Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Preveza

Oferty lotów do Miasta Preveza / Lefkas

Ciekawostki o Mieście Preveza / Lefkas

Preveza to malownicze miasteczko rybackie w Grecji, położone około 410 kilometrów od Aten. Miasto i jego główny port znajdują się w Zatoce Amvrakikos.

Preveza ma bardzo bogatą historię. Ten region zawsze był pewnego rodzaju skrzyżowaniem lądu z morzem i wschodu z zachodem. Jest to region bogaty w naturalne piękno, nietknięty przez czas, z bogatym dziedzictwem i z wielkim potencjałem na przyszłość.

Preveza oferuje swoim gościom piękne plaże, choć pełni ona raczej rolę punktu przesiadkowego dla pobliskich kurortów nadmorskich. Miasto posiada także międzynarodowe lotnisko, które obsługuje również popularną wakacyjną wyspę Lefkada.

Tanie loty do Prevezy można zarezerwować odlatując z Warszawy do Bukaresztu z tanią linią lotniczą Wizzair, a następnie przesiąść się na samolot do Prevezy w Korfu. Dobrym pomysłem jest również lot do Wiednia, a następnie wykorzystanie bezpośredniego lotu do Prevezy z linią lotniczą Laudamotion, które funkcjonuje tutaj od 2020 roku.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Grecji

Dokumenty podróżne do Grecji

Nie potrzebujesz wizy, aby wjechać do Grecji. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego możesz podróżować do Grecji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Pogoda w Grecji

Grecja ma typową śródziemnomorską pogodę. Najgorętszym miesiącem jest tutaj sierpień, ze średnią temperaturą wynoszącą około 29 °C. Natomiast najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą około 10 °C. Deszcz najczęściej pada w grudniu, ze średnią opadów na poziomie do 97,60 mm deszczu.

Kiedy więc wakacje w Grecji są właściwym wyborem? Latem w Grecji jest wielu turystów, a temperatura często wzrasta powyżej 35 °C. Idealny czas na wizytę to zatem okres od marca do maja oraz od września do października, kiedy zwykle jest jeszcze słonecznie i ciepło.

Ceny w Grecji

Narodową walutą jest euro, przed podróżą musicie więc wymienić pieniądze. Możecie zrobić to w kantorze na terenie Polski lub bezpośrednio na wyspie, również na lotnisku.

Zakwaterowanie na wyspie oferuje szerokie możliwości - od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Jest możliwość znalezienia tutaj noclegu nawet za 20-30 EUR za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcecie być prawdziwym panem własnego czasu, polecamy wypożyczenie sobie auta. Auto jest najlepszym sposobem transportu na wyspie. Auto polecamy wypożyczyć sobie bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Grecji

Grecja nie wymaga od odwiedzających kraj żadnych dodatkowych szczepień. Podczas gorących letnich miesięcy należy chronić się przed upałami i pamiętać o nawodnieniu. Chociaż woda z publicznego wodociągu jest pitna, polecamy pić wodę butelkowaną.

Aktualny czas w Grecji

W Grecji jest o godzinę więcej niż w Polsce. Przesuwamy więc czas na zegarkach o jedną godzinę do przodu.

Najlepsze atrakcje i miejsca w Prevezie

10 ciekawostek i faktów o Grecji

1
Grecy mają najwięcej muzeów archeologicznych na świecie.
2
Grecja jest jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie.
3
Trzynastometrowy posąg boga Zeusa, który należy do 7 cudów świata, zachował się jedynie w dokumentach.
4
Liczba linii na greckiej fladze jest zgodny z liczbą liter w słowie „eleftheria”, co oznacza słowo „wolność”.
5
Najbardziej typowym greckim słodkim przysmakiem jest chałwa, nazywana salonikos, która produkowana jest z mielonego sezamu.
6
Igrzyska Olimpijskie to zawody sportowe, które odbywały się w Starożytnej Olimpii raz na 4 lub 5 lat na cześć boga Zeusa.
7
Do Grecji należy około 2000 wysp, a 170 z nich jest zamieszkanych przez ludzi. Największą wyspą jest Kreta.
8
Grecką wyspę Lesbos wyszukują pary lesbijek. Nazwa potoczna tej orientacji seksualnej wzięła się właśnie od nazwy greckiej wyspy.
9
Grecka drachma była najstarszą walutą na świecie (miała 2650 lat) przed wprowadzeniem w Grecji euro w 2002 roku.
10
Na pierwszym miejscu u Greków jest rodzina, która jest nierozerwalna. Dzieci żyją ze swoimi rodzicami często również wtedy, kiedy dorosną z całą swoją rodziną.
Czy ten artykuł jest pomocny?