Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Lanzarote

Oferty lotów do Lanzarote

Ciekawostki o Lanzarote

Rezerwat Biosfery UNESCO Lanzarote to niezwykła i urzekająca wyspa. Znajduje się na niej około 300 wulkanów, które raz na zawsze zostawiły przy sobie ślad w krajobrazie wyspy w postaci płynącej lawy.

Księżycowy krajobraz Lanzarote z czarnymi skałami lawowymi i dużymi kraterami, pięknie kontrastuje z niesamowitymi piaszczystymi plażami, zielonymi palmami, ogrodami kaktusów lub też bujnymi winnicami, z których pochodzi lokalne diabelskie smaczne wino. Lazurowe morze kryje niezwykły podwodny świat, pełen życia, we wszystkich kolorach i kształtach. Wulkaniczna i surrealistyczna wyspa Lanzarote jest idealna do zwiedzania oraz wspaniałego relaksu. Wyspę zaczynają odwiedzać i poznawać także nasi rodacy.

Bilety na Lanzarote kupuje się najczęściej z Warszawy. Tanie loty do Lanzarote z Warszawy są dostępne z jednym transferem. Oferują je linie lotnicze LOT Polish Airlines oraz Czech Airlines. Wielu turystów decyduje się także na tanie loty do Lanzarote z Berlina, dostępne dzięki niskobudżetowej linii lotniczej Ryanair. Pojawiają się one często na naszej liście najtańszych lotów dostępnej w Ofertach specjalnych.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Lanzarote

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda na Lanzarote

Lanzarote ma klimat podzwrotnikowy. Dzięki bliskości do wybrzeża Afryki, jest jedną z najcieplejszych Wysp Kanaryjskich. Najgorętszym miesiącem jest w tym miejscu sierpień, ze średnią temperaturą wynoszącą 25 °C, ale może wzrosnąć do powyżej 30 °C w ciągu dnia. Najzimniejszym miesiącem jest tutaj styczeń, ze średnią temperaturą - 17 °C. Temperatura morza wynosi od 18 do 22 °C w ciągu roku. Najwięcej opadów deszczu pojawia się w grudniu, kiedy ich średnia ilość wynosi średnio 29 mm opadów, co oznacza, że nie są one zbyt duże.

Kiedy więc wakacje na Lanzarote są właściwym wyborem? Lanzarote to idealne miejsce na wakacje w ciągu całego roku. Jeśli nie czujesz się komfortowo z temperaturą wynoszącą około 30 °C, unikaj okresu od lipca do września.

Ceny na Lanzarote

Hiszpania jest częścią Unii Europejskiej, a walutą Hiszpanii jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Madrycie.

Hotele na Lanzarote

Szukasz hotelu na Lanzarote? Zakwaterowanie na wyspie oferuje szeroki wybór opcji, od tańszych hosteli po luksusowe apartamenty. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Transport na wyspie zapewnia przewoźnik Intercity Bus Lanzarote. Na stronie internetowej przewoźnika możesz wcześniej sprawdzić cenę transportu i numer połączenia. Jeśli planujesz odwiedzić mniejsze lokalizacje, starannie zaplanuj podróż, ponieważ częstotliwość połączeń nie jest wysoka. W przypadku wielu podróży rozważ zakup karty Bono Bus, z możliwością wielokrotnego ładowania, która pomoże Ci zaoszczędzić do 10% ceny transportu.

Można ją kupić na dworcu autobusowym. Bardzo dobrym sposobem na zwiedzanie wyspy zdecydowanie jest podróżowanie samochodem. Polecamy wypożyczenie auta po przylocie, na lotnisku. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie wyspy całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy rezerwację aut, dostępną na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas na Lanzarote

Na Lanzarote jest o godzinę mniej, niż w Polsce.

Co warto zobaczyć na Lanzarote

10 faktów i ciekawostek o Lanzarote

1
Lanzarote jest czwartą co do wielkości wyspą, spośród Wysp Kanaryjskich.
2
Populacja Lanzarote wynosi około 140 000 mieszkańców.
3
Lanzarote znajduje się około 125 km od wybrzeża Afryki.
4
Sceneria Parku Narodowego Timanfaya przypomina księżycowy krajobraz. Park był również wykorzystywany przez NASA do różnych testów. Był on także wykorzystany do nakręcenia scen w Gwiezdnych wojnach.
5
Tradycyjnym jedzeniem, oprócz tapas, są ziemniaki Mojo, które podawane są z zielonym i czerwonym sosem.
6
Obszar Lanzarote wynosi około 803 km2.
7
Stolicą wyspy jest Arrecife, w którym żyje około 60 000 mieszkańców Lanzarote.
8
Jest to najbardziej wulkaniczna wyspa ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Ostatnie naprawdę niszczycielskie erupcje miały miejsce w XVIII wieku, kiedy to zniszczyły one wiele wiosek w rejonie Montañas del Fuego.
9
Pomimo w dużej mierze wulkanicznej natury Lanzarote, jest to najmniej górzysta wyspa, spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich.
10
W pobliżu znajdują się trzy małe wyspy: Alegranza, Montana i Clara.
Czy ten artykuł jest pomocny?