Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ibiza

Oferty lotów na Ibizę

Ciekawostki o Ibizie

Niekończące się imprezy, wyluzowany nastrój w stylu hippie i najbardziej seksowna wyspa Balearów. To wszystko, czym jest Ibiza. Wyspa, która dostała się do świadomości wczasowiczów jako destynacja, w której głośno gra muzyka, w której spotkacie dj-ską śmietankę towarzyską z całego świata, po prostu wyspa, którą musicie odwiedzić przed trzydziestką. Jednak nie jest to konieczny warunek. Wiek nie ma za bardzo znaczenia na Ibizie.

O pięknych plażach Ibizy mówi się mniej, chociaż należą do tych najlepszych w Europie. Kryształowo czysta woda, skały mieszające się z białym piaskiem, a w tle lasy piniowe i gaje oliwne. Polecamy wypożyczyć sobie auto lub skuter i odjechać w poszukiwaniu tej najpiękniejszej plaży na własną rękę.

Wyspa z powierzchnią 571 km2, nie należy do wielkich wysp, jednak należy do wysp Balearów (tak jak Mallorca, Menorca i Formentera, które wznoszą się ponad poziom morza około 150 km na wschód od hiszpańskiego kontynentu.

Każdego roku w to miejsce przybywa około 2,5 miliona turystów, co przy niewielkich rozmiarach 41x22 km jest naprawdę dużym sukcesem tej wyspy. Ibiza jest uznawana za miejsce dzikiej i nigdy nie kończącej się imprezy, która ostatecznie określa w pewnym stopniu grupę turystów. Przeważnie są to młodsze roczniki i uwaga, ponieważ według statystyk samych podróżnych, ta hiszpańska wyspa znajduje się w czołówce miejsc, w których łatwo może dojść do zdrad.

Ale nic nigdy nie jest w 100% pewne, a piękno wyspy docenią również miłośnicy zabytków. Baleary mają tutaj najwięcej sosnowych i piniowych lasów, a główne miasto o tej samej nazwie (hiszpańskie Eivissa) przyciąga swym całkowicie starożytnym rdzeniem. Mury, wąskie uliczki i widoczna katedra tzw. Górnego miasta pomoże przypomnieć turystom o okresie, kiedy wyspa była zdominowana przez Kartagińczyków. Dla odmiany najstarsza dzielnica całych Balearów jest również wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Plaże są tu przeważnie krótkie, piaszczyste, a ze względu na liczbę turystów również dość zatłoczone. Kto szuka prywatności, powinien wynająć samochód lub skuter i udać się do odległych zatoczek. Na przykład ta o nazwie Cala d'en Serra między dwiema skałami jest naprawdę magiczna.

Wycieczki statkiem wycieczkowym należą do najpopularniejszych atrakcji każdych letnich wakacji. Ibiza ma naprawdę interesującą ofertę w tym zakresie. Eivissa codziennie obsługuje 58 promów do sąsiedniej Formentery. Chociaż jest to najmniejszy z archipelagu Balearów, ma prawie nietknięte ludzką stopą białe plaże, piękne klify i spokojne krajobrazy. Playa de Ses Illetes została niedawno uznana przez podróżników za piątą najpiękniejszą plażę na świecie. Wszystko to jest słodką nagrodą za rejs o długości 23 km. Podróż można wykonać samodzielnie, a następnie wypożyczyć rowery w Formentera i posmakować piękna wyspy zza kierownicy roweru.

Niewielka liczba turystów udaje się na wyspę tylko na tańce, dyskoteki i godziny dzikich imprez po zmierzchu. W Internecie jest nawet kalendarz, w którym są wymienione wszystkie imprezy każdego dnia miesiąca. A nie jest ich mało. Na wyspie są discobusy, które chętnie dostarczają turystów do klubów. Współczesna muzyka taneczna i występy znanych DJ-ów to chelb powszedni na Ibizie. Największa impreza, na której zawsze są tysiące ludzi, odbywa się w stolicy, w San Antonio. W najlepszych klubach za wstęp zapłacicie od 50 euro do sum o liczbach trzycyfrowych.

Ibiza jest również bardzo popularnym miejscem wśród Polaków. Tanie bilety na Ibizę możecie zarezerwować z Warszawy, linią lotniczą Ryanair, Lufthansa, Austrian Airlines lub Alitalia. Z Wrocławia na Ibizę tanio polecicie z liniami lotniczymi KLM Royal Dutch Airlines lub Air France. Tanie loty na Ibizę z Poznania oferuje przewoźnik Lufthansa.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Ibizie

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda na Ibizie

Na wyspie Ibiza jest tak samo jak na pozostałych wyspach Balearów, klimat śródziemnomorski. Przeważają tutaj długie, ciepłe i słoneczne lata oraz łagodne zimy. Na Ibizę warto jest wybrać się na wakacje od początku czerwca do końca września.

Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, z maksymalnymi temeraturami wynoszącymi 30°C. W nocy na Ibizie jest przyjemnie, nie tylko w klubach, ale również poza nimi, ponieważ temperatura wynosi około 20°C.

Najprawdopodobniej nie spotka Was wcale ani jeden deszczowy dzień na wakacjach na Ibizie. Morze przy plażach na Ibizie jest w lecie bardzo ciepłe, a w niektórych miejscach jego temperatura dosięga 25°C. Również Ci z Was, którzy nie czerpią przyjemności podczas chłodnych kąpieli, będą mogli cieszyć się przyjemną temperaturą wody na Ibizie od maja do końca października.

Ceny na Ibizie

Hiszpania są częścią Unii Europejskiej, walutą w Hiszpanii jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut na wyspie Ibiza.

Szukacie hotelu na Ibizie? Zakwaterowanie znajdziecie tutaj już od 20-30 EUR za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta, czy też całej wyspy całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas na Ibizie

Na wyspie Ibiza jest taki sam czas jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć na Ibizie

10 faktów i ciekawostek o Hiszpanii

1
Oprócz piłki nożnej, hiszpańskie sporty narodowe obejmują także walki byków (corrida de torros). Nowoczesny kształt tego sportu rozpoczął się w mieście Ronda w 1784 roku.
2
Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.
3
Prawie połowa ilości oliwy z oliwek oraz 75% ilości szafranu wyprodukowana jest właśnie w Hiszpanii.
4
Słynna Paella, która praktycznie w całej Hiszpanii podawana jest z owocami morza, powstała w Walencji, gdzie po dziś dzień przygotowywana jest ona z warzywami, mięsem z królika (lub z kaczki) oraz ze ślimakami.
5
Barcelona ma swoje własne walentynki, w dniu świętego Juraja – 23 kwietnia. W tym dniu zakochani wymieniają się różami za książki.
6
Hiszpanie są właścicielami większej ilości samochodów, niż telefonów komórkowych.
7
Hiszpania jest jedynym krajem w Europie, w którym hodowane są banany.
8
Espana albo Spain pochodzi od słowa Ispania, co oznacza krainę zająców.
9
Jeśli będziecie chcieli wybrać się na obiad w Hiszpanii o 11.30, od razu o tym zapomnijcie. Obiad podawany jest tutaj około godziny 14-15 po południu, a kolacja dopiero o godzinie 21-22, więc na imprezę dostaniecie się dopiero około północy. Niektóre dyskoteki otwierane są dopiero o godzinie 2 nad ranem.
10
Fani słynnego katalońskiego klubu FC Barcelona nazywają się „Cules”, co po przetłumaczeniu odznacza „dupki”.
Czy ten artykuł jest pomocny?