Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kos

Oferty lotów do Kos

Ciekawostki o Kos

Greckie wyspy w ostatnich latach są jednymi z najczęściej odwiedzanych turystycznych destynacji w Europie. Swoje letnie wakacje spędzają na nich głównie Ci, którzy szukają przede wszystkim spokoju, słońca i czystego pięknego morza. Jedną z wysp, która z pewnością warta jest Waszych odwiedzin, jest wyspa Kos. Spodoba się ona zarówno osobom lubiącym relaks na plaży, jak i miłośnikom starożytnych zabytków.

Wyspa Kos należy do tych najmniejszych, które znajdziecie w Grecji. Przykładowo obok Krety, wygląda na mapie jak mały groszek. Wyspę można zwiedzić w jeden dzień, ma ona jedynie 40 kilometrów. Możecie odnieść wrażenie, że na wyspie Kos nie będziecie mieć co robić. Jednak każdego roku tabuny turystów mówią zupełnie co innego.

Wyspa Kos nie jest wśród Polaków tak popularna jak na przykład Rhodos lub Kreta. Na wyspie najczęściej usłyszycie język angielski, holenderski lub niemiecki.

Z naszych stron dolecicie na Kos w około 3 godziny, wyspa jest praktycznie przylepiona do Turcji. Kiedy spojrzymy na mapę, możemy odnieść wrażenie, że wyspa ta nie należy do Grecji. Wyspę Kos z tureckim portowym miastem Bodrum, łączy regularnie pływający transport wodny, na którym spędzicie godzinkę i 30 minut.

Kos żyje wyłącznie z ruchu turystycznego, dlatego hotelowe kurorty bardzo starają się oferować klientom bardzo dobrej jakości usługi. Hotele w większości są tutaj rozległe, lecz położone w dużej odległości od siebie. Jednak tym, co przyciąga w to miejsce turystów najbardziej, jest morze. Na wyspie Kos znajdziecie jedne z najpiękniejszych i najczystszych plaży w Grecji. Nie są one przepełnione, chociaż hotele pękają w szwach. Grecy zwracają na to uwagę, a za swoje wylegiwanie się na plaży będziecie musieli zapłacić. Na wyspie Kos ma to jednak swój powód. Hotele płacą za sprzątanie plaż i pilnowanie ich, a co za tym idzie, sprawia to, że nie ma sytuacji kiedy goście czują się tak, jakby byli ostatnimi ludźmi na plaży, którzy się tam zmieścili.

W morzu możecie natknąć się na delfiny, żółwie morskie i na przepiękne ryby. Woda jest tak krystalicznie czysta, że zobaczycie morskie dno, a horyzontu nie zasłoni Wam żaden budynek, żadna zatoka, ani żadna wielka łódź wycieczkowa.

Tanie loty na Kos z Warszawy oferuje linia lotnicza airBaltic, SWISS, Czech Airlines oraz Aegan. Na wyspę Kos z Katowic kupicie bilety lotnicze linii Smartwings Travel Service lub Lufthansa. Loty na wyspę Kos odbywają się przeważnie na lotnisko Kos Airport (KGS).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o wyspie Kos

Dokumenty podróżne do Grecji

Nie potrzebujesz wizy, aby wjechać do Grecji. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego możesz podróżować do Grecji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Pogoda na wyspie Kos

Na wyspie klimat jest typowo śródziemnomorski. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień ze średnią temperaturą wynoszącą około 29°C. Najchłodniejszym miesiącem na wyspie jest styczeń, ze średnią temperaturą - 10°C. Najczęstsze opady deszczu występują w grudniu, średnia ilość opadów sięga wtedy aż do 97,60 mm deszczu.

Kiedy więc jest najlepsza pora na wakacje na wyspie Kos? W lecie na greckich wyspach jest przeważnie bardzo dużo turystów, a temperatura bardzo często podnosi się nawet do 35°C. Idealną porą na wyjazd na wyspę jest więc okres od marca do maja lub od września do października, kiedy zazwyczaj jest jeszcze nadal ciepło i słonecznie.

Ceny w Grecji

Narodową walutą jest euro, przed podróżą musicie więc wymienić pieniądze. Możecie zrobić to w kantorze na terenie Polski lub bezpośrednio na wyspie, również na lotnisku.

Zakwaterowanie na wyspie oferuje szerokie możliwości - od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Jest możliwość znalezienia tutaj noclegu nawet za 20-30 EUR za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcecie być prawdziwym panem własnego czasu, polecamy wypożyczenie sobie auta. Auto jest najlepszym sposobem transportu na wyspie. Auto polecamy wypożyczyć sobie bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Grecji

Grecja nie wymaga od odwiedzających kraj żadnych dodatkowych szczepień. Podczas gorących letnich miesięcy należy chronić się przed upałami i pamiętać o nawodnieniu. Chociaż woda z publicznego wodociągu jest pitna, polecamy pić wodę butelkowaną.

Aktualny czas na wyspie Kos

Na wyspie Kos jest o godzinę więcej niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć na wyspie Kos

10 ciekawostek i faktów o Grecji

1
Grecy mają najwięcej muzeów archeologicznych na świecie.
2
Grecja jest jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie.
3
Trzynastometrowy posąg boga Zeusa, który należy do 7 cudów świata, zachował się jedynie w dokumentach.
4
Liczba linii na greckiej fladze jest zgodny z liczbą liter w słowie „eleftheria”, co oznacza słowo „wolność”.
5
Najbardziej typowym greckim słodkim przysmakiem jest chałwa, nazywana salonikos, która produkowana jest z mielonego sezamu.
6
Igrzyska Olimpijskie to zawody sportowe, które odbywały się w Starożytnej Olimpii raz na 4 lub 5 lat na cześć boga Zeusa.
7
Do Grecji należy około 2000 wysp, a 170 z nich jest zamieszkanych przez ludzi. Największą wyspą jest Kreta.
8
Grecką wyspę Lesbos wyszukują pary lesbijek. Nazwa potoczna tej orientacji seksualnej wzięła się właśnie od nazwy greckiej wyspy.
9
Grecka drachma była najstarszą walutą na świecie (miała 2650 lat) przed wprowadzeniem w Grecji euro w 2002 roku.
10
Na pierwszym miejscu u Greków jest rodzina, która jest nierozerwalna. Dzieci żyją ze swoimi rodzicami często również wtedy, kiedy dorosną z całą swoją rodziną.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)