Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Nowosybirsk

Oferty lotów do Nowosybirska

Ciekawostki o Nowosybirsku

Nowosybirsk jest trzecim największym miastem w Rosji po Moskwie i Petersburgu. Jest również centrum administracyjnym okręgu Nowosybirskiego. Jest to największe miasto na Syberii i centrum administracyjne syberyjskiego okręgu federalnego.

Jeżeli chcecie przeżyć typową rosyjską zimę, a jeszcze do tego na Syberii, na pewno wybierzcie się do Nowosybirska. Trzecie największe rosyjskie miasto w zimę potrafi zaskoczyć mrozem osiągającym nawet -40°C.

Nowosybirsk jest zarówno największym syberyjskim miastem położonym na wschód od Omska, leżące przy rzece Ob. Miasto jest dobrym punktem wyjścia w góry Ałtaj i dla tych, którzy chcą stamtąd pojechać do Kazachstanu.

Około 30 kilometrów od Nowosybirska znajduje się miasto akademickie Akademgorod, gdzie przebywała elita sowieckiego narodu, zwłaszcza narodowi naukowcy i najwięksi mędrcy tego narodu.

Syberia nie jest zbyt popularnym miejscem wakacyjnym dla Polaków. Z naszych stron można polecieć na Syberię najlepiej z Warszawy. Tanie loty na Syberię, a zwłaszcza tanie loty do Nowosybirska z Warszawy oferuje rosyjska linia lotnicza Aeroflot. Niestety nie są to loty bezpośrednie, ale z jedną przesiadką, która przeważnie odbywa się w Moskwie na lotnisku Sheremetyevo Airport. Do Nowosybirska przylecicie na lotnisko Tolmachevo Airport.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o mieście Nowosybirsk

Wiza do Rosji

Polscy obywatele do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej powinni posiadać ważną wizę. Paszport musi być aktualny minimum 6 miesięcy po dacie opuszczenia terytorium Rosji. Przy wjeździe na teren Federacji Rosyjskiej nie musicie okazywać biletu powrotnego, ani określonej kwoty pieniędzy, jaką dysponujecie.

Na granicy należy obowiązkowo wypełnić kartę migracyjną, która jest podstawą do zameldowania w miejscu pobytu. Jeżeli zgubicie kartę migracyjną, ten fakt należy zgłosić w ciągu trzech dni w najbliższym urzędzie migracyjnym, aby wyrobić jej duplikat.

Polacy, którzy w trakcie pobytu w Federacji Rosyjskiej utracili dokumenty, mogą wyjechać z kraju na podstawie nowych dokumentów. Nowe dokumenty muszą zostać wydane przez urząd konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne, bez obowiązku uzyskania wiz.

Odbiór nowego dokumentu paszportowego (nie dotyczy paszportów krótkoterminowych) wiąże się z koniecznością uzyskania wizy rosyjskiej do nowego dokumentu. Należy w tym celu złożyć pisemny wniosek osoby lub instytucji zapraszającej. Po więcej informacji polecamy skontaktować się z przedstawicielami Służby Migracyjnej MSW FR.

Polacy podróżujący tranzytem przez terytorium Rosji muszą posiadać ważną rosyjską wizę tranzytową. Wiza tranzytowa jest wystawiana na czas 10-ciu dni.

Z obowiązku posiadania wizy zwolnieni są pasażerowie którzy podróżują samolotem, przelatując tranzytem przez terytorium Rosji i posiadają dokumenty uprawniające ich do wjazdu do państwa docelowego, wraz z biletem lotniczym, z potwierdzoną datą wylotu z przesiadkowego portu lotniczego na terytorium Rosji w ciągu 24 godzin od chwili przybycia. Osoby te mogą przebywać jedynie na terytorium portu lotniczego. Mogą je opuścić jedynie ze stosownym zezwoleniem właściwych służb migracyjnych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Rosja.

Pogoda na Syberii

Syberia należy do najchłodniejszych lokalizacji na świecie. Jeżeli chodzi o pogodę i temperatury to na pewno nie da się ich opisać takimi samymi słowami jak charakteru samej Syberii, nawet gdy w niektórych okresach czasu pogoda jest, ze względu na daną część Syberii, możliwa do przewidzenia. Różnica pomiędzy letnimi a zimowymi temperaturami przedstawia się w liczbie 68°C. To oznacza, że podczas letnich miesięcy (czerwiec-sierpień) temperatury podnoszą się na ponad 30°C, a w zimie spadają głęboko poniżej 0°C, średnio na -30°C. Rekord w minusowych temperaturach został osiągnięty na wsi Oymyakon, gdzie temperatura spadła na niewiarygodnych -67°C.

Ceny w Rosji

Narodową walutą w Rosji jest rubel, a jego oznaczenie to MKD. Wymiana pieniędzy nie powinna być problemem, gdziekolwiek będziecie się znajdować. Niektóre restauracje i sklepy tolerują również zapłatę w euro. Pieniądze najlepiej jest wymienić w banku lub kantorze. Uważajcie na oszustów, którzy wymieniają pieniądze bezpośrednio na ulicy. Jeżeli wybieracie się do Soczi, pieniądze z pewnością dobrze będzie wymienić już w Moskwie. W mieście są oczywiście banki, ale kursy mogą być mniej korzystne do wymiany.

Tanie hotele w Soczi

Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele. Miasto ma szeroką ofertę różnego standardu zakwaterowania - od bardzo tanich hosteli do luksusowych hoteli, ponieważ do Rosji lubi podróżować śmietanka towarzyska. Za jedną noc dla jednej osoby zapłacicie w Soczi najtaniej 80 PLN.

Jeżeli będziecie zainteresowani zwiedzeniem Soczi bardziej komfortowo, lub zwiedzeniem Rosji, auto możecie sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody. Można tam porównać sobie ceny samochodów z różnych wypożyczalni.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Rosji

Według informacji Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Rosji występuje zagrożenie AIDS, gruźlicą oraz chorobami układu pokarmowego (szczególnie na prowincji). Odnotowano ogniska występowania ptasiej grypy. Zalecane szczepienia: przeciwko gruźlicy, żółtaczce typu A i B, dyfterytowi, tężcowi, oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.

Między Polską a Rosją obowiązuje umowa gwarantująca wzajemną bezpłatną pomoc medyczną w przypadku nagłych wypadków i zachorowań. W razie konieczności dłuższego leczenia i wykonywania skomplikowanych zabiegów trzeba liczyć się z koniecznością pokrycia ich kosztów oraz zakupu drogich lekarstw i preparatów. Polecamy zatem wykupienie sobie do podróży ubezpieczenia.

Aktualny czas na Syberii

Na Syberii jest o pięć godzin więcej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w mieście Nowosybirsk

10 ciekawostek i faktów o Rosji

1
Powierzchnia Rosji to 17,1 milionów km2, w przypadku planety Pluton jest to 16,6 km2. Aż 70 % powierzchni Rosji tworzy Syberia.
2
Populacja Rosji każdego roku maleje. Od 1993 roku spadła o 6,6 milionów ludzi, co jest naprawdę wysoką liczbą. Być może odpowiada za to niższa liczba mężczyzn, ponieważ kobiet w Rosji jest aż o 10 milionów więcej.
3
Nigdy w Rosji nie kąpcie się w jeziorze Karachay. Jest ono wysoko radioaktywne. Już tylko zwyczajne stanie przy jego brzegu potrafi Was “wzbogacić” o 600 rentgenowych jednostek w godzinę.
4
Rosjanie sprzedali Alaskę praktycznie za darmo. Konkretnie chodzi o 7.2 miliona dolarów. Za jeden akr (4047 km2) policzyli sobie jedynie 2 centy.
5
Największa restauracja McDonalds nie znajduje się w Ameryce, ale w Moskwie.
6
Alkohol w Rosji jest bardzo popularny. Ukazuje to smutna statystyka. 15,1 litrów czystego alkoholu rocznie na jedną osobę, przy czym badania zostały przeprowadzone na obywatelach w wieku od 15 lat.
7
Bardzo wysoka miara korupcji. Statystycznie aż 50% rosyjskich policjantów bierze łapówki.
8
Mroźna zima daje tu o sobie zapomnieć nie tylko za pomocą alkoholu, ale również gorącej herbaty. Rosjanie piją aż 3,5 razy więcej herbaty od Anglików.
9
Jeżeli doszłoby do kolejnego konfliktu formatu światowego, przeciwnicy Rosji powinni brać pod uwagę fakt, że Rosja posiada ponad 7000 głowic jądrowych.
10
Piwo nie było w Rosji uważane za napój alkoholowy do 2013 roku.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)