Tanie bilety lotnicze Kamczatka
Oferty lotów do Pietropawłowsk Kamczacki
Ciekawostki o Pietropawłowsk Kamczacki
29 aktywnych wulkanów, prawdopodobnie najwięcej dzikich niedźwiedzi i niesamowite miejsca na spacer. Jeżeli już wspominamy o aktywnych wulkanach to świetnym przeżyciem jest obserwowanie wyciekającej lawy z jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie – Ploskij Tolbacik. Jeśli szukacie sposobu na aktywne spędzenie czasu z odrobiną adrenaliny, to znaleźliście doskonałe miejsce na tego typu wakacje. Kamczatka jest uważana za drogie miejsce na wakacje, ale jest to gwarancja tego, że doświadczenia, wędrówki i wycieczki są tam spektakularne.
Właściwie to praktycznie wszystkie wycieczki na Kamczatce celują do bardzo odizolowanych i odległych miejsc. Przykładowo do słynnej doliny gejzerów możecie dostać się jedynie helikopterem! Jeżeli więc masz duszę podróżnika i kochasz przygody, Kamczatka jest idealnym miejscem do realizacji swoich turystycznych marzeń.
Bilety na Kamczatkę z Warszawy możecie zarezerwować z jedną przesiadką w Moskwie, dzięki linii lotniczej Aeroflot. Loty bezpośrednie z naszych stron niestety nie istnieją. Czekają Was około 2 godziny lotu do stolicy Rosji, skąd w czasie około 8 godzin dostaniecie się na lotnisko Petropavlovsk Kamchatskiy Jelizovo.
Przydatne info o Kamczatce
Wiza do Rosji
Polscy obywatele do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej powinni posiadać ważną wizę. Paszport musi być aktualny minimum 6 miesięcy po dacie opuszczenia terytorium Rosji. Przy wjeździe na teren Federacji Rosyjskiej nie musicie okazywać biletu powrotnego, ani określonej kwoty pieniędzy, jaką dysponujecie.
Na granicy należy obowiązkowo wypełnić kartę migracyjną, która jest podstawą do zameldowania w miejscu pobytu. Jeżeli zgubicie kartę migracyjną, ten fakt należy zgłosić w ciągu trzech dni w najbliższym urzędzie migracyjnym, aby wyrobić jej duplikat.
Polacy, którzy w trakcie pobytu w Federacji Rosyjskiej utracili dokumenty, mogą wyjechać z kraju na podstawie nowych dokumentów. Nowe dokumenty muszą zostać wydane przez urząd konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne, bez obowiązku uzyskania wiz.
Odbiór nowego dokumentu paszportowego (nie dotyczy paszportów krótkoterminowych) wiąże się z koniecznością uzyskania wizy rosyjskiej do nowego dokumentu. Należy w tym celu złożyć pisemny wniosek osoby lub instytucji zapraszającej. Po więcej informacji polecamy skontaktować się z przedstawicielami Służby Migracyjnej MSW FR.
Polacy podróżujący tranzytem przez terytorium Rosji muszą posiadać ważną rosyjską wizę tranzytową. Wiza tranzytowa jest wystawiana na czas 10-ciu dni.
Z obowiązku posiadania wizy zwolnieni są pasażerowie którzy podróżują samolotem, przelatując tranzytem przez terytorium Rosji i posiadają dokumenty uprawniające ich do wjazdu do państwa docelowego, wraz z biletem lotniczym, z potwierdzoną datą wylotu z przesiadkowego portu lotniczego na terytorium Rosji w ciągu 24 godzin od chwili przybycia. Osoby te mogą przebywać jedynie na terytorium portu lotniczego. Mogą je opuścić jedynie ze stosownym zezwoleniem właściwych służb migracyjnych.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Rosja.
Pogoda na Kamczatce
Najlepszy czas na wizytę na Kamczatce to okres od czerwca do września. Bądźcie przygotowani na to, że pogoda w tym regionie jest bardzo zmienna. Przygotujcie się także na ogromną ilość komarów. Dobrze byłoby mieć moskitiery, rzeczy z długimi rękawami i nogawkami oraz dobry środek odstraszający komary. Nigdy nie poruszajcie się po lasach bez doświadczonego przewodnika. Jeśli w planach macie trekking, trzeba uważać na ogromną ilość niedźwiedzi w tamtejszych lasach.
Na Kamczatce zimy są bardzo mroźne. W maju jest tutaj nadal dziesięć metrów śniegu, a pierwszy śnieg spada już w październiku. Temperatury wynoszą zazwyczaj około -30 ° C.
Ceny w Rosji
Narodową walutą w Rosji jest rubel, a jego oznaczenie to MKD. Wymiana pieniędzy nie powinna być problemem, gdziekolwiek będziecie się znajdować. Niektóre restauracje i sklepy tolerują również zapłatę w euro. Pieniądze najlepiej jest wymienić w banku lub kantorze. Uważajcie na oszustów, którzy wymieniają pieniądze bezpośrednio na ulicy. Jeżeli wybieracie się do Soczi, pieniądze z pewnością dobrze będzie wymienić już w Moskwie. W mieście są oczywiście banki, ale kursy mogą być mniej korzystne do wymiany.
Tanie hotele w Soczi
Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele. Miasto ma szeroką ofertę różnego standardu zakwaterowania - od bardzo tanich hosteli do luksusowych hoteli, ponieważ do Rosji lubi podróżować śmietanka towarzyska. Za jedną noc dla jednej osoby zapłacicie w Soczi najtaniej 80 PLN.
Jeżeli będziecie zainteresowani zwiedzeniem Soczi bardziej komfortowo, lub zwiedzeniem Rosji, auto możecie sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody. Można tam porównać sobie ceny samochodów z różnych wypożyczalni.
Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Rosji
Według informacji Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Rosji występuje zagrożenie AIDS, gruźlicą oraz chorobami układu pokarmowego (szczególnie na prowincji). Odnotowano ogniska występowania ptasiej grypy. Zalecane szczepienia: przeciwko gruźlicy, żółtaczce typu A i B, dyfterytowi, tężcowi, oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.
Między Polską a Rosją obowiązuje umowa gwarantująca wzajemną bezpłatną pomoc medyczną w przypadku nagłych wypadków i zachorowań. W razie konieczności dłuższego leczenia i wykonywania skomplikowanych zabiegów trzeba liczyć się z koniecznością pokrycia ich kosztów oraz zakupu drogich lekarstw i preparatów. Polecamy zatem wykupienie sobie do podróży ubezpieczenia.
Aktualny czas na Kamczatce
Na Kamczatce jest 10 godzin więcej niż w Polsce.
Miejsca, które warto zobaczyć na Kamczatce
Pietropawłowsk jest drugim co do wielkości odizolowanym miastem na świecie. Kamczatka nie jest połączona z resztą Rosji żadną drogą lądową. Drogi po prostu tutaj nie prowadzą, a jedyną opcją jest podróż lotnicza.
Istnieje tutaj ponad 30 aktywnych wulkanów i kolejne 300 uśpionych wulkanów, co czyni Kamczatkę jednym z najbardziej aktywnych wulkanicznie obszarów na świecie. Oczywiście występowanie gejzerów wiąże się również z aktywnością wulkaniczną, taką jak dolina gejzerów, dzięki której można podziwiać widok na ponad 90 źródeł różnej wielkości i typu, w zasięgu zaledwie 6 kilometrów.
Największym wulkanem jest Kljucevskaja, która zajmuje pierwsze miejsce na całej półkuli północnej. Islandzkie wulkany, choć dobrze znane w mediach, nie dosięgają wulkanowi Ključevskaya „nawet do kostek”. Zadziwia nie tylko swoimi imponującymi 4835 metrami, ale także swoją aktywnością.