Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kolonia

Oferty lotów do Kolonii

Ciekawostki o Kolonii

Prawdopodobnie zakochacie się w tutejszej fascynującej historii, kultowej katedrze i pięknej architekturze. Obecność rzeki Ren przynosi kilka pomysłów dla tych, którzy chcą przedłużyć swój pobyt w Niemczech na kontynuację swojej podróży: rejs do Düsseldorfu, miasta z atrakcyjnym życiem nocnym i możliwościami zrobienia super zakupów, czy też podróż do Bonn - miejsca narodzin światowej sławy kompozytora Ludwiga van Beethovena. Kolonia pozostanie w Waszym sercu na długo. Jest to jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech.

Nic nie jest bardziej typowe dla tego miasta, od majestatycznej katedry nad Renem, która jest częścią panoramy miasta od 1248 roku. Została wybudowana w stylu gotyckim, a do 1880 roku była nawet najwyższą budowlą na świecie!

Tym, którzy szukają wspaniałej rozrywki, możemy ponownie polecić Kolonię. Jest pełna studentów, dobrych imprez i stylowych restauracji. Bardzo popularne są tutaj również karnawały. Jeśli zechcecie wymienić turystykę i rozrywkę na coś spokojniejszego, to wybierzcie się do słynnego muzeum, w którym będziecie mogli zobaczyć dzieła Picassa, Warhola lub Lichtensteina. Kolonia jest bardzo trendy i dosłownie tętni życiem!

Tanie loty do Kolonii można zarezerwować z kilku Polskich miast, dzięki połączeniom niskobudżetowych linii lotniczych. Tanie loty do Kolonii z przewoźnikiem Ryanair zakupicie z Katowic, Olsztyna i Warszawy. Najtańsze bezpośrednie loty do Kolonii z linią lotniczą Wizzair dostępne są z Katowic oraz Gdańska. Czas lotu do Kolonii to około 1 godzina i 45 minut.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z najlepszymi ofertami lotów w niskich cenach, polecamy zaglądać do naszych Ofert specjalnychFlipo, gdzie każdego dnia aktualizujemy dostępne tanie połączenia.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Kolonii

Dokumenty podróżne do Niemiec

Ponieważ Niemcy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem. W celach turystycznych możecie zostać w Niemczech bez zgłoszenia swojego pobytu, do czasu 3 miesięcy.

Pogoda w Kolonii

Kolonia, podobnie jak Niemcy jako całość, położona jest na obszarze klimatu umiarkowanego i wilgotnego w Europie Zachodniej, z przejawami klimatu kontynentalnego - w wyniku sporej odległości wschodnich części kraju od oceanu. Wiosna jest tu krótka, lato jest ciepłe, a w pobliżu wybrzeża latem jest stosunkowo chłodniej, niż w głębi lądu.

Ceny w Kolonii

Ceny w Kolonii można uznać za standardowe niemieckie ceny. Kawa kosztuje tutaj dwa euro, a piwo trzy euro. Za obiad lub kolację dla dwóch zapłacicie średnio 40 euro.

Zakwaterowanie w Kolonii jest bardzo zróżnicowane. Możecie wybierać z szerokiej gamy luksusowych hoteli, ale także tanich hosteli lub apartamentów. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Transport publiczny składa się z autobusów, tramwajów i koleji. Jeśli chcesz wynająć samochód w Kolonii i zwiedzić okolicę, możesz to zrobić za zaledwie kilka euro. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Kolonii

W Kolonii jest taka sama godzina jak w Polsce.

Co trzeba zobaczyć w Kolonii

10 faktów i ciekawostek o Niemczech

1
Niemcy zajmują drugie miejsce na świecie pod względem konsumpcji piwa na mieszkańca
2
Niemcy mają największą liczbę ogrodów zoologicznych na świecie. Jest ich aż 400.
3
Berlin jest dziewięć razy większy niż Paryż i jest w nim więcej mostów, niż w Wenecji.
4
Pierwszy magazyn na świecie został opublikowany w Niemczech w 1663 roku.
5
Zużycie całego paliwa, aż do postoju na autostradzie w Niemczech jest nielegalne.
6
Pierwszy Oktoberfest był ceremonią ślubną bawarskiego księcia Ludwika
7
W 1916 r. Niemcy przyjęły czas letni wraz z Austrią, jako jeden z pierwszych krajów na świecie.
8
Nazwa „hamburger” pochodzi od nazwy niemieckiego miasta Hamburg.
9
Niemcy mają największą populację w Unii Europejskiej - 81 milionów mieszkańców.
10
W niemieckim mieście Ulm znajduje się najwyższa katedra na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?