Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Makao

Oferty lotów do Makau

Ciekawostki o Makau

Makau lub Makao jest częścią Chińskiej Republiki Ludowej, ale nie potrzebujecie wizy, aby dostać się do tego regionu. Będziecie zaskoczeni połączeniem hipernowoczesnej architektury, portugalskiej historii kolonialnej i raju Gemblerów. Wszystko to na niewielkim obszarze o największej gęstości zaludnienia na całym świecie.

Zapomnijcie o Las Vegas, stolica hazardu znajduje się w Chinach i nazywa się Makau. To, że nie jest to zbyt wyolbrzymione stwierdzenie potwierdza fakt: 7 razy wyższe przychody z hazardu od legendarnego Las Vegas! Ale byłoby to hazardowe zagranie, zaszufladkować to miasto tak szybko. Makau należało do Portugalii przez ponad 500 lat, a od 1999 r. jest obszarem administracyjnym Chin. To jeden z powodów, dla których możemy zobaczyć chińsko-portugalską mieszankę kultur.

Ciekawym miejscem w Makau jest pas startowy, zbudowany bezpośrednio nad morzem. W mieście znajduje się weneckie centrum handlowe zbudowane w weneckim stylu i wierzcie lub nie, ale przepływają tędy także gondolieri. P.S.: Wycieczkę do Makau możesz śmiało połączyć z wizytą w Hongkongu, który znajduje się zaledwie 70 km od regionu, łodzią lub helikopterem!

Loty do Hongkongu wydają się być tańsze w sezonie niż loty do Tajlandii. Chociaż oba kraje znajdują się dość daleko od siebie, są stosunkowo łatwo dostępne, drogą powietrzną. Podczas wakacji w Tajlandii możesz odwiedzić również te dwa chińskie terytoria.

Makau to dwa światy na bardzo małej przestrzeni. Do zwiedzenia regionu wystarczą Wam dwa dni, ale możecie zostać tutaj dłużej i z pewnością tego nie pożałujecie.

Chociaż Makau ma własne lotnisko na wyspie Taipa, które jest również interesujące, ze względu na pas startowy zbudowany na morzu, nie ma linii lotniczych latających bezpośrednio do Makau z Europy. Jednak z Tajlandii, Malezji lub Singapuru, połączenie do Makau jest częste i zazwyczaj tanie.

Tanie bilety do Makau zarezerwujecie najczęściej z Warszawy. Tanie loty do Makau z Warszawy oferuje linia lotnicza LOT Polish Airlines, Lufthansa oraz China Eastern Airlines. Są to loty przeważnie z dwiema przesiadkami. Loty bezpośrednie do Makau z naszych stron niestety nie istnieją.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Makao

Wiza do Makau

Przed wjazdem na terytorium Makau, Polscy obywatele nie mają obowiązku ubiegania się o wizę. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy obejmuje turystów, którzy mają zamiar przebywać na terytorium Makau przez maksymalnie 90 dni. Dokument podróżny – paszport, musi być ważny przez 6 miesięcy po przyjeździe do Makau.

Pogoda w Makau

Przeważa tutaj klimat subtropikalny z bardzo gorącym lotem, z częstymi opadami deszczu, głównie po południu. Najlepsza pora na wyjazd do Makau to okres od października do grudnia. Dni są wtedy słoneczne, a wilgotność i temperatura nie jest zbyt wysoka.

Ceny w Makau

Po przyjeździe z Hongkongu nie ma potrzeby wymiany pieniędzy. Dolary hongkońskie (HKD) są powszechną walutą w całym Maka. Mają stawkę 1: 1 brutto z lokalną walutą pataca. Przy sprzedaży waluty, sprzedawcy pytają, czy chcesz otrzymać zwrot w dolarach, czy w lokalnej walucie. Większość bankomatów zada ci to samo pytanie.

Zakwaterowanie jest stosunkowo tanie, często nawet o połowę niższe, niż w Hongkongu. Noc w przyzwoitym, nowoczesnym hotelu trzygwiazdkowym można zarezerwować już za 20 euro za osobę. Są tutaj także super luksusowe hotele, światowej klasy sieci. Liczcie się z wyższymi cenami w czasie weekendu. W ciągu tygodnia hotele często oferują wysokie zniżki.

Szukacie hotelu w Makau? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele.

Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Makau

Najczęściej występującymi chorobami, przeciwko którym podróżujący wykonują szczepienia jest z pewnością żółtaczka typu A i B oraz tyfus brzuszny, również cholera. Polecamy skontrolować sobie w odpowiednim czasie przed wyjazdem ważność szczepień wykonywanych i obowiązujących w naszym kraju, szczególnie przeciwko tężcowi oraz polio. Żadne z wymienionych szczepień nie jest jednak obowiązkowe przy wjeździe do kraju.

Aktualny czas w Makau

W Makau jest o 7 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca w Makao, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Chinach

1
Legenda głosi, że Chiny powstały 4000 lat temu podczas wielkiej powodzi.
2
Chińczycy zużywają 45 miliardów par drewnianych pałeczek rocznie.
3
W niektórych miejscach w Chinach słońce wstaje o 10 rano.
4
Konsola Playstation jest zakazana w Chinach.
5
W Chinach cenzura obowiązuje słowo „cenzura”.
6
Chiny przyznają kary śmierci 4 razy częściej niż wszystkie pozostałe kraje na świecie.
7
W Chinach nadal ponad 35 milionów ludzi żyje w jaskiniach.
8
W Chinach znajduje się most, w którym strona jazdy zmienia się z prawej na lewą.
9
Nowy wieżowiec w Chinach jest budowany co 5 dni.
10
Brad Pitt ma zakaz wjazdu do Chin. Z powodu jego roli w filmie Siedem lat w Tybecie.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)