Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Słowacja

Oferty lotów na Słowację

Ciekawostki o Słowacji

Ahoj! Tak przywitają Was Słowacy. W tym kraju wielu naszych rodaków zapewne poczuje się jak u siebie w domu. Podobny język, podobna kultura, podobny krajobraz, życzliwi, wspaniali ludzie i oczywiście piękne kobiety. Zapomnijmy więc na chwilę o wszystkich pięknych dalekich miejscach za granicą i wybierzmy się na Słowację. Również Słowacja oferuje zapierające dech w piersiach widoki, piękne miasta, zabytki, a zwłaszcza niesamowitą przyrodę, która została doceniona nawet przez słynny Lonely Planet. Jeśli jeszcze nie zwiedziliście porządnie tego kraju, zdecydowanie powinniście to nadrobić.

Chociaż linie lotnicze między Bratysławą, a Koszycami już nie funkcjonują, bardzo łatwo można dostać się z okolic stolicy do metropolii wschodniej, dzięki przewoźnikowi Austrian Airlines. Jeśli nie chcecie poruszać się samolotem, możecie podróżować po Słowacji pociągiem, autobusem lub samochodem. W ciągu kilku godzin będziecie mogli w pełni cieszyć się najpiękniejszymi miejscami Słowacji.

Niezależnie od tego, czy jest to miasto koronacyjne Bratysława, najmniejsze góry na świecie Tatry, malownicze Cziczmany (Čičmany), kąpieliska w Pieszczanach, spacer wzdłuż promenady w Koszycach, niesamowite zamki i pałace w całym kraju, jaskinie i zjawiska naturalne - Słowacja jest doskonałym celem podróży i odwiedziny tego kraju to po prostu dobry pomysł.

Tanie loty do Bratysławy, które funkcjonowały dzięki tanim liniom lotniczym, niestety aktualnie nie są prowadzone. Dlatego jeżeli chcecie tanio i szybko dostać się do Bratysławy drogą lotniczą, polecamy lot z niskobudżetowymi liniami Wizzair lub Ryanair do Wiednia, a następnie podróż samochodem lub autobusem do stolicy Słowacji. Dobrym pomysłem są także odwiedziny obu miast. Z Wizzair do Wiednia polecicie z Gdańska i Warszawy, a z Ryanairem z Warszawy.

Aha, i jeśli podczas podróżowaniu po Słowacji zgubicie się, uważajcie na to żeby wśród przechodniów nie „szukać drogi”. Wybierzcie inny dobór słów, bo inaczej ktoś może zacząć przed Wami uciekać ;)

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca na Słowacji

Bratysława

Stolica Słowacji każdego roku przyciąga tysiące turystów zza granicy, ale również z różnych zakątków naszego kraju. Co powinniście wiedzieć o Bratysławie przed wyjazdem? Turystyczne ciekawostki, pomysły na wycieczki i miejsca, które trzeba zobaczyć w Bratysławie znajdziecie poniżej.

Historyczne centrum Bratysławy w ostatnich latach uległo widocznej zmianie. Historyczne budynki mają odnowiony wygląd zewnętrzny, całe centrum błyszczy nowoczesnością, a ulice Starego Miasta są bardziej niż wcześniej zapełnione turystami. Co jeszcze oferuje stolica Słowacji? Przedstawimy Wam kilka pomysłów na spędzenie czasu w historycznym mieście nad rzeką Dunaj.

Przydatne info o Słowacji

Pogoda na Słowacji

Dzięki łagodnemu klimatowi, na Słowacji możemy cieszyć się wszystkimi czterema porami roku. Pogoda nie jest ani za gorąca, ani za zimna i regularnie tutaj pada (zimą pada śnieg). Średnia temperatura na obszarach z tą strefą klimatyczną wynosi około 27 °C.

Nizina Naddunajska jest uważana za najcieplejszy region na Słowacji - średnie roczne temperatury wynoszą tu około 10 °C. Łomnicki Szczyt ma średnią temperaturę wynoszącą –3,7 °C.

Lipiec jest najcieplejszym miesiącem na Słowacji (średnia temperatura wynosi 20 °C), najzimniejszym miesiącem jest styczeń (-10 °C). Większość opadów występuje w wysokich górach - Wysokich i Niskich Tatrach - najwięcej w postaci śniegu, a najmniej opadów występuje na Nizinie Naddunajskiej.

Idealnym czasem na zwiedzanie Słowacji jest sezon letni – okres od połowy czerwca do połowy września.

Ceny na Słowacji

Walutą narodową Słowacji jest euro. Posiadanie gotówki nie zaszkodzi, ale zdecydowana większość restauracji i barów daje możliwość wykonywania płatności kartą kredytową.

Ceny w Bratysławie i Koszycach mogą być znacznie wyższe, niż w innych słowackich miastach. Codzienne menu obiadowe kosztuje średnio od 5 do 6 euro, a za obiad zjedzony w towarzystwie jednej osoby, w centrum miasta, zapłacisz co najmniej 40 euro.

Tanie zakwaterowanie na Słowacji lub wycieczka na Słowację? Zakwaterowanie na Słowacji oferuje szerokie możliwości - od tanich hosteli, po luksusowe apartamenty. Jest możliwość znalezienia tutaj noclegu na 1 noc nawet za 10 EUR za osobę. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Wynajem samochodu na Słowacji? Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody. Odkryj stolicę i jej okolice w najlepszych cenach.

Najlepsze i najciekawsze atrakcje Słowacji

10 ciekawostek i faktów o Słowacji

1
Słowacja jest światowym mocarstwem motoryzacyjnym. Per capita. Na 1000 mieszkańców przypada 100 wyprodukowanych samochodów.
2
Čičmany to pierwszy na świecie rezerwat architektury ludowej
3
Katedra św Elżbiety w Koszycach jest położoną najdalej na wschodzie, gotycką katedrą w Europie.
4
Miasto Lewocza ma najwyższy drewniany ołtarz na świecie.
5
Stolica Słowacji - Bratysława, położona jest na granicy z Austrią i Węgrami.
6
Słowacja ma również największą liczbę zamków i grodów na mieszkańca.
7
Na Słowacji znajduje się ponad 1300 źródeł mineralnych.
8
Najstarszy maraton w Europie odbywa się co roku w Koszycach.
9
Na Słowacji znajduje się ponad 6000 jaskiń.
10
Celtowie byli pierwszym narodem, który zamieszkiwał Słowację do czasu przybycia Rzymian.
Czy ten artykuł jest pomocny?