Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Sewilla

Oferty lotów do Sewilli

Ciekawostki o Sewilli

Podczas gdy piwo podaje się tutaj wyłącznie w 200 ml szklankach, porcja lodów ma prawie ćwierć kilograma. Czwarte co do wielkości miasto Hiszpanii – Sewilla, ma przepiękną katedrę i imponującą historię. A na dodatek w środku miasta znajduje się.. prawdziwe UFO.

Przyjechaliście do Sewilli późnym wieczorem? W takim razie masz szczęście. Czas przed północą jest najlepszy, aby wyjść na ulice andaluzyjskiej metropolii. Rozżażone słońcem brukowane ulice zostały już ochłodzone wodą przez firmy sprzątające miasto, które również posprzątały z ulic śmieci, i w ten sposób przygotowały wolną przestrzeń na nadchodzącą fiestę, która nieuchronnie towarzyszy codziennej długiej sjeście. A miasto pulsuje długo do rana. Miejscami jest tutaj tak głośno, że nie ma sensu iść spać przed 2:00 rano.

Wiele sklepów, barów i lodziarni w Sewilli poczciwie latami celebrują sjestę w czasie największych upałów. Jednak nie dotyczy to zabytków. Są one otwarte tylko w ciągu dnia.

Koniecznie wybierzcie się do Archiwum Indii. Znajdziecie w nim listy napisane przez Kolumba z czasów odkrycia Ameryki (a tak naprawdę Zachodnich Indii) i wiele innych perełek. Odwiedźcie Pałac Królewski Alcazar – prawda, że nigdy o nim nie słyszeliście? Jest to najstarszy pałac królewski w Europie. Mamy to szczęście, król ma wiele obowiązków i zmartwień, i pozwala turystom wejść do środka. W czasie, gdy król Hiszpanii przebywa w Sewilli, cały kompleks jest zamknięty, a trzy pałace plus siedem hektarów bujnych tropikalnych ogrodów, służą wyłącznie potrzebom rodziny królewskiej.

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem jest stuletnia katedra ze specjalną kwadratową wieżą Giralda, w która kiedyś pełniła funkcję minaretu. Wraz z piękną dzwonnicą, katedra jest symbolem Sevilli. Możesz tutaj zobaczyć grób Krzysztofa Kolumba, a także ujrzeć wspaniały widok na miasto w całej okazałości.

Ale miasto Sewilla oferuje dużo więcej, oprócz wspaniałej historii. Najnowszym hitem miasta jest budynek przypominający UFO, który wylądował na placu Plaza de la Encarnacion. Nazywa się Metropol Parasol, ale pozaziemski wygląd dziwacznego budynku, wciśniętego między zabytkowe domy mieszczańskie, zdecydowanie wyróżnia go wśród reszty. Nie jest to po prostu dziwny pomnik, ten budynek świetnie wpasował się w to miejsce. Na parterze znajduje się rynek ze świeżym towarem, a wieczorem funkcjonuje tu wiele barów.

Na ulicach Sewilli jest jeszcze jedna dziwna rzecz. Hybrydowe tramwaje, które mogą poruszać się w okolicy katedry bez sieci trakcyjnej i przewodów.

Tanie bilety lotnicze do Sewilli kupicie z Warszawy niskobudżetową linią lotniczą Ryanair lub liniami KLM Royal Dutch Airlines oraz Tap Air Portugal. Tanie loty do Sewilli z Krakowa oferuje przewoźnik Ryanair lub KLM Royal Dutch Airlines. Loty do Sewilli trwają około 3 godziny i 45 minut. Z naszych stron do Sewilli najczęściej lata się na lotnisko San Pablo Airport oznaczane jako SVQ.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Sewilli

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Sewilli

Sewilla charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim, który odzwierciedla się w upalnych suchych latach i łagodnych zimach. Dzięki temu znajdziesz tutaj bardzo przyjemny, gorący klimat i stabilną pogodę przez cały rok. Jeśli lubisz słońce i ciepło, szybko pokochasz Sewillę.

Ceny w Sewilli

Włochy są częścią Unii Europejskiej, walutą Włoch jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Sewilli.

Szukacie hotelu w Sewilli? Zakwaterowanie znajdziecie tutaj już od 80-120 PLN za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta, lub też po prostu Hiszpanii, całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Sewilli

W Sewilli jest taki sam czas jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Sewilli

10 faktów i ciekawostek o Hiszpanii

1
Oprócz piłki nożnej, hiszpańskie sporty narodowe obejmują także walki byków (corrida de torros). Nowoczesny kształt tego sportu rozpoczął się w mieście Ronda w 1784 roku.
2
Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.
3
Prawie połowa ilości oliwy z oliwek oraz 75% ilości szafranu wyprodukowana jest właśnie w Hiszpanii.
4
Słynna Paella, która praktycznie w całej Hiszpanii podawana jest z owocami morza, powstała w Walencji, gdzie po dziś dzień przygotowywana jest ona z warzywami, mięsem z królika (lub z kaczki) oraz ze ślimakami.
5
Barcelona ma swoje własne walentynki, w dniu świętego Juraja – 23 kwietnia. W tym dniu zakochani wymieniają się różami za książki.
6
Hiszpanie są właścicielami większej ilości samochodów, niż telefonów komórkowych.
7
Hiszpania jest jedynym krajem w Europie, w którym hodowane są banany.
8
Espana albo Spain pochodzi od słowa Ispania, co oznacza krainę zająców.
9
Jeśli będziecie chcieli wybrać się na obiad w Hiszpanii o 11.30, od razu o tym zapomnijcie. Obiad podawany jest tutaj około godziny 14-15 po południu, a kolacja dopiero o godzinie 21-22, więc na imprezę dostaniecie się dopiero około północy. Niektóre dyskoteki otwierane są dopiero o godzinie 2 nad ranem.
10
Fani słynnego katalońskiego klubu FC Barcelona nazywają się „Cules”, co po przetłumaczeniu odznacza „dupki”.
Czy ten artykuł jest pomocny?