Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Perth

Oferty lotów do Perth

Ciekawostki o Perth

Ta odległa stolica Zachodniej Australii jest jej prawdziwym klejnotem. Idealne miasto dla tych, którzy kochają spokojną atmosferę panującą na wybrzeżu, ale jednak nadal marzą o tym, aby rozkoszować się tymi najciekawszymi atrakcjami, które związane są z miejskim życiem. Globalization and World Cities Research Network w 2010 roku uznał Perth za miasto światowe. Kryształowo czyste plaże, uwielbiane rybackie miasteczka, bogata oferta winiarni oraz wyspa Rottnest, znajdująca się na progu miasta stworzonego dla tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.

Perth jest dla nas pewnego rodzaju odkryciem. Jest miastem nowoczesnym, przyjaznym i ma doskonałe plaże. Najlepsze w mieście jest również to, że jest położone bardzo blisko Bali (wiedzieliście?). Jeśli chcecie sobie odpocząć z daleka od turystów, Perth jest świetnym wyborem.

Czwarte co do wielkości miasto Australii i najbardziej zaludnione miasto Australii Zachodniej skrywa bardzo wiele atrakcji! Idealne warunki do uprawiania sportów wodnych: surfing, nurkowanie, kajakarstwo. Perth jest uważany za mekkę surferów z Australii Zachodniej. Surfing jest tutaj na ustach wszystkich. Bardzo popularnym sportem wśród mieszkańców są spływy kajakowe rzeką Margaret i niezapomniana wycieczka na wyspę Rottnest Island, gdzie można nurkować w krystalicznie czystej wodzie lub po prostu leżeć na plaży w maju na przeciwległej części globu.

Wyspa szczurów – Rottnest Island. Ta wyspa w Australii nie ma konkurencji. Obowiązują na niej rygorystyczne przepisy, dotyczące ochrony środowiska - można się tutaj poruszać tylko pieszo, rowerem lub lokalnym autobusem. Wszystkie jeziora są cztery razy bardziej słone niż ocean. Jeśli kochasz zwierzęta, na tej wyspie jest wyjątkowa istota zwana quokka, czyli uroczy mały kangur!

Tajemnicze różowe jezioro Hillier. To naturalne zjawisko można znaleźć w zachodniej Australii. Charakteryzuje się jasnoróżowym kolorem, zasoleniem oraz oddzieleniem od oceanu piaskowym pasem zmieszanym jedynie z solą. Dlaczego jezioro jest różowe? To zjawisko nie jest jeszcze wyjaśnione - woda z niego pozostaje różowa, nawet po przelaniu jej do pojemnika!

Musisz koniecznie zobaczyć widok z Kings Park. Wyobraź sobie jeden z największych parków na świecie. Park jest tak duży, że można zobaczyć z niego panoramę całej metropolii. Właśnie taki jest Kings Park. Oprócz tego, że jest parkiem, służy także jako ogród botaniczny. Jest on również, co ważne, pomnikiem na cześć australijskich żołnierzy, którzy stracili życie podczas wojny. Kawa w tym parku powinna znajdować się na twojej liście z tytułem: Czego muszę doświadczyć w Perth.

Pływanie z rekinami? Tak, dlaczego nie. Tutaj możecie pływać nie tylko z rekinami, ale też z wielorybami lub delfinami. A jeśli nie umiecie lub nie chcecie pływać - popularne jest również oglądanie delfinów w Monkey Mia. Pobliska Zatoka Rekinów jest nawet częścią Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

Australijskie wino. Obszar Margaret River znajduje się na południe od Perth i w tym miejscu produkowane są światowej sławy wina Cabernet i Chardonnay. Dlaczego wino właśnie z Perth? Istnieją tutaj świetne warunki do uprawy winogron - winnice mają mnóstwo światła przez cały rok i są w tym obszarze chłodzone przez świeży wiatr z Oceanu Indyjskiego. Nie spróbować wina z Perth byłoby grzechem!

Spacery po buszu. Zachodnia Australia słynie ze swoich buszów, które są poprzeplatane okrągłymi trasami. Rośnie tu ponad 500 rodzajów dzikich kwiatów i jest tutaj park Karijini, znany ze wspaniałych wodospadów.

Perth jest coraz popularniejszym miejscem dla polskich turystów. Tanie bilety do Perth kupicie z Warszawy, liniami lotniczymi Air France, Emirates oraz Qantas Airways. Są to loty przeważnie z dwiema przesiadkami, ale zdarzają się również loty z jedną przesiadką. Loty bezpośrednie do Perth z naszych stron niestety nie są dostępne. Długość lotu do Perth wynosi średnio mniej więcej 22 godziny. Lotnisko w Perth (PER) jest przeznaczone dla podróżujących do stolicy Australii Zachodniej. Obsługuje ono około 15 milionów pasażerów rocznie.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Perth

Wiza do Australii

Polacy podróżujący do Australii w celach turystycznych na czas nie dłuższy niż 3 miesiące muszą posiadać wizę, o którą można aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza nie jest płatna. Wnioski o wizę można składać na stronie internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii.
Uzyskanie wizy musi zostać potwierdzone e-mailem. Wiza uprawnia do wjazdu do Australii. Informacje na temat wydanej wizy znajdują się w systemie elektronicznym. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej
http://www.homeaffairs.gov.au/aboutyourvisa.

Wszelkie konsultacje na temat wiz zaleca się wykonywać na podanej stronie internetowej.

W Australii na międzynarodowych lotniskach używane są skanery ciała. Jest to dodatkowy element bezpieczeństwa lotniczego. Pasażerowie wybierani są losowo do kontroli. Procedura nie jest zagrożeniem dla zdrowia pasażerów i nie narusza ich prywatności.

Pogoda w Australii

W Australii głównym sezonem jest okres od grudnia do lutego. Klimat różni się znacznie w zależności od lokalizacji. Oznacza to, że od wybrzeża do obszarów śródlądowych liczba opadów zmniejsza się, a temperatura wzrasta z południa na północ. W grudniu i lutym pogoda jest optymalna na południu kontynentu. Ważne i szczegółowe informacje o ulubionych i najpopularniejszych kurortach znajdują się w pobliżu najpopularniejszych lokalizacji.

Ceny w Australii

Walutą w Australii jest dolar australijski, oznaczany jako AUD. Jeden australijski dolar dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się banknoty o wartości 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów, a monety o wartości 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 dolarów. Australijskie banknoty są wyprodukowane z polimeru. Australia wprowadziła takie banknoty jako pierwszy kraj na świecie. Australijska waluta jest szóstą najbardziej wartościową walutą na świecie!

Dolary australijskie możecie wymienić w Polsce bez problemu, są one dostępne w kantorach oraz w bankach. Na podróż polecamy wymianę banknotów na kilka pierwszych dni, aby nie mieć przy sobie zbyt dużej sumy pieniędzy. Polecamy również używanie karty kredytowej. Zapłacicie nią praktycznie wszędzie, nawet w małych sklepikach w podziemnych przejściach. Oczywistością są w Australii również terminale z płatnościami bezdotykowymi. Bankomaty w kraju znajdują się praktycznie za każdym rogiem. Przed podróżą upewnijcie się jaką opłatę pobiera Wasz bank za wypłatę gotówki za granicą.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Adelaide? Im bliżej do centrum, tym oczywiście cena jest wyższa. Ceny hoteli w Adelaide możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy również wypożyczenie auta bezpośrednio przy lotnisku. Rezerwację auta możecie wykonać również przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Australii

Australia nie wymaga od turystów żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie przypilnować ważności szczepień w naszym kraju.

Aktualny czas w Perth

W Perth jest o 8 godzin i więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Perth

10 ciekawostek i faktów o Australii

1
Według naukowców ¾ rodzajów zwierząt żyjących w Australii nie jest nadal odkryta.
2
W 1892 roku kilkaset ludzi opuściło Australię, ponieważ chcieli oni utworzyć utopijne społeczeństwo gdzieś po środku Paragwaju.
3
W Australii znajduje się rzeka, która ma jasno-różowy kolor. Naukowcy nadal nie wiedzą z jakiego powodu wystąpiło takie zjawisko.
4
Highway 1 jest najdłuższą narodową autostradą na świecie. Ma długość 14,500 km i rozciąga się po całym obwodzie Australii.
5
Pomimo negatywnych historii opowiadanych przez wielu, ostatni przypadek, kiedy ktoś zmarł z powodu ugryzienia przez pająka został odnotowany w 1981 roku.
6
W Australii żyje więcej kangurów niż ludzi.
7
Miasto Melbourne nazywane jest również Batmanią.
8
Do Australii należy największa część Antarktydy (5,8 mln km2).
9
W Australii jest góra, która nazywa się Mt. Disappointed (Rozczarowany), dlatego, że turyści, którzy weszli na jej szczyt nie byli usatysfakcjonowani oglądając widok jaki zastali.
10
W Australii jest ponad 10 000 plaży, dlatego każdego dnia możecie odwiedzać inną. Jeśli chcielibyście każdego dnia odwiedzać inną plażę i zwiedzić je wszystkie to zajęłoby to Wam 30 lat.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)