Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Mykonos

Oferty lotów do Mikonos

Ciekawostki o Mikonosie

Gorące słońce ogrzewają Ci plecy, patrzysz na turkusowe morze i w oddali widać stare wiatraki. Grecki Mykonos to wisienka na torcie dla podróżników, z niespodziankami na każdym rogu. Znajdziesz tutaj złote piaszczyste plaże, tradycyjną cykladzką architekturę, a także wiele atrakcji dla miłośników nocnego życia - Mykonos to grecka odpowiedź na Ibizę w Hiszpanii, a gdy robi się ciemno, rozbudza w każdym przybyszu dzikie imprezowe zwierzę.

Grecja zdecydowanie jest warta odwiedzenia także ze względu na wspaniałą kuchnię. Mykonos ma wszystkiego po trochu, dlatego zachwyci i miłośników luksusowej kuchni i zwolenników tradycyjnych potraw. Mykonos to świetny wybór dla osób podróżujących z ograniczonym budżetem. W przeciwieństwie do niektórych innych greckich wysp, ceny na tej wyspie są naprawdę przystępne.

Wakacje na Mykonos oznaczają spędzanie gorących letnich dni na plaży i gorących letnich nocy .. na plaży! Jeśli wybierzesz się tutaj w szczycie sezonu, Twoje wakacje zamienią się w jedną wielką imprezę. Popularne dyskoteki na plaży zaczynają się po południu, a najgorętsze trwają do białego rana.

Tanie loty na Mykonos dostępne są z Warszawy. Z linią lotniczą Aegan dolecicie na Mykonos z jedną przesiadką. Czas trwania lotów na Mykonos to około 4 godziny. Lotnisko na Mykonos nazywa się Mykonos Greece Airport i jest oznaczane symbolem JMK.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Grecji

Dokumenty podróżne do Grecji

Nie potrzebujesz wizy, aby wjechać do Grecji. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego możesz podróżować do Grecji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Pogoda w Grecji

Grecja ma typową śródziemnomorską pogodę. Najgorętszym miesiącem jest tutaj sierpień, ze średnią temperaturą wynoszącą około 29 °C. Natomiast najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą około 10 °C. Deszcz najczęściej pada w grudniu, ze średnią opadów na poziomie do 97,60 mm deszczu.

Kiedy więc wakacje w Grecji są właściwym wyborem? Latem w Grecji jest wielu turystów, a temperatura często wzrasta powyżej 35 °C. Idealny czas na wizytę to zatem okres od marca do maja oraz od września do października, kiedy zwykle jest jeszcze słonecznie i ciepło.

Ceny w Grecji

Narodową walutą jest euro, przed podróżą musicie więc wymienić pieniądze. Możecie zrobić to w kantorze na terenie Polski lub bezpośrednio na wyspie, również na lotnisku.

Zakwaterowanie na wyspie oferuje szerokie możliwości - od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Jest możliwość znalezienia tutaj noclegu nawet za 20-30 EUR za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcecie być prawdziwym panem własnego czasu, polecamy wypożyczenie sobie auta. Auto jest najlepszym sposobem transportu na wyspie. Auto polecamy wypożyczyć sobie bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Grecji

Grecja nie wymaga od odwiedzających kraj żadnych dodatkowych szczepień. Podczas gorących letnich miesięcy należy chronić się przed upałami i pamiętać o nawodnieniu. Chociaż woda z publicznego wodociągu jest pitna, polecamy pić wodę butelkowaną.

Aktualny czas w Grecji

W Grecji jest o godzinę więcej niż w Polsce. Przesuwamy więc czas na zegarkach o jedną godzinę do przodu.

Najlepsze atrakcje na Mykonos

10 ciekawostek i faktów o Grecji

1
Grecy mają najwięcej muzeów archeologicznych na świecie.
2
Grecja jest jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie.
3
Trzynastometrowy posąg boga Zeusa, który należy do 7 cudów świata, zachował się jedynie w dokumentach.
4
Liczba linii na greckiej fladze jest zgodny z liczbą liter w słowie „eleftheria”, co oznacza słowo „wolność”.
5
Najbardziej typowym greckim słodkim przysmakiem jest chałwa, nazywana salonikos, która produkowana jest z mielonego sezamu.
6
Igrzyska Olimpijskie to zawody sportowe, które odbywały się w Starożytnej Olimpii raz na 4 lub 5 lat na cześć boga Zeusa.
7
Do Grecji należy około 2000 wysp, a 170 z nich jest zamieszkanych przez ludzi. Największą wyspą jest Kreta.
8
Grecką wyspę Lesbos wyszukują pary lesbijek. Nazwa potoczna tej orientacji seksualnej wzięła się właśnie od nazwy greckiej wyspy.
9
Grecka drachma była najstarszą walutą na świecie (miała 2650 lat) przed wprowadzeniem w Grecji euro w 2002 roku.
10
Na pierwszym miejscu u Greków jest rodzina, która jest nierozerwalna. Dzieci żyją ze swoimi rodzicami często również wtedy, kiedy dorosną z całą swoją rodziną.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)