Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kefalonia

Oferty lotów do Kefallinia

Ciekawostki o Kefalinii

Jak scharakteryzować grecką wyspę Kefalonia jednym zdaniem? Urzekające plaże, tajemnice i wspaniałości.

Greckie wyspy w ostatnich latach są jednymi z najczęściej odwiedzanych turystycznych destynacji w Europie, a wśród Polaków są wręcz hitem. Również dzięki jednej z wielu przyrodniczych rzadkości, plaży Xi Beach, pokrytej głębokim czerwonym piaskiem, kontrastującym z białymi skałami wokół niej. Naukowcy do teraz nie potrafią odkryć tego, skąd pochodzi i dlaczego znajduje się właśnie tutaj. Teoria, że wiatr z Sahary przywiódł ją tutaj, jest raczej mało prawdopodobna.

Wyspa jest jednak odwiedzana głównie dzięki spokojowi, który tu panuje - ale tylko po sezonie - na przełomie września i października. Nawet jeśli plaże są na wyspie zatłoczone podczas sezonu, jest ich przynajmniej wiele, więc jest z czego wybierać.

Każdy, kto przyjedzie tutaj jedynie w celu kąpieli i wypoczynku na pięknych plażach, nie będzie zawiedziony. 200-kilometrowe wybrzeże z romantycznymi zatoczkami i stromymi skałami zapewni prawdziwie urozmaicone wakacje. Szczególnie wyróżnioną plażą jest Myrtos, jedna z najbardziej fotogenicznych plaż w całej Grecji.

Inne warte uwagi plaże to na pewno Platia Ammos, na której nie ma barów, tawern, leżaków i parasoli. Inne są ukryte przy wioskach Atheras, Zola i Vout, polecana jest także plaża Skala.

Ci z Was, którzy lubią świeże ryby lub inne owoce morza, mogą je kupić bezpośrednio na wybrzeżu, gdzie znadują się niewielkie łodzie rybaków. Od czasu do czasu można tutaj zobaczyć także żółwie podpływające w okolice molo.

Wycieczki fakultatywne do Kefalonii to coś, czego szkoda byłoby przegapić. Lokalne biura podróży zaoferują Ci serię wycieczek - naprawdę wyjątkowych - na przykład na skałę Kounopetra, poruszającą się w tym samym rytmie, co morze, w formacji geologicznej Katavothres, gdzie woda morska znika w zagłębieniach i pojawia się ponownie (po 17 km!) w jeziorach po przeciwnej stronie wyspy. Kto lubi wino i wędrówki górskie, nie może przegapić wizyty w Mega Sorosa, na najwyższej górze na wyspie - 1628 m.

Kefalonia nie jest tak popularna jak Korfu czy Kreta. Oferuje jednak równie idylliczne wakacje. Tanie loty do Kefalonii są trudne do znalezienia. Jednak istnieją loty z Warszawy, przeważnie z jedną przesiadką. Tanie bilety do Kefalonii kupicie z przewoźnikiem Czech Airlines lub Aegan Airlines. Loty bezpośrednie do Kefalonii trwają około 2 godziny. Z przesiadką – około 4 – 5 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Kefalonii

Dokumenty podróżne do Grecji

Nie potrzebujesz wizy, aby wjechać do Grecji. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego możesz podróżować do Grecji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Pogoda na wyspie Kefalonia

Na wyspie klimat jest typowo śródziemnomorski. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień ze średnią temperaturą wynoszącą około 29°C. Najchłodniejszym miesiącem na wyspie jest styczeń, ze średnią temperaturą - 10°C. Najczęstsze opady deszczu występują w grudniu, średnia ilość opadów sięga wtedy aż do 97,60 mm deszczu.

Kiedy więc jest najlepsza pora na wakacje na wyspie Kefalonia? W lecie na greckich wyspach jest przeważnie bardzo dużo turystów, a temperatura bardzo często podnosi się nawet do 35°C. Idealną porą na wyjazd na wyspę jest więc okres od marca do maja lub od września do października, kiedy zazwyczaj jest jeszcze nadal ciepło i słonecznie.

Ceny w Grecji

Narodową walutą jest euro, przed podróżą musicie więc wymienić pieniądze. Możecie zrobić to w kantorze na terenie Polski lub bezpośrednio na wyspie, również na lotnisku.

Zakwaterowanie na wyspie oferuje szerokie możliwości - od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Jest możliwość znalezienia tutaj noclegu nawet za 20-30 EUR za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcecie być prawdziwym panem własnego czasu, polecamy wypożyczenie sobie auta. Auto jest najlepszym sposobem transportu na wyspie. Auto polecamy wypożyczyć sobie bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Grecji

Grecja nie wymaga od odwiedzających kraj żadnych dodatkowych szczepień. Podczas gorących letnich miesięcy należy chronić się przed upałami i pamiętać o nawodnieniu. Chociaż woda z publicznego wodociągu jest pitna, polecamy pić wodę butelkowaną.

Aktualny czas na wyspie Kefalonia

Na wyspie Kefalonia jest o godzinę więcej niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć na wyspie Kefalonia

10 ciekawostek i faktów o Grecji

1
Grecy mają najwięcej muzeów archeologicznych na świecie.
2
Grecja jest jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie.
3
Trzynastometrowy posąg boga Zeusa, który należy do 7 cudów świata, zachował się jedynie w dokumentach.
4
Liczba linii na greckiej fladze jest zgodny z liczbą liter w słowie „eleftheria”, co oznacza słowo „wolność”.
5
Najbardziej typowym greckim słodkim przysmakiem jest chałwa, nazywana salonikos, która produkowana jest z mielonego sezamu.
6
Igrzyska Olimpijskie to zawody sportowe, które odbywały się w Starożytnej Olimpii raz na 4 lub 5 lat na cześć boga Zeusa.
7
Do Grecji należy około 2000 wysp, a 170 z nich jest zamieszkanych przez ludzi. Największą wyspą jest Kreta.
8
Grecką wyspę Lesbos wyszukują pary lesbijek. Nazwa potoczna tej orientacji seksualnej wzięła się właśnie od nazwy greckiej wyspy.
9
Grecka drachma była najstarszą walutą na świecie (miała 2650 lat) przed wprowadzeniem w Grecji euro w 2002 roku.
10
Na pierwszym miejscu u Greków jest rodzina, która jest nierozerwalna. Dzieci żyją ze swoimi rodzicami często również wtedy, kiedy dorosną z całą swoją rodziną.
Czy ten artykuł jest pomocny?