Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Madryt

Oferty lotów do Madrytu

Ciekawostki o Madrycie

Madryt to serce Hiszpanii, bijące w samym środku Półwyspu Iberyjskiego. Siedziba rządu hiszpańskiego, rodziny królewskiej i piłkarskiej szlachty - Realu Madryt. Znajdziecie tutaj także jedne z najlepszych galerii i muzeów na świecie. Nic w tym dziwnego. Wkońcu to właśnie w tej słonecznej metropolii tworzyło wielu światowej sławy artystów, takich jak Velázquez, Goya, Dalí, a nawet Picasso.

Po godzinach podziwiania sztuki, z pewnością dobrym pomysłem będzie odwiedzenie legendarnych madryckich barów tapas, w których naładujesz energię do dalszego odkrywania życia nocnego. Jest ono w Madrycie wręcz legendarne. Mieszkańcy Madrytu naprawdę potrafią się dobrze bawić. Często do białego rana.

Za to w czasie weekendu relaksują się w cieniu drzew romantycznego parku Retiro lub gigantycznego parku Casa de Campo. Trudno jest znaleźć na świecie miasto o większej energii od tej, którą ma Madryt.

Madryt jest niezwykle popularny również wśród Polaków. Tanie loty do Madrytu możesz kupić z Warszawy, Krakowa lub Wrocławia. Z tych miast do Madrytu polecicie niskobudżetowymi liniami lotniczymi. Tanie bilety lotnicze do Madrytu z Warszawy kupicie liniami lotniczymi Ryanair lub Wizzair. Tanie loty do Madrytu z Krakowa i Wrocławia ma w swojej ofercie przewoźnik Ryanair. Lot do Madrytu z Polski trwa około 3 godzin i 30 minut.

Z naszych stron latamy do Madrytu na lotnisko Adolfo Suárez Madrid - Barajas (w skrócie Bajaras), które znajduje się zaledwie 14 km od centrum miasta.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Madrycie

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Madrycie

Najcieplejsze miesiące w roku to lipiec i sierpień ze średnią temperaturą 25 °C. W tych miesiącach jednak może być dość gorąco, temperatura często przekracza tutaj 33 °C. Niestety Madryt nie ma dostępu do morza, które mogłoby nas oświeżyć ciepłem morskiej bryzy. Najzimniejszym miesiącem w roku jest styczeń ze średnią temperaturą 6 °C.

Kiedy więc wakacje w Madrycie są właściwym wyborem? Choć Madryt warto odwiedzić przez cały rok, najlepszym czasem na podróż do tego miasta jest wiosna i jesień. Najlepszymi miesiącami na wizytę są maj i październik, kiedy średnia temperatura wynosi przyjemne 15 °C, ale często także osiąga maksymalną temperaturę w tym miejscu i w tym czasie, wynoszącą 21-22 °C.

Ceny w Madrycie

Hiszpania jest częścią Unii Europejskiej, a walutą Hiszpanii jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Madrycie.

Hotele w Madrycie

Hotel w centrum Madrytu? Za centrum miasta uważany jest plac Puerta del Sol. Hotele na tym placu są przeważnie bardzo drogie, lecz w pobocznych uliczkach można znaleźć zakwaterowanie już od 80-120 PLN za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Puerta del Sol jest także głównym węzłem komunikacyjnym miasta. Metro, autobusy, tramwaje i pociągi podmiejskie Cercanías zapewniają tutaj transport publiczny.

Najszybszym sposobem transportu jest metro, które jest stosunkowo tanie. Bilet kosztuje około 1,50–2 EUR. Możesz także kupić bilet na 10 jazd metrem za 12,20 EUR lub codzienne bilety komunikacji miejskiej ze zniżkami. Można je kupić na 1, 2, 3, 5 lub 7 dni.

W autobusie musisz skasować bilet zaraz po wejściu do pojazdu, i jest on od tej chwili ważny przez 60 minut. Metro kursuje od 06:00 do 01:30. W nocy można skorzystać z nocnych autobusów Buhos (Owls), które kursują od 23:30 do 06:00.

Możesz także skorzystać z linii kolejowych Cercanías, które łączą dwie główne stacje kolejowe miasta: Charmartin i Atocha.

Jazda samochodem w Madrycie jest dosyć niebezpieczna z powodu agresywnych kierowców i problemów z parkowaniem. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Madrycie

W Madrycie jest taki sam czas jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Madrycie

10 faktów i ciekawostek o Madrycie

1
Oficjalnym symbolem Madrytu jest stojący na tylnich nogach niedźwiedź, który gryzie jagody drzewa madroño. Symbolizuje to rozwój i rozkwit Madrytu jako miasta.
2
W parku Retiro znajduje się pomnik upadłego anioła (El Ángel Caído), który znajduje się symbolicznie na wysokości 666 metrów nad poziomem morza.
3
Według FIFA klub piłkarski Real Madryt jest najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim XX wieku. Ich stadion nazywa się Bernabéu i znajduje się w północnej części Madrytu, Chamartín. Mecze Realu Madryt na stadionie może oglądać maksymalnie 85 000 widzów.
4
Madryt został stolicą Hiszpanii w 1561 roku. Królewskim miastem Hiszpanii było przed Madrytem Toledo.
5
Madryckie tapas mają ciekawą historię sięgającą XIII wieku. Podczas długich podróży, woźnicy często zatrzymywali się swoimi powozami w tawernach winiarskich. Ale byli oni po tych wizytach tak pijani, że zagrażali ruchowi drogowemu. W związku z tym rząd przyjął rozporządzenie zobowiązujące do spożywania kieliszka wina z chlebem i szynką, którym przykrywana była górna część kieliszka. Słowo tapas pochodzi zatem od słowa tapar, co oznacza cover / zakryć.
6
Mieszkańcy Madrytu nazywani są kotami / kocurami (gatos). Chociaż mieszkańcy tak jak koty lubią nocne życie, pseudonim ma różne korzenie. Legenda głosi, że podczas arabskiej inwazji na miasto jeden dzielny żołnierz wspiął się po ścianach jak kot. Dlatego jego rodzina z dumą przyjęła to słowo jako swoje nazwisko.
7
Legendarna inkwizycja hiszpańska trwała od 1478 do 1834 roku. W tym okresie ważną rolę odgrywała Plaza Mayor, w której odbywały się egzekucje i tortury. Dziś w tym miejscu znajdziesz wiele kawiarni i drogich restauracji.
8
W Hiszpanii walki byków są regulowane na poziomie regionalnym. Na przykład są one zakazane w Barcelonie, ale często można znaleźć jedną aktywną corridę w innych dużych miastach. W Madrycie, co zaskakujące, są one tylko dwa: Las Ventas i Vista Alegre. Głównym i znacznie większym korytarzem jest Las Ventas.
9
Wiele znanych osobistości takich jak: Penelope Cruz, Placido Domingo, Fernando Torres i Enrique Iglesias, pochodzi z Madrytu.
10
Madryt to słynny zakupowy raj. Pochodzą stąd znane marki modowe, takie jak Zara, Mango czy Stradivarius.
Czy ten artykuł jest pomocny?