turystów żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie przypilnować ważności szczepień w naszym kraju.

Aktualny czas w Adelaide

W Australii jest o 8 godzin i 30 minut więcej niż w Polsce.

Miejsca, które polecamy zobaczyć w Sydney

10 ciekawostek i faktów o Australii

1
Według naukowców ¾ rodzajów zwierząt żyjących w Australii nie jest nadal odkryta.
2
W 1892 roku kilkaset ludzi opuściło Australię, ponieważ chcieli oni utworzyć utopijne społeczeństwo gdzieś po środku Paragwaju.
3
W Australii znajduje się rzeka, która ma jasno-różowy kolor. Naukowcy nadal nie wiedzą z jakiego powodu wystąpiło takie zjawisko.
4
Highway 1 jest najdłuższą narodową autostradą na świecie. Ma długość 14,500 km i rozciąga się po całym obwodzie Australii.
5
Pomimo negatywnych historii opowiadanych przez wielu, ostatni przypadek, kiedy ktoś zmarł z powodu ugryzienia przez pająka został odnotowany w 1981 roku.
6
W Australii żyje więcej kangurów niż ludzi.
7
Miasto Melbourne nazywane jest również Batmanią.
8
Do Australii należy największa część Antarktydy (5,8 mln km2).
9
W Australii jest góra, która nazywa się Mt. Disappointed (Rozczarowany), dlatego, że turyści, którzy weszli na jej szczyt nie byli usatysfakcjonowani oglądając widok jaki zastali.
10
W Australii jest ponad 10 000 plaży, dlatego każdego dnia możecie odwiedzać inną. Jeśli chcielibyście każdego dnia odwiedzać inną plażę i zwiedzić je wszystkie to zajęłoby to Wam 30 lat.
Czy ten artykuł jest pomocny?