Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Malorka

Oferty lotów do Palma De Mallorca

Ciekawostki o Palma De Mallorca

Największa wyspa Balearów - Majorka, jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Europie. Wielu turystów przyciągają tutejsze olśniewające plaże z drobnym złotym piaskiem, lazurowe morze lub spokojne zatoki.

Innych przyciągają kręte drogi Sierra de Tramuntana, na której fascynujące widoki przytłaczają zmęczenie spowodowane jazdą na rowerze lub pieszymi wędrówkami do tego miejsca. W końcu latarki można naładować później, w malowniczych górskich miasteczkach, które zachowały swój swojski charakter i które oferują nieskończone możliwości eksploracji.

Tanie bilety lotnicze na Majorkę zakupicie z wielu Polskich miast, dzięki niskobudżetowej linii lotniczej Ryanair i jej tanich połączeniach. Tanie bilety lotnicze na Majorkę z Ryanairem zakupicie z Krakowa, Warszawy oraz Wrocławia. Dobre połączenie dla mieszkańców północno-zachodniej i zachodniej Polski jest dostępne także z Berlina, również z przewoźnikiem Ryanair. Lądowanie na Majorce odbywa się na lotnisku Palma Mallorca Airport, oznaczanym symbolem PMI. Czas lotu do Palma de Mallorca wynosi około 3 godziny.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z nowymi tanimi ofertami lotów, polecamy zaglądać do Ofert specjalnych, które są codziennie aktualizowane. Znajdziecie tam najtańsze loty spośród wszystkich aktualnie dostępnych, do różnorodnych destynacji.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Majorce

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda na Majorce

Majorka charakteryzuje się długimi gorącymi latami i łagodnymi zimami. Wyspa ma ponad 300 słonecznych dni. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, ze średnią temperaturą wynoszącą 25 °C, która jednak zwykle rośnie powyżej 30 °C w ciągu dnia. Przeciwnie, najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą około 10 °C.

Kiedy więc wakacje na Majorce są najlepszym wyborem? Jeśli Waszym celem są kąpiele, najlepszym czasem na wizytę na Majorce jest lato. Temperatura morza osiąga wtedy przyjemne 22 °C do 26 °C. Sezon na wyspie rozpoczyna się w czerwcu i trwa do września.

Ceny na Majorce

Ponieważ Hiszpania jest członkiem strefy euro, przed podróżą należy wymienić pieniądze.

Szukasz hotelu na Majorce? Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Transport publiczny na Majorce składa się z autobusów i pociągów. Szczególnie popularne są stare pociągi, łączące miasto Sóller ze stolicą Palma. Turystów przyciąga także zabytkowy tramwaj, który prowadzi z Sóller do Port de Sóller. Połączenia autobusowe obejmują prawie całą wyspę. Połączenia są zapewniane przez kilka firm. EMT zapewnia transport publiczny na Palmie. Pozostałą część wyspy obsługują prywatne firmy. Ceny biletów wynoszą około kilka euro. Kwota zależy od poszczególnych firm. Bilety można zakupić bezpośrednio u kierowcy.

Wynajem samochodów to najlepszy sposób na zwiedzanie wyspy. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej metody transportu, polecamy wynajęcie samochodu na lotnisku. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas na Majorce

Majorka znajduje się w tej samej strefie czasowej, w której znajduje się Polska.

Co warto zobaczyć na Majorce

10 faktów i ciekawostek o Majorce

1
Majorka jest największą wyspą w Hiszpanii.
2
Majorka jest niezwykle popularna wśród turystów. Na lotnisku w Palmie każdego roku ląduje ponad 22 milionów odwiedzających.
3
Sierra de Tramuntana znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 2011 roku. Majorka jest zatem jednym z niewielu miejsc na świecie, w których prawie połowa wyspy jest chroniona.
4
Językami urzędowymi są kataloński i hiszpański. Lokalny dialekt kataloński nazywa się mallorquí.
5
Majorka stała się znanym miejscem turystycznym w 1950 roku. Turystyka stała się zatem głównym źródłem dochodów lokalnych mieszkańców.
6
Populacja Majorki wynosi około 900 000 mieszkańców, z których prawie połowa mieszka w stolicy Palma de Mallorca.
7
Znajdziecie tutaj wyjątkowo piękną Sierra de Tramuntana, której szczyty wznoszą się na ponad 1500 metrów nad poziomem morza.
8
Zróżnicowany i nieregularny teren wyspy, to raj dla rowerzystów. Jest często poszukiwany przez profesjonalne reprezentacje rowerzystów. Majorkę odwiedza ponad 35 000 rowerzystów każdego roku.
9
Na wyspie znajduje się ponad 80 plaży.
10
Majorka ma świetne wino, którego jakość poprawia się każdego roku. Nic dziwnego, że na wyspie jest ponad 70 producentów wina.
Czy ten artykuł jest pomocny?