Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kamczatka

Oferty lotów do Pietropawłowsk Kamczacki

Ciekawostki o Pietropawłowsk Kamczacki

29 aktywnych wulkanów, prawdopodobnie najwięcej dzikich niedźwiedzi i niesamowite miejsca na spacer. Jeżeli już wspominamy o aktywnych wulkanach to świetnym przeżyciem jest obserwowanie wyciekającej lawy z jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie – Ploskij Tolbacik. Jeśli szukacie sposobu na aktywne spędzenie czasu z odrobiną adrenaliny, to znaleźliście doskonałe miejsce na tego typu wakacje. Kamczatka jest uważana za drogie miejsce na wakacje, ale jest to gwarancja tego, że doświadczenia, wędrówki i wycieczki są tam spektakularne.

Właściwie to praktycznie wszystkie wycieczki na Kamczatce celują do bardzo odizolowanych i odległych miejsc. Przykładowo do słynnej doliny gejzerów możecie dostać się jedynie helikopterem! Jeżeli więc masz duszę podróżnika i kochasz przygody, Kamczatka jest idealnym miejscem do realizacji swoich turystycznych marzeń.

Bilety na Kamczatkę z Warszawy możecie zarezerwować z jedną przesiadką w Moskwie, dzięki linii lotniczej Aeroflot. Loty bezpośrednie z naszych stron niestety nie istnieją. Czekają Was około 2 godziny lotu do stolicy Rosji, skąd w czasie około 8 godzin dostaniecie się na lotnisko Petropavlovsk Kamchatskiy Jelizovo.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Kamczatce

Wiza do Rosji

Polscy obywatele do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej powinni posiadać ważną wizę. Paszport musi być aktualny minimum 6 miesięcy po dacie opuszczenia terytorium Rosji. Przy wjeździe na teren Federacji Rosyjskiej nie musicie okazywać biletu powrotnego, ani określonej kwoty pieniędzy, jaką dysponujecie.

Na granicy należy obowiązkowo wypełnić kartę migracyjną, która jest podstawą do zameldowania w miejscu pobytu. Jeżeli zgubicie kartę migracyjną, ten fakt należy zgłosić w ciągu trzech dni w najbliższym urzędzie migracyjnym, aby wyrobić jej duplikat.

Polacy, którzy w trakcie pobytu w Federacji Rosyjskiej utracili dokumenty, mogą wyjechać z kraju na podstawie nowych dokumentów. Nowe dokumenty muszą zostać wydane przez urząd konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne, bez obowiązku uzyskania wiz.

Odbiór nowego dokumentu paszportowego (nie dotyczy paszportów krótkoterminowych) wiąże się z koniecznością uzyskania wizy rosyjskiej do nowego dokumentu. Należy w tym celu złożyć pisemny wniosek osoby lub instytucji zapraszającej. Po więcej informacji polecamy skontaktować się z przedstawicielami Służby Migracyjnej MSW FR.

Polacy podróżujący tranzytem przez terytorium Rosji muszą posiadać ważną rosyjską wizę tranzytową. Wiza tranzytowa jest wystawiana na czas 10-ciu dni.

Z obowiązku posiadania wizy zwolnieni są pasażerowie którzy podróżują samolotem, przelatując tranzytem przez terytorium Rosji i posiadają dokumenty uprawniające ich do wjazdu do państwa docelowego, wraz z biletem lotniczym, z potwierdzoną datą wylotu z przesiadkowego portu lotniczego na terytorium Rosji w ciągu 24 godzin od chwili przybycia. Osoby te mogą przebywać jedynie na terytorium portu lotniczego. Mogą je opuścić jedynie ze stosownym zezwoleniem właściwych służb migracyjnych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Rosja.

Pogoda na Kamczatce

Najlepszy czas na wizytę na Kamczatce to okres od czerwca do września. Bądźcie przygotowani na to, że pogoda w tym regionie jest bardzo zmienna. Przygotujcie się także na ogromną ilość komarów. Dobrze byłoby mieć moskitiery, rzeczy z długimi rękawami i nogawkami oraz dobry środek odstraszający komary. Nigdy nie poruszajcie się po lasach bez doświadczonego przewodnika. Jeśli w planach macie trekking, trzeba uważać na ogromną ilość niedźwiedzi w tamtejszych lasach.

Na Kamczatce zimy są bardzo mroźne. W maju jest tutaj nadal dziesięć metrów śniegu, a pierwszy śnieg spada już w październiku. Temperatury wynoszą zazwyczaj około -30 ° C.

Ceny w Rosji

Narodową walutą w Rosji jest rubel, a jego oznaczenie to MKD. Wymiana pieniędzy nie powinna być problemem, gdziekolwiek będziecie się znajdować. Niektóre restauracje i sklepy tolerują również zapłatę w euro. Pieniądze najlepiej jest wymienić w banku lub kantorze. Uważajcie na oszustów, którzy wymieniają pieniądze bezpośrednio na ulicy. Jeżeli wybieracie się do Soczi, pieniądze z pewnością dobrze będzie wymienić już w Moskwie. W mieście są oczywiście banki, ale kursy mogą być mniej korzystne do wymiany.

Tanie hotele w Soczi

Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele. Miasto ma szeroką ofertę różnego standardu zakwaterowania - od bardzo tanich hosteli do luksusowych hoteli, ponieważ do Rosji lubi podróżować śmietanka towarzyska. Za jedną noc dla jednej osoby zapłacicie w Soczi najtaniej 80 PLN.

Jeżeli będziecie zainteresowani zwiedzeniem Soczi bardziej komfortowo, lub zwiedzeniem Rosji, auto możecie sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody. Można tam porównać sobie ceny samochodów z różnych wypożyczalni.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Rosji

Według informacji Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Rosji występuje zagrożenie AIDS, gruźlicą oraz chorobami układu pokarmowego (szczególnie na prowincji). Odnotowano ogniska występowania ptasiej grypy. Zalecane szczepienia: przeciwko gruźlicy, żółtaczce typu A i B, dyfterytowi, tężcowi, oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.

Między Polską a Rosją obowiązuje umowa gwarantująca wzajemną bezpłatną pomoc medyczną w przypadku nagłych wypadków i zachorowań. W razie konieczności dłuższego leczenia i wykonywania skomplikowanych zabiegów trzeba liczyć się z koniecznością pokrycia ich kosztów oraz zakupu drogich lekarstw i preparatów. Polecamy zatem wykupienie sobie do podróży ubezpieczenia.

Aktualny czas na Kamczatce

Na Kamczatce jest 10 godzin więcej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć na Kamczatce

10 ciekawostek i faktów o Rosji

1
Powierzchnia Rosji to 17,1 milionów km2, w przypadku planety Pluton jest to 16,6 km2. Aż 70 % powierzchni Rosji tworzy Syberia.
2
Populacja Rosji każdego roku maleje. Od 1993 roku spadła o 6,6 milionów ludzi, co jest naprawdę wysoką liczbą. Być może odpowiada za to niższa liczba mężczyzn, ponieważ kobiet w Rosji jest aż o 10 milionów więcej.
3
Nigdy w Rosji nie kąpcie się w jeziorze Karachay. Jest ono wysoko radioaktywne. Już tylko zwyczajne stanie przy jego brzegu potrafi Was “wzbogacić” o 600 rentgenowych jednostek w godzinę.
4
Rosjanie sprzedali Alaskę praktycznie za darmo. Konkretnie chodzi o 7.2 miliona dolarów. Za jeden akr (4047 km2) policzyli sobie jedynie 2 centy.
5
Największa restauracja McDonalds nie znajduje się w Ameryce, ale w Moskwie.
6
Alkohol w Rosji jest bardzo popularny. Ukazuje to smutna statystyka. 15,1 litrów czystego alkoholu rocznie na jedną osobę, przy czym badania zostały przeprowadzone na obywatelach w wieku od 15 lat.
7
Bardzo wysoka miara korupcji. Statystycznie aż 50% rosyjskich policjantów bierze łapówki.
8
Mroźna zima daje tu o sobie zapomnieć nie tylko za pomocą alkoholu, ale również gorącej herbaty. Rosjanie piją aż 3,5 razy więcej herbaty od Anglików.
9
Jeżeli doszłoby do kolejnego konfliktu formatu światowego, przeciwnicy Rosji powinni brać pod uwagę fakt, że Rosja posiada ponad 7000 głowic jądrowych.
10
Piwo nie było w Rosji uważane za napój alkoholowy do 2013 roku.
Czy ten artykuł jest pomocny?