Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Skiathos

Oferty lotów do Miasta Skiathos

Ciekawostki o Mieście Skiathos

Grecka wyspa Skiathos znajduje się w północnej części Morza Egejskiego i należy do grupy wysp północnej Sporady. Wyspa jest stosunkowo niewielka, ale bardzo popularna wśród turystów. Na powierzchni mniejszej niż 50 km2 mieszka około 6000 stałych mieszkańców.

Wyspa znajdująca się najbliżej Skiathos to wschodnia wyspa Skopelos. We środkowej części Skiathos znajdziesz niesamowitą dziewiczą przyrodę. Właśnie dlatego lokalne wycieczki w głąb lądu, w celu odkrycia lokalnej przyrody, są jednymi z najpopularniejszych.

Większość obiektów turystycznych jest skoncentrowanych na południu oraz na południowo-wschodniej stronie wyspy. To dlatego, że znajduje się tutaj około 60 plaż. Należy jednak liczyć na to, że w szczycie sezonu są one przepełnione. Przeważnie są to plaże piaszczyste i ze stopniowym wejściem do wody. Północ wyspy jest bardziej górzysta i mniej popularna wśród turystów.

Tanie loty na wyspę Skiathos można zarezerwować z Wiednia. Do 2020 roku linia lotnicza Laudamotion uruchomiła bezpośrednią usługę lotów na tę grecką wyspę. Dlatego dobrym pomysłem jest lot do Wiednia, a następnie lot niskobudżetową linią lotniczą Laudamotion do Skiathos.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Grecji

Dokumenty podróżne do Grecji

Nie potrzebujesz wizy, aby wjechać do Grecji. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego możesz podróżować do Grecji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Pogoda w Grecji

Grecja ma typową śródziemnomorską pogodę. Najgorętszym miesiącem jest tutaj sierpień, ze średnią temperaturą wynoszącą około 29 °C. Natomiast najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą około 10 °C. Deszcz najczęściej pada w grudniu, ze średnią opadów na poziomie do 97,60 mm deszczu.

Kiedy więc wakacje w Grecji są właściwym wyborem? Latem w Grecji jest wielu turystów, a temperatura często wzrasta powyżej 35 °C. Idealny czas na wizytę to zatem okres od marca do maja oraz od września do października, kiedy zwykle jest jeszcze słonecznie i ciepło.

Ceny w Grecji

Narodową walutą jest euro, przed podróżą musicie więc wymienić pieniądze. Możecie zrobić to w kantorze na terenie Polski lub bezpośrednio na wyspie, również na lotnisku.

Zakwaterowanie na wyspie oferuje szerokie możliwości - od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Jest możliwość znalezienia tutaj noclegu nawet za 20-30 EUR za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcecie być prawdziwym panem własnego czasu, polecamy wypożyczenie sobie auta. Auto jest najlepszym sposobem transportu na wyspie. Auto polecamy wypożyczyć sobie bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Grecji

Grecja nie wymaga od odwiedzających kraj żadnych dodatkowych szczepień. Podczas gorących letnich miesięcy należy chronić się przed upałami i pamiętać o nawodnieniu. Chociaż woda z publicznego wodociągu jest pitna, polecamy pić wodę butelkowaną.

Aktualny czas w Grecji

W Grecji jest o godzinę więcej niż w Polsce. Przesuwamy więc czas na zegarkach o jedną godzinę do przodu.

Najlepsze atrakcje i miejsca na wyspie Skiathos

10 ciekawostek i faktów o Grecji

1
Grecy mają najwięcej muzeów archeologicznych na świecie.
2
Grecja jest jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie.
3
Trzynastometrowy posąg boga Zeusa, który należy do 7 cudów świata, zachował się jedynie w dokumentach.
4
Liczba linii na greckiej fladze jest zgodny z liczbą liter w słowie „eleftheria”, co oznacza słowo „wolność”.
5
Najbardziej typowym greckim słodkim przysmakiem jest chałwa, nazywana salonikos, która produkowana jest z mielonego sezamu.
6
Igrzyska Olimpijskie to zawody sportowe, które odbywały się w Starożytnej Olimpii raz na 4 lub 5 lat na cześć boga Zeusa.
7
Do Grecji należy około 2000 wysp, a 170 z nich jest zamieszkanych przez ludzi. Największą wyspą jest Kreta.
8
Grecką wyspę Lesbos wyszukują pary lesbijek. Nazwa potoczna tej orientacji seksualnej wzięła się właśnie od nazwy greckiej wyspy.
9
Grecka drachma była najstarszą walutą na świecie (miała 2650 lat) przed wprowadzeniem w Grecji euro w 2002 roku.
10
Na pierwszym miejscu u Greków jest rodzina, która jest nierozerwalna. Dzieci żyją ze swoimi rodzicami często również wtedy, kiedy dorosną z całą swoją rodziną.
Czy ten artykuł jest pomocny?