Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Gibraltar

Oferty lotów na Gibraltar

Ciekawostki o Gibraltarze

Jeśli marzy Wam się egzotyka, ale nie chcecie postawić ani kroku poza Europę, udajcie się na Gibraltar! Co ciekawe, jedyna droga, która tutaj prowadzi, przebiega przez pas startowy lotniska w Gibraltarze. Jeśli szukacie właśnie takich doświadczeń, spieszcie się - prace nad budową tunelu pod lotniskiem już się rozpoczęły, a adrenalinowy spacer po pasie startowym niedługo będzie już przeszłością.

Na Gibraltarze znajdziecie jedyne dzikie małpy w Europie. Ich liczba jest bardzo uważnie monitorowana - gdyby wszystkie nagle zniknęły, oznaczałoby to (podobno) koniec dominacji angielskiej.

Tanie loty na Gibraltar można zarezerwować z Warszawy. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu na Gibraltar. Możesz polecieć tutaj liniami British Airways z jednym transferem.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Gibraltarze

Dokumenty podróżne na Gibraltar

Obywatele Polski mogą wstępować na teren Gibraltaru z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda na Gibraltarze

Gibraltar ma bardzo przyjemny klimat przez cały rok. Średnie temperatury zimowe wynoszą od 11° C do 16° C. W lipcu i sierpniu osiągają średnio 27,5° C. W każdym razie przeciętnie temperatury wynoszą tutaj około 20° C. Idealny czas na zwiedzanie Gibraltaru jest wiosną lub jesienią – ze względu na mniejszą ilość turystów oraz wciąż doskonałą pogodę.

Ceny na Gibraltarze

Walutą na Gibraltarze jest funt gibraltarski (GIP). Jego wartość jest równa funtowi brytyjskiemu i można go nawet bez problemu użyć przy wykonywaniu płatności na Gibraltarze (choć ta zasada nie działa w drugą stronę).

Gibraltar w porównaniu z Polską, jest uważany za stosunkowo drogi kraj Na przykład za kawę zapłacicie tutaj 2 funty, za wodę niecałego funta, a piwo kosztuje tutaj aż pięć funtów.

Szukasz hotelu na Gibraltarze? Bezpośrednio przez Flipo możesz sprawdzić ceny, lokalizację i referencje użytkowników oraz zarezerwować nocleg w zakładce Hotele.

Jeśli zastanawiasz się nad pobytem na Gibraltarze i szukasz najtańszej oferty biletów lotniczych, warto również zapoznać się z aktualną ofertą ofert specjalnych.

Aktualny czas na Gibraltarze

Na Gibraltarze jest taki sam czas, jak w Polsce.

Co warto zobaczyć na Gibraltarze

10 ciekawostek i faktów o Gibraltarze

1
Gibraltar ma powierzchnię tylko 6,5 km2.
2
Gęstość zaludnienia należy do najwyższych na świecie, do 4200 osób na km2.
3
Wjeżdżając do kraju samochodem, na bardzo małym obszarze ruch krzyżuje się z pasem startowym dla samolotów.
4
Gibraltar to raj podatkowy, w którym mieści się także wiele firm z Polski.
5
Woda jest na Gibraltarze bardzo drogocenna. Wiele osób nadal gromadzi ją deszczówkę. Wodę ściekającą z dachów, za pomocą rur przemieszcza się do podstawionych pojemników.
6
Jedyna lądowa granica z Hiszpanią ma 1,2 km długości.
7
Wielka Brytania nabyła Gibraltar od Hiszpanii w 1713 roku, dzięki Traktatowi Utrechckiemu. Dziś jest to oficjalne terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii.
8
Podczas II wojny światowej wszyscy mieszkańcy zostali tymczasowo ewakuowani i zastąpieni przez żołnierzy
9
Jedyne dzikie małpy żyjące w Europie znajdują się na Gibraltarze.
10
Pomimo niewielkich rozmiarów Gibraltaru, istnieje tutaj ponad 50 kilometrów wykopanych tuneli.
Czy ten artykuł jest pomocny?