Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Münster

Oferty lotów do Miasta Ser Muenster

Ciekawostki o Mieście Ser Muenster

Münster to niemieckie miasto położone w północnej części Nadrenii Północnej - Westfalii. Miasto to zapisało się w historii świata, podpisując pokój westfalski w 1648 r. Wydarzenie to zakończyło trzydziestoletnią wojnę.

Pod koniec lat 90. miasto rozkwitło, a już w 2004 r. otrzymało nagrodę „Lebenswerteste Stadt der Welt”, czyli po przetłumaczeniu miasto, w którym żyje się najlepiej. A przecież podczas II wojny światowej zostało ono w 90% całkowicie zniszczone!

Obecne oblicze miasta tworzą głównie studenci. W Münster znajduje się trzeci co do wielkości uniwersytet w Niemczech. Jest to jeden z powodów, dla których znajdziecie tutaj wiele nocnych klubów i mnóstwo tras rowerowych, które przeplatają prawie całe miasto.

Tanie loty do Münster możesz zarezerwować z Warszawy. Loty z jedną przesiadką dostępne są dzięki linii lotniczej Lufthansa.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Niemczech

Dokumenty podróżne do Niemiec

Ponieważ Niemcy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem. W celach turystycznych możecie zostać w Niemczech bez zgłoszenia swojego pobytu, do czasu 3 miesięcy.

Pogoda w Niemczech

Niemcy położone są w obszarze klimatu umiarkowanego i wilgotnego w Europie Zachodniej, z przejawem skutków klimatu kontynentalnego, w wyniku większych odległości wschodnich części od oceanu. Wiosna jest tutaj krótka, lato jest ciepłe, a w pobliżu wybrzeża latem jest stosunkowo chłodniej, niż w głębi lądu. Zimy bywają długie i mroźne.

Ceny w Niemczech

Niemcy są częścią Unii Europejskiej, walutą Niemiec jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Niemczech.

Ceny w Niemczech, a zwłaszcza w miastach takich jak Berlin i Monachium, można uznać za wyższe, niż średnia europejska. Kawa kosztuje dwa euro, a piwo kosztuje trzy euro. Obiad oraz kolacja dla dwóch osób kosztuje średnio 40 euro.

Zakwaterowanie w niemieckich miastach i na wsi jest bardzo zróżnicowane. Możesz wybierać z szerokiej gamy luksusowych hoteli, ale także tanich hosteli lub apartamentów. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Transport publiczny w większych miastach składa się głównie z torów metra i pociągów, autobusów i tramwajów. Jeśli chcesz wynająć samochód i samodzielnie zwiedzić Niemcy, możesz to zrobić za kilkadziesiąt euro. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzanie Niemiec całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy Wam rezerwację aut dostępną na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Niemczech

W Niemczech jest taki sam czas jak w Polsce. Znajdujemy się w takiej samej strefie czasowej.

Co trzeba zobaczyć w Münster

10 faktów i ciekawostek o Niemczech

1
Niemcy zajmują drugie miejsce na świecie pod względem konsumpcji piwa na mieszkańca
2
Niemcy mają największą liczbę ogrodów zoologicznych na świecie. Jest ich aż 400.
3
Berlin jest dziewięć razy większy niż Paryż i jest w nim więcej mostów, niż w Wenecji.
4
Pierwszy magazyn na świecie został opublikowany w Niemczech w 1663 roku.
5
Zużycie całego paliwa, aż do postoju na autostradzie w Niemczech jest nielegalne.
6
Pierwszy Oktoberfest był ceremonią ślubną bawarskiego księcia Ludwika
7
W 1916 r. Niemcy przyjęły czas letni wraz z Austrią, jako jeden z pierwszych krajów na świecie.
8
Nazwa „hamburger” pochodzi od nazwy niemieckiego miasta Hamburg.
9
Niemcy mają największą populację w Unii Europejskiej - 81 milionów mieszkańców.
10
W niemieckim mieście Ulm znajduje się najwyższa katedra na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?