Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Madera

Oferty lotów do Miasta Funchal

Ciekawostki o Mieście Funchal

Wyspa kwiatów, wyspa wiecznej zieleni, ogród na Atlantyku lub wyspa wiosny. Tak nazywana jest magiczna portugalska wyspa Madera, na którą można się wybrać w ciągu całego roku. Madera ma przyjemny klimat, piękne górskie trasy wędrówkowe, morze, pyszne wyspiarskie jedzenie, wino oraz bardzo spokojną i relaksacyjną atmosferę.

Kultura portugalska, luźna atmosfera oraz wspaniała gastronomia to dopiero początek. Ta zielona perła Atlantyku wyróżnia się swoją niesamowitą przyrodą. Mieszkańcy są bardzo wrażliwymi ludźmi - rezerwat przyrody zajmuje tutaj większość terenu archipelagu. I rzeczywiście jest co podziwiać - Madera przez cały rok wygląda jak kwitnący ogród z mnóstwem motyli, nietoperzy, gadów i owadów.

Tanie loty na Maderę możesz zarezerwować z lotniska w Warszawie, Krakowa, Katowic, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Rzeszowa oraz Łodzi. Tanie bilety lotnicze na Maderę z Warszawy oferuje linia lotnicza SWISS oraz Lufthansa. Możesz latać stosunkowo wygodnie z TAP Portugal z jednym międzylądowaniem w Lizbonie. Istnieją także loty czarterowe, które są lotami bezpośrednimi na lotnisko Funchal na Maderze (FNC).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Portugalii

Dokumenty podróżne do Portugalii

Portugalia jest członkiem Unii Europejskiej dlatego Polacy mogą korzystać z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Dokument uprawniający do podróży bez wizy, wjazdu i pobytu (niezależnie od celu) do maksymalnie 90-ciu dni na terytorium Republiki Portugalskiej to aktualny paszport lub też dowód osobisty.

Pogoda w Portugalii

Portugalia leży na tzw. końcu Europy - na zachodzie kontynentu europejskiego. Obmywana przez Ocean Atlantycki, jest krajem, w którym można spędzić piękne letnie wakacje nad morzem, ale także świetną narciarską przygodę w jednym z zimowych kurortów. Utrzymuje przyjemne temperatury przez cały rok, które zwykle nie spadają poniżej 15 ºC. Morze przez cały rok jest chłodniejsze, od temperatur morza do których jesteśmy przyzwyczajeni w tradycyjnych letnich śródziemnomorskich miejscach. Jednak nadal z pewnością jest cieplejsze od Bałtyku.

Ceny w Portugalii

Narodową walutą jest euro. Pieniądze należy więc wymienić sobie przed wyjazdem w kantorze w Polsce, lub też w kantorze na miejscu w Portugalii. Portugalia ogólnie jest droższym krajem, niż Polska. Za produkty spożywcze i produkty codziennego użytku zapłacicie tutaj więcej, niż w naszym kraju.

Szukacie hotelu w Portugalii? Zakwaterowanie znajdziecie tutaj już od 80 PLN za noc za osobę. Ceny i położenie zakwaterowania możecie sprawdzić sobie i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Kierowanie pojazdu w Portugalii bywa wyzwaniem, głównie ze względu na bardzo wąskie uliczki. Jeśli jednak decydujecie się na zwiedzanie okolicy miasta autem, polecamy Wam wypożyczyć auto bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Samochody.

Aktualny czas w Portugalii

W Portugalii jest o jedną godzinę mniej, niż w Polsce.

Najlepsze atrakcje na Maderze

10 ciekawostek i faktów o Portugalii

1
Jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie - Cristiano Ronaldo, urodził się w mieście Funchal w Portugalii.
2
Powierzchnia lądowa Portugalii sięga 92 000 kilometrów kwadratowych, ale rozległe obszary oceanu światowego, które obejmują niewiarygodne 1,7 miliona kilometrów kwadratowych, również należą do Portugalii.
3
Most Vasco da Gama w Lizbonie jest najdłuższym mostem w Europie.
4
Ponad połowa światowej produkcji korków produkowana jest w Portugalii.
5
Portugalia jest najstarszym krajem w Europie.
6
W Lizbonie znajduje się najstarsza księgarnia na świecie. Nazywa się Bertrand (Bertrand bookstore).
7
Wybrzeże Portugalii ma 800 km długości i jest znane jako raj dla surferów
8
Słynne na całym świecie wino portugalskie „Porto” uprawiane jest w dolinie Douro, która znajduje się w mieście Porto.
9
Język portugalski jest używany przez około 230 milionów ludzi na całym świecie i jest językiem urzędowym w dziewięciu krajach.
10
Dworzec kolejowy São Bento był niegdyś klasztorem benedyktyńskim.
Czy ten artykuł jest pomocny?