Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Monachium

Oferty lotów do Monachium

Ciekawostki o Monachium

O czym myślisz, kiedy słyszysz o Monachium? Dobre piwo, smaczne kiełbaski, Oktoberfest i słynny klub piłkarski Bayern? Tak. Takie właśnie jest Monachium. Jednak ci, którzy mieli już okazję zobaczyć to miasto, wiedzą, że to oferuje ono znacznie więcej. Bogata historia, piękna architektura, kultura – po prostu miasto z charyzmą.

Chociaż wielu ludzi postrzega Monachium tylko jako stację przesiadkową, to ta bawarska metropolia zasługuje na taką samą uwagę, jaką mają inne duże europejskie miasta. To miasto jest łatwo dostępne dla Polaków i przyciąga ich coraz częściej. Być może dzieje się tak za sprawą jego popularności związanej z naszym piłkarzem Robertem Lewandowskim, który jest członkiem klubu Bayern Monachium. Jest trzecim co do wielkości miastem w Niemczech, a także miastem o największej gęstości zaludnienia.

Sztuka w Monachium jest przez długie lata na bardzo wysokim poziomie. Dowodem na to jest Akademia Sztuk Pięknych, która w Monachium jest jedną z tych najlepszych w Europie. Oprócz ASP znajduje się tutaj wiele światowej klasy muzeów, a także jedna z największych galerii na świecie - Alte Pinakothek.

Tanie loty do Monachium z Warszawy pojawiają się w szerokiej ofercie możliwości. Możecie zakupić bilety lotnicze do Monachium w świetnej cenie oraz lotami bezpośrednimi z liniami lotniczymi LOT Polish Airlines oraz Lufthansa. Loty do Monachium z jedną przesiadką oferują przewoźnicy KLM Royal Dutch Airlines, Brussels Airlines oraz Air France. Z naszych stron do Monachium lata się głównie na lotnisko Franz Josef Strauss Airport, oznaczane skrótem MUC.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Monachium

Dokumenty podróżne do Niemiec

Ponieważ Niemcy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem. W celach turystycznych możecie zostać w Niemczech bez zgłoszenia swojego pobytu, do czasu 3 miesięcy.

Pogoda w Monachium

Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień ze średnią temperaturą 19 ° C, która jednak często rośnie powyżej 25 ° C w ciągu dnia. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą wynoszącą około 1 ° C. Idealnym czasem na wizytę Monachium pod względem pogody, jest zatem czas od maja do września, kiedy temperatura wynosi średnio około 14-19 ° C.

Ceny w Monachium

Niemcy są częścią Unii Europejskiej, walutą Niemiec jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Monachium.

Sieć autobusów, tramwajów oraz linii kolejowych S i U Bahn, zapewnia transport w Monachium. Ceny biletów zależą od liczby przejechanych stref. Cena biletu za jedną strefę wynosi 2,90 EUR. Bilety dzienne kosztują 6,70 EUR za osobę (za strefę), a płacisz 12,80 EUR dziennie za grupę - do pięciu osób. Bilet tygodniowy kosztuje około 15 EUR.

Ceny ogólnie są wyższe od cen w Polsce. Hotel w centrum Monachium?Znajdziesz szeroki wybór zakwaterowania, od super luksusowych hoteli po tanie hostele wokół dworca kolejowego.Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Monachium

W Monachium jest taki sam czas jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Monachium

10 faktów i ciekawostek o Niemczech

1
Niemcy zajmują drugie miejsce na świecie pod względem konsumpcji piwa na mieszkańca
2
Niemcy mają największą liczbę ogrodów zoologicznych na świecie. Jest ich aż 400.
3
Berlin jest dziewięć razy większy niż Paryż i jest w nim więcej mostów, niż w Wenecji.
4
Pierwszy magazyn na świecie został opublikowany w Niemczech w 1663 roku.
5
Zużycie całego paliwa, aż do postoju na autostradzie w Niemczech jest nielegalne.
6
Pierwszy Oktoberfest był ceremonią ślubną bawarskiego księcia Ludwika
7
W 1916 r. Niemcy przyjęły czas letni wraz z Austrią, jako jeden z pierwszych krajów na świecie.
8
Nazwa „hamburger” pochodzi od nazwy niemieckiego miasta Hamburg.
9
Niemcy mają największą populację w Unii Europejskiej - 81 milionów mieszkańców.
10
W niemieckim mieście Ulm znajduje się najwyższa katedra na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?