Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ryga

Oferty lotów do Rygi

Ciekawostki o Rydze

Dzięki głosom czytelników amerykańskiego czasopisma US Today, w roku 2013 Ryga została wybrana najpiękniejszym miastem “starego kontynentu”. Nie był to przypadek. Gotyckie wieże, dominujące w panoramie tego miasta, mogą na pierwszy rzut oka wyglądać groźnie i złowieszczo. Jednak to właśnie one oraz secesyjne akcenty architektoniczne tworzą ciała i ducha tego żyjącego i kosmopolitycznego miasta – największego z trzech bałtyckich stolic. Jak większość “urodzonych na północy”, Ryga sprawia wrażenie spokojnej i zdystansowanej. To tylko złudne pierwsze wrażenie! To w jej wnętrzu dzieje się magia, która rozprzestrzenia się między modnymi barami, a centrami sztuki współczesnej.

Zaledwie trzydzieści kilometrów od miasta odkryjesz kilometry czystej, śnieżno-białej plaży, obrośniętej sosnami – to urokliwa Jurmała.

Osiemsetletnia historia Rygi opowiada o niemieckich rycerzach, szwedzkich królach i radzieckich komisarzach, którzy odcisnęli piętno na tym kraju.

Na skrzyżowaniu północnej i wschodniej Europy poznasz Europejską Stolicę Kultury 2014 roku.

Dzięki Pomnikowi Wolności, na szczycie którego stoi kobieca sylwetka wznosząca trzy gwiazdy (symbolizującej trzy regiony Łotwy), poznasz oddanie narodu. To hołd dla tych, którzy oddali życie za swój kraj podczas wojny o niepodległość.

Innym ważnym miejscem, które warto odwiedzić, jest Łotewska Opera Narodowa. Wyniosłe wnętrza uzupełnia biała fasada oraz dominujące kolumny. Sprawdź program koncertów i wzbogać swoją podróż o muzyczne przeżycie lub wystąpienie baletowe.

Jak już wspominaliśmy, Ryga jest rozpoznawalna dzięki secesyjnym zabytkom, które można znaleźć na każdym kroku. To dzięki architektowi - Michaiłowi Eisensteinowi - możemy zobaczyć ponad 800 budynków z przełomu XIX i XX wieku. ToEisensteinstał się swoistą siłą napędową secesyjnego ruchu w mieście. Idąc starym miastem Rygi zatrzymaj się na chwilę i unieś wzrok. Ulice Elżbiety, Alberta i Strēlnieku pełne są niesamowitych fasad bogatych w detale, których nie można przeoczyć.

Najtańsze bilety lotnicze można kupić z Warszawy i Gdańska. Bez żadnych przesiadek polecisz liniami lotniczymi Air Baltic oraz LOT Polish Airlines, a sama podróż potrwa około półtorej godziny.

Międzynarodowe lotnisko w Rydze znajduje się zaledwie 10 km od centrum miasta. Do centrum można dojechać m.in. linią 22, która łączy główny dworzec kolejowy z lotniskiem. Dwudziestka dwójka odjeżdża spod portu lotniczego co 10-30 minut, a czas jazdy wynosi około 30 minut.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Rydze

Dokumenty podróżne na Łotwę

Łotwa, tak jak Polska, jest członkiem UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, dlatego w trakcie podróży musisz mieć ze sobą jedynie dowód osobisty. Dokument musi jednak być waży co najmniej 3 miesiące, licząc od daty powrotu do Polski. Przebywając na Łotwie dłużej niż 90 dni, każdy z podróżnych podlega obowiązkowi meldunkowemu.

Pogoda w Rydze

Łotwa charakteryzuje się ciepłym sezonem letnim oraz stosunkowo łagodną wiosną i jesienią. W sezonie zimowym temperatury mogą spać bardzo nisko, a opady śniegu są przewidywane od listopada do końca lutego. Opady deszczu rozkładają się równomiernie przez cały rok.

Ceny w Rydze

Ceny w Rydze są podobne do każdego większego polskiego miasta. W centrum zjesz zarówno za 5 euro, jak i za 20. W mieście jest bardzo dużo fast foodów, pizzerii, chińskich restauracji itp. Walutą jest euro, co oznacza, że przed podróżą musimy odwiedzić kantor.

Zakwaterowanie w Rydze

Ceny zakwaterowania oraz odległość hoteli od centrum możesz sprawdzić na Flipo.pl w zakładce “hotele”. Miasto ma szeroki wybór zakwaterowania, od tanich hosteli po 5-gwiazdkowe hotele. Najtańsze oferują swoje usługi za 12 euro za noc od osoby.

Aby zwiedzić okolice Rygi, a nie samo miasto, polecamy wynająć samochód. Ceny sprawdzisz w zakładce “samochody”.

Aktualny czas w Rydze

W Rydze jest o 1 godzinę później niż w Polsce.

Miejsca, które polecamy zobaczyć w Rydze

10 ciekawostek o Łotwie

1
Najwyższy szczyt Łotwy ma 328 metrów.
2
Połowę terenów Łotwy tworzą naturalne ekosystemów, które nadal pozostają w dużej mierze nietknięte przez cywilizację.
3
Najszersze wodospady Europy, Ventas Rumba, znajdują się na Łotwie.
4
Jaskinia Gutmana jest najwyższą ze wszystkich jaskiń w krajach bałtyckich.
5
Łotysze kochają muzykę, zarówno klasyczną, jak i popularną. Dzieci dostają swoje pierwsze instrumenty muzyczne wkrótce po urodzeniu.
6
Stare miasto Rygi jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
7
W Łotwie są 4 parki narodowe.
8
Półwysep Kolka to miejsce, w którym spotykają się dwa morza. Latem można tam spotkać wielu surferów.
9
W pobliżu Rygi znajduje się piękna piaszczysta plaża Jurmała, która jest bardzo popularna wśród mieszkańców.
10
Łotysze mają bardzo specyficzne festiwale. Co cztery lata odbywa się impreza, na której śpiewają i tańczą tylko dzieci, a rok później osobno dorośli.
Czy ten artykuł jest pomocny?