Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Czechy

Oferty lotów do Czech

Ciekawostki o Czechach

Wakacje w Czechach, tak samo jak na Słowacji, to świetny pomysł. Nie ma znaczenia, czy zdecydujecie się odwiedzić Morawy, „miasto stu wież” – czyli Pragę, czy lubicie górskie wyprawy, chcecie odpocząć w Karlowych Warach lub poznać historię Czeskiego Krumlova. Republika Czeska jest bardzo różnorodna i co roku cieszy się ogromną liczbą turystów z Polski.

Wielką zasługę w tak dużej popularności tego miejsca ma z pewnością Praga. To miasto, które nie potrzebuje żadnej broszury reklamowej, która miałaby za zadanie przyciągać odwiedzających. Miasto z ponad tysiącletnią historią, przyciąga turystów jak magnes. A przecież przed 30-stoma laty, była ona jedną wielką niewiadomą dla całego bloku zachodniego. Teraz jednak jest to już wręcz naturalne, że regularnie trafia do pierwszej dziesiątki najlepszych miejsc na świecie, w najlepszych rankingach turystycznych. Brukowane uliczki, starodawne kościoły, ukryte i tajemnicze ogrody i urocze zakątki – legendarne miasto stu wież, fascynuje swoją historią na każdym rogu. Możliwości atrakcji występujących tutaj są praktycznie niewyczerpalne.

Tanie loty do Pragi

Tanie loty do Pragi można zarezerwować z wielu miast w Polsce. Bezpośrednie loty do Pragi z Warszawy są oferowane przez LOT Polish Airlines oraz Czech Airlines. Z jedną przesiadką dolecicie do Pragi z Warszawy z linią lotniczą Lufthansa, Brussels Airlines lub Air France. Bezpośrednie loty do Pragi z niskobudżetowym przewoźnikiem Ryanair odbywają się z Krakowa.

Najtańsze oferty lotów, które każdego dnia aktualizujemy, znajdziecie na Flipo w zakładceOferty specjalne. Często znajdziecie tam loty do Pragi, także polecamy zaglądać i korzystać ze świetnych cenowych okazji.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Czechach

Praga

Przepiękna, historyczna i tajemnicza. Oto krótki opis Pragi, miasta koronacji czeskich królów, położonego nad brzegami Wełtawy. Dawna stolica alchemii, kryje wiele tajemnic, zgromadzonych podczas swojej ponad tysiącletniej historii.

Tajemnicze żydowskie getto, nawiedzony Golem, legendarny Praski Zegar Astronomiczny i dwie z najpiękniejszych bibliotek na świecie, ukrywających cenne globusy astrologiczne. Legendarne „miasto stu wież” fascynuje historią na każdym rogu. Brukowane uliczki, starodawne kościoły, ukryte i tajemnicze ogrody i urokliwe zakątki. Możliwości odkrywania Pragi po prostu nie można wyczerpać.

Praga jest również bardzo popularna wśród Polaków, którzy odwiedzają ją głównie pociągami, autobusami oraz samochodami. Możecie jednak skorzystać również z transportu lotniczego. Bezpośrednie loty do Pragi z Warszawy są oferowane przez LOT Polish Airlines oraz Czech Airlines. Z jedną przesiadką dolecicie do Pragi z Warszawy z linią lotniczą Lufthansa, Brussels Airlines lub Air France. Bezpośrednie loty do Pragi z niskobudżetowym przewoźnikiem Ryanair odbywają się z Krakowa. Bezpośredni lot z polskich miast trwa około godzinę. Głównym lotniskiem w Pradze jest lotnisko Václava Havla.

Najtańsze oferty lotów, które każdego dnia aktualizujemy, znajdziecie na Flipo w zakładceOferty specjalne. Często znajdziecie tam loty do Pragi, także polecamy zaglądać i korzystać ze świetnych cenowych okazji.

Przydatne info o Republice Czeskiej

Dokumenty podróżne do Republiki Czeskiej

Polacy mogą wjechać do Czech z ważnym paszportem lub dowodem osobistym. Dokumenty muszą być ważne po opuszczeniu kraju. Dzięki strefie Schengen i zniesieniu kontroli granicznej, najprawdopodobniej płynnie, bezproblemowo i szybko dostaniecie się na teren Czech.

Pogoda w Pradze

Republika Czeska leży w strefie klimatu kontynentalnego, więc lato jest tutaj gorące, a zima mroźna. Najcieplejszym miesiącem w roku jest lipiec, ze średnią temperaturą wynoszącą 18 °C, która może wzrosnąć do temperatury powyżej 25-30 °C w ciągu dnia. Natomiast najzimniejszym miesiącem jest styczeń z temperaturą -1 °C, która może spaść nawet do -15 °C.

Kiedy jest więc najlepszy czas na wizytę w Czechach? Magiczna Praga przyciąga turystów przez cały rok. Jednak od końca marca do końca września pogoda jest tutaj idealna. Jednak w lecie spodziewajcie się wysokich cen turystycznych.

Ceny w Republice Czeskiej

Walutą używaną w Czechach jest korona czeska. Można ją wymienić na dowolną walutę krajową, w wielu dostępnych kantorach - zarówno w Polsce, jak i w Czechach.

Hotele w Czechach

Szukasz zakwaterowania w Czechach? Możesz znaleźć zakwaterowanie za zaledwie 80 PLN. Cenę i lokalizację zakwaterowania możesz sprawdzić na Flipo, gdzie możesz wykonać również rezerwację zakwaterowania.

Transport w Republice Czeskiej

Podczas podróży taksówkami w Pradze poleca się wcześniejsze uzgodnienie przybliżonej opłaty. Jazdę po mieście samochodem polecamy bardziej doświadczonym kierowcom, ponieważ może być dość stresująca z powodu dużego ruchu i braku miejsc parkingowych.

Wynajem samochodu w Czechach jest świetną opcją, ponieważ możecie dowolnie zaplanować swój pobyt w tym kraju i zwiedzić go wzdłuż i wszerz w ciągu kilku dni. Warto wynająć samochód na stronie Flipo w zakładce Samochody.

Aktualny czas w Pradze

W Pradze jest taka sama godzina jak w Polsce. Znajdujemy się w tej samej strefie czasowej.

Co warto zobaczyć w Czechach

10 ciekawostek i faktów o Republice Czeskiej

1
Czesi piją najwięcej piwa na świecie, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
2
Republika Czeska ma do 6 międzynarodowych portów lotniczych. Port lotniczy w Pradze wkrótce zostanie rozbudowany.
3
Śruba napędowa, nylon, soczewki kontaktowe. Wszystko to zostało wymyślone przez Czechów.
4
Czesi już kilkakrotnie zdobyli pierwsze miejsce w naszym rodzimym rankingu dla najbardziej lubianego przez Polaków narodu.
5
Była sekretarz stanu USA Madeleine Albright urodziła się 15 maja 1937 r. W Pradze.
6
Zegar astronomiczny na Starym Mieście w Pradze, pochodzi z XV wieku i jest jednym z najstarszych zegarów astronomicznych w Europie.
7
Most Karola jest najstarszym zachowanym mostem w Pradze i jednym z najstarszych w Europie.
8
Czesi są znanymi ateistami. Według badań są one jednym z najmniej religijnych krajów na świecie.
9
Uniwersytet Karola w Pradze został założony w 1348 roku i jest jednym z najstarszych na świecie.
10
Międzynarodowe słowo ROBOT jest czeskiego pochodzenia! Po raz pierwszy użył go czeski pisarz Karel Čapek w 1920 roku, w swojej sztuce R.U.R.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)