Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Wyspy Cooka

Oferty lotów do Miasta Rarotonga

Ciekawostki o Mieście Rarotonga

Odkryto je po raz pierwszy około roku 1000 przez Tahitańczyków, szukających nowego miejsca do życia. Znaleźli przepiękne laguny, białe piaszczyste plaże i egzotyczną faunę i florę. A właśnie przyroda jest tym, co z Wyspa Cooka zapamiętacie na całe życie i bez pamięci się w niej zakochacie. Jest bardzo prawdopodobne, że przeżyjecie tutaj najlepsze wakacje swojego życia.

Wspaniałe Wyspy Cooka tworzy około piętnaście mniejszych i większych wysp znajdujących się na Pacyfiku. Większe ilości tutejszych mieszkańców, turystów, ale także lepsze usługi oferują najbardziej wysunięte na południe wyspy. Ten bilet zabierze Cię na międzynarodowe lotnisko w stolicy Avarua, położone na wyspie Rarotonga. Stamtąd możesz swobodnie przenieść się na wymarzoną wyspę, ale możesz także zatrzymać się na wyspie Rarotonga, gdzie znajdziesz największe i najbardziej luksusowe kurorty.

Dlaczego warto wybrać się na Wyspy Cooka? Na przykład dlatego, że możecie tam znaleźć swoją ulubioną plażę i nie spotkać na niej żadnego innego turysty. Możecie także wynająć sobie łódź i wybrać się na jedną spośród mniejszych, niezamieszkanych wysp. Ludzie bardzo chętnie spędzają czas na Wyspach Cooka również dlatego, że jest tutaj wspaniały podmorski świat i są doskonałe warunki do nurkowania. Obywatele wysp są niezwykle przyjacielscy i pomocni (podobnie jak obywatele Nowej Zelandii) i żyje się tutaj w bardzo przyjaznej i pozytywnej atmosferze. Ludzie nigdzie się nie spieszą, a sklepy są otwierane na jedynie kilka godzin dziennie.

Połączenia lotnicze pomiędzy pojedynczymi wyspami zapewnia lokalny przewoźnik Air Rarotonga. Avarua znajdująca się na wyspie Rarotonga, to stolica całych Wysp Cooka, która właściwie bardziej przypomina wioskę. Rarotonga jest główną wyspą, na której mieszka zdecydowana większość ludności kraju, z pięknymi plażami i przyrodą jak z tropikalnego raju. Aitutaki jest podobno jedną z najpiękniejszych wysp na południowym Pacyfiku.

Jeśli uwielbiacie sushi i z przyjemnością próbujecie nowych potraw, Wyspy Cooka mają Wam wiele do zaoferowania. Charakterystycznym produktem używanym w tutejszej gastronomii jest rori, czyli coś w stylu morskiego odpowiednika ogórka, które używane jest w kuchni na zimno oraz na ciepło. Ciekawą potrawą jest ika, która przygotowywana jest z surowej ryby. W odróżnieniu od sushi nie jest zawinięta w ryż, ale jest pokropiona sokiem z cytryny i następnie podawana z cebulką i kokosowym kremem.

Szukacie taniego biletu na Wyspy Cooka? Z naszych stron nie będzie to zbyt łatwe. Możecie zarezerwować sobie bilety lotnicze z Warszawy, lecz bardzo popularne wśród turystów jest również korzystanie z bardziej odległych lotnisk, na przykład z lotniska w Berlinie lub Londynie. Dla wielu podróżujących największe znaczenie ma cena biletu, inni zaś wyszukują komfortowych usług na pokładzie samolotu i odpowiednio dobranych czasów odlotów oraz przylotów.

Loty bezpośrednie na Wyspy Cooka z naszych stron nie istnieją. Jednak bardzo komfortowo można polecieć z dwiema przesiadkami z Warszawy świetną linią lotniczą Qatar Airways. Z Wiednia na Wyspy Cooka polecicie z jedną przesiadką z przewoźnikiem Austrian Airlines + Air New Zeland. Przyloty najczęściej odbywają się na lotnisko Rarotonga, czyli do największego portu lotniczego Wysp Cooka. Port lotniczy w Rarotonga znajduje się w stolicy o nazwie Avarua.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Wyspach Cooka

Wiza na Wyspy Cooka

Wyspy Cooka to terytorium stowarzyszone Nowej Zelandii. Przy wyjazdach do terytoriów stowarzyszonych nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy udają się na Wyspy Cooka na okres do 31 dni (również w przypadku Niue i Tokelau). Potrzebne jest posiadanie jedynie ważnego paszportu oraz powrotnego biletu lotniczego. Pobyt na wyspach można przedłużyć do 6 miesięcy (opłaty za przedłużenie pobytu to koszt mniejszy bądź równy 120 NZD).

Pogoda na Wyspach Cooka

Pogoda na Wyspach Cooka przez cały rok jest bardzo tropikalna. Jedyny okres czasu, w którym możecie się spotkać z większą ilością opadów deszczu to okres, kiedy w Polsce panuje najmroźniejsza zima.

Ceny na Wyspach Cooka

Oficjalną walutą w Nowej Zelandii są dolary nowozelandzkie. Przed podróżą jest możliwość wymiany tej walutyw Polsce. Jednak nie w każdym punkcie wymiany walut. Kolejną opcją jest przywiezienie na Wyspy Cooka dolarów amerykańskich, a następnie wymiana pieniędzy na dolary nowozelandzkie na lotnisku lub w kantorze w mieście lub obszarze turystycznym.

Szukacie dobrego hotelu na Wyspach Cooka? Lub raczej apartamentu? Duży wybór hoteli i apartamentów możecie sobie sprawdzić, porównać i zarezerwować na Flipo w zakładce Hotele.

Na Wyspach Cooka znajduje się wiele miejsc noclegowych, które można znaleźć w ostatniej chwili. Jeśli chodzi o lokalizację zakwaterowania na każdej wyspie, ze względu na ich rozmiar jest to zasadniczo obojętne – w większości przypadków hotel wyśle po Was taksówkę, która dowiezie Was bezpośrednio do miejsca Waszego wypoczynku na Wyspach Cooka.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Wyspy Cooka

Na Wyspy Cooka nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia.

Aktualny czas na Wyspach Cooka

Na Wyspach Cooka jest o 10 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć na Wyspach Cooka

10 faktów o Wyspach Cooka

1
Wyspy Cooka nie są niezależnym krajem. Nie znajdziecie ich w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wszyscy obywatele Wysp Cooka mają obywatelstwo Nowozelandzkie.
2
Wyspy Cooka składają się z 15 wysp, rozłożonych na 2,2 miliona kilometrów kwadratowych powierzchni wodnej. Powierzchnia lądu wynosi jednak tylko 240 km².
3
Ludzie osiedlili się na Wyspach Cooka po raz pierwszy w VI wieku naszej ery. Wyspy zostały zasiedlone przez lud Tahiti.
4
Cook nie nazwał wysp swoim imieniem. Nazwa ta wywodzi się z rosyjskich map z 1820 r., na których wyspy zostały nazwane na cześć słynnego brytyjskiego kapitana.
5
Wyspy Cooka mówi się po angielsku i w języku maoryskim. Stosuje się także kilka innych lokalnych języków i dialektów.
6
Flaga Wysp Cooka wyraźnie podkreśla przeszłość wysp. Znajdziesz na niej brytyjską flagę.
7
Turystyka odgrywa ważną rolę w życiu ludzi na Wyspach Cooka. Na wyspy przyjeżdża większa ilość turystów, od liczby ludności je zamieszkującej.
8
Hiszpańskie statki dotarły do Wysp Cooka w XVI wieku. Wyspy jednak niespecjalnie ich interesowały. Kapitan James Cook, którego imieniem nazwane zostały wyspy, przybył w to miejsce pod koniec XVIII wieku.
9
Chociaż populacja Wysp Cooka jest niewielka, jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie.
10
Wyspy Cooka są krajem chrześcijańskim.
Czy ten artykuł jest pomocny?