Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ponta Delgada (Azory)

Oferty lotów do Miasta Ponta Delgada

Ciekawostki o Mieście Ponta Delgada

Czy przyciągają Cię piękne, ale oryginalne i niezwykłe miejsca? Czy chcesz uniknąć tłumów turystów i nie chcesz podróżować przez pół świata? Odpowiedzią na Twoje potrzeby są Azory. Miejscowi nazywają je Hawajami Atlantyku.

Jest to dziewięć wysp położonych 1300 kilometrów od stałego lądu terytorium Portugalii. Na szczęście czarny kolor piasku, ciemne wulkaniczne klify i zniszczone przez pogodę plaże Atlantyku, nie przyciągają każdego, i dlatego to wyjątkowe miejsce nie zna takiego terminu jak turystyka masowa.

Jeśli lubisz piesze wędrówki, pływanie i spokój od zatłoczonych miast, to z czystym sumieniem polecamy Ci Azory. Jest to miejsce, w którym możesz obserwować życie wielorybów, wybierać się rejsy wycieczkowe, wspinać się po wspaniałych wulkanicznych wzgórzach, odkrywać kaniony, surfować i uprawiać wszystkie sporty wodne, które istnieją na świecie. Przez chwilę zapomnisz, że wciąż jesteś w Europie.

Tanie loty na Azory najczęściej rezerwuje się z Warszawy. Z naszego kraju nie ma bezpośrednich lotów na Azory, ale latanie z jedną przesiadką w Lizbonie jest w porządku, dzięki linii lotniczej TAP Air Portugal. Międzynarodowe lotnisko znajduje się w Ponta Delgada.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o wyspach Azory

Dokumenty podróżne do Portugalii

Portugalia jest członkiem Unii Europejskiej dlatego Polacy mogą korzystać z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Dokument uprawniający do podróży bez wizy, wjazdu i pobytu (niezależnie od celu) do maksymalnie 90-ciu dni na terytorium Republiki Portugalskiej to aktualny paszport lub też dowód osobisty.

Pogoda na Azorach

Portugalia położona w południowo-zachodniej części kontynentu europejskiego, obmywana przez Ocean Atlantycki, to kraj, w którym można spędzić piękne słoneczne wakacje nad morzem przez praktycznie cały rok. Obszary przybrzeżne Portugalii mają klimat śródziemnomorski, z ciepłymi latami. Nie są jednak narażone na ekstremalne upały z powodu umiarkowanej bryzy pochodzącej z Oceanu Atlantyckiego. Zimy są tutaj łagodne i przynoszą opady deszczu. Na pogodę znacząco wpływa na Prąd Zatokowy, Ocean Atlantycki i Morze Śródziemne.

Azory mają łagodny, bardzo przyjemny i wilgotny klimat. Należą do subtropikalnych wysp, o których mówi się, że pomimo położenia na Oceanie Atlantyckim, mają stabilną wiosenną pogodę, a dzienne temperatury wahają się w granicach 20 stopni Celsjusza. Azory są zatem słusznie nazywane wyspami wiecznej wiosny.

Ceny na wyspach Azory

Narodową walutą jest euro. Pieniądze należy więc wymienić sobie przed wyjazdem w kantorze w Polsce, lub też w kantorze na miejscu.

Szukasz hotelu w Ponta Delgada? Zakwaterowanie znajdziecie tutaj już od 80 PLN za noc za osobę. Ceny i położenie zakwaterowania możecie sprawdzić sobie i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli decydujecie się na zwiedzanie okolicy miasta autem, polecamy Wam wypożyczyć auto bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Samochody.

Aktualny czas na Azorach

Na wyspach Azory są 2 godziny mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć na Azorach

10 ciekawostek i faktów o Azorach

1
Są wyspami pochodzenia wulkanicznego oraz częścią środkowej części Atlantyku, a także najdłuższego pasma górskiego na Ziemi znajdującego się w głębinach Atlantyku.
2
Azory należą do tzw. najbardziej oddalonych regionów Unii Europejskiej.
3
Prawie wszystkie zwierzęta znajdujące się dziś na wyspach, zostały sprowadzone przez Portugalczyków.
4
Tutejsi wykorzystują ciepło ziemi, aby przygotować danie o nazwie cozido nas caldeiras. Jest to mieszanka kilku rodzajów mięsa i warzyw, które gotuje się przez około 7 godzin, przy użyciu energii geotermalnej.
5
Azory są jednymi z najlepszych miejsc do oglądania delfinów i wielorybów nie tylko w Europie, ale i na całym świecie
6
Każda z dziewięciu głównych wysp Azorów oprócz oficjalnej nazwy, ma swój własny pseudonim.
7
Azory mają prezydenta i stolicę, ale formalnie podlegają Portugalii.
8
Na Azorach można znaleźć najstarszą, a także jedyną plantację herbaty w Europie.
9
Od 1989 roku hotel Monte Palace z 88 pokojami, restauracją, klubem nocnym, fryzjerem i własnym bankiem nie przyjmuje gości. To zrujnowana atrakcja.
10
Wulkan Sete Cidades jest jednym z najpiękniejszych miejsc na całych Azorach. Jest to prawdopodobnie najbardziej aktywny wulkan w okolicy, którego szczyt ma kalderę o szerokości 5 km, a ściany krańcowe mają wysokość ponad 500 metrów.
Czy ten artykuł jest pomocny?