Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Melbourne

Oferty lotów do Melbourne

Ciekawostki o Melbourne

Sydney przez wiele lat było najpopularniejszą metropolią w Australii. Miejscowi jednak twierdzą, że na kontynencie jest miejsce, które jest jeszcze lepsze. Melbourne jest oficjalnie najbardziej cool miastem w Australii i należy również do najlepszych miast na całym świecie. Miejscowi są tutaj zawsze znakomicie ubrani, dachy budowli są pełne pszczelich uli, a Melbourne jest pierwszym miastem na świecie, w którym możecie zamówić sobie kanapkę, która następnie przyleci do Was na spadochronie, bezpośrednio do Waszych rąk. Nazywa się ona Jafflechute.

Stylowe i artystyczne miasto Melborune jest wyjątkowyo dynamiczną i kosmopolityczną metropolią. Miejscowi są tutaj miłośnikami swojej kawy i swojej kultury. Jeśli macie w sercu chociaż mały kawałeczek hipstera, z pewnością pokochacie to miasto. Melbourne to połączenie wielkomiejskiego pośpiechu i energii i lasów przytulnych uliczek wyłożonych kostką. Bary można znaleźć na niemal każdym rogu, a w przejściach pod ulicami można podziwiać wspaniały street art. Miejsce, w którym możesz doświadczyć czterech pór roku w ciągu jednego dnia. Pamiętaj, aby spakować parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy na swoją podróż, na wszelki wypadek.

Drugie co do wielkości australijskie miasto i stolica stanu Victoria, regularnie zajmuje najwyższe miejsca w najlepszych miejscach do życia. Znane jest ze słynnej rywalizacji z siostrzanym miastem Sydney.

Tanie bilety do Melbourne możecie zarezerwować z Warszawy. Długość lotu średnio wynosi około 24 godzin. Loty najczęściej dostępne są do zakupu z dwiema przesiadkami. Z Warszawy do Melborune tanie loty oferują linie lotnicze Emirates (również z jedną przesiadką), KLM Royal Dutch Airlines, Air France, Etihad oraz Qantas Airways (loty również z jedną przesiadką). Do Melbourne z Gdańska polecicie liniami lotniczymi KLM Royal Dutch Airlines, SAS Scandinavian Airlines lub Air France. Lotnisko w Melbourne – Melbourne Airport (MEL) jest drugim najczęściej odwiedzanym przez turystów lotniskiem Australii, które rocznie obsługuje około 30 milionów podróżujących. Lotnisko znane również jako Tullamarine Airport, położone jest około 23 kilometry od centrum miasta.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Melbourne

Wiza do Australii

Polacy podróżujący do Australii w celach turystycznych na czas nie dłuższy niż 3 miesiące muszą posiadać wizę, o którą można aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza nie jest płatna. Wnioski o wizę można składać na stronie internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii.
Uzyskanie wizy musi zostać potwierdzone e-mailem. Wiza uprawnia do wjazdu do Australii. Informacje na temat wydanej wizy znajdują się w systemie elektronicznym. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej
http://www.homeaffairs.gov.au/aboutyourvisa.

Wszelkie konsultacje na temat wiz zaleca się wykonywać na podanej stronie internetowej.

W Australii na międzynarodowych lotniskach używane są skanery ciała. Jest to dodatkowy element bezpieczeństwa lotniczego. Pasażerowie wybierani są losowo do kontroli. Procedura nie jest zagrożeniem dla zdrowia pasażerów i nie narusza ich prywatności.

Pogoda w Australii

W Australii głównym sezonem jest okres od grudnia do lutego. Klimat różni się znacznie w zależności od lokalizacji. Oznacza to, że od wybrzeża do obszarów śródlądowych liczba opadów zmniejsza się, a temperatura wzrasta z południa na północ. W grudniu i lutym pogoda jest optymalna na południu kontynentu. Ważne i szczegółowe informacje o ulubionych i najpopularniejszych kurortach znajdują się w pobliżu najpopularniejszych lokalizacji.

Ceny w Australii

Walutą w Australii jest dolar australijski, oznaczany jako AUD. Jeden australijski dolar dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się banknoty o wartości 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów, a monety o wartości 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 dolarów. Australijskie banknoty są wyprodukowane z polimeru. Australia wprowadziła takie banknoty jako pierwszy kraj na świecie. Australijska waluta jest szóstą najbardziej wartościową walutą na świecie!

Dolary australijskie możecie wymienić w Polsce bez problemu, są one dostępne w kantorach oraz w bankach. Na podróż polecamy wymianę banknotów na kilka pierwszych dni, aby nie mieć przy sobie zbyt dużej sumy pieniędzy. Polecamy również używanie karty kredytowej. Zapłacicie nią praktycznie wszędzie, nawet w małych sklepikach w podziemnych przejściach. Oczywistością są w Australii również terminale z płatnościami bezdotykowymi. Bankomaty w kraju znajdują się praktycznie za każdym rogiem. Przed podróżą upewnijcie się jaką opłatę pobiera Wasz bank za wypłatę gotówki za granicą.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Adelaide? Im bliżej do centrum, tym oczywiście cena jest wyższa. Ceny hoteli w Adelaide możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy również wypożyczenie auta bezpośrednio przy lotnisku. Rezerwację auta możecie wykonać również przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Australii

Australia nie wymaga od turystów żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie przypilnować ważności szczepień w naszym kraju.

Aktualny czas w Melbourne

W Melbourne jest o 8 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które polecamy zobaczyć w Melbourne

10 ciekawostek i faktów o Australii

1
Według naukowców ¾ rodzajów zwierząt żyjących w Australii nie jest nadal odkryta.
2
W 1892 roku kilkaset ludzi opuściło Australię, ponieważ chcieli oni utworzyć utopijne społeczeństwo gdzieś po środku Paragwaju.
3
W Australii znajduje się rzeka, która ma jasno-różowy kolor. Naukowcy nadal nie wiedzą z jakiego powodu wystąpiło takie zjawisko.
4
Highway 1 jest najdłuższą narodową autostradą na świecie. Ma długość 14,500 km i rozciąga się po całym obwodzie Australii.
5
Pomimo negatywnych historii opowiadanych przez wielu, ostatni przypadek, kiedy ktoś zmarł z powodu ugryzienia przez pająka został odnotowany w 1981 roku.
6
W Australii żyje więcej kangurów niż ludzi.
7
Miasto Melbourne nazywane jest również Batmanią.
8
Do Australii należy największa część Antarktydy (5,8 mln km2).
9
W Australii jest góra, która nazywa się Mt. Disappointed (Rozczarowany), dlatego, że turyści, którzy weszli na jej szczyt nie byli usatysfakcjonowani oglądając widok jaki zastali.
10
W Australii jest ponad 10 000 plaży, dlatego każdego dnia możecie odwiedzać inną. Jeśli chcielibyście każdego dnia odwiedzać inną plażę i zwiedzić je wszystkie to zajęłoby to Wam 30 lat.
Czy ten artykuł jest pomocny?